Turbo - K.O.?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Jenzz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 31.01.2014 20:13

Turbo - K.O.?

Příspěvek od Jenzz »

Zdar, včera jsem normálně jel a po vytočení ztráta výkonu, nešlo turbo, říkám si OK tak nouzák, ale ani po vypnutí a novém nastartování to nešlo. VAG mi nic nepsal, tak jsem se rozhodl vyndat turbo a rozebrat. Teď by mě zajímalo, jak velká by asi měla být vůle v té ose uprostřed turba? Rozhodně to mám vymletý, protože to odnesli i lopatky na nasávání a výfuk, jinak je jen klasicky zanesený sazemi. Otázkou je, zda se dá někde koupit jen tam celá osa s lopatkama, nebo zda se vyplatí radši koupit nějaký jetý turbo, popřípadě neválí se doma někomu turbo na AVB 74kw za rozumnej peníz?

Jenzz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 31.01.2014 20:13

Re: Turbo - K.O.?

Příspěvek od Jenzz »

Ještě je teda otázka, zda to je turbem vůbec? Měl jsem i měřený hodnoty na vagu a tlak turba se nehnul při jízdě, plus jsem si všiml docela intenzivního bílého kouře z výfuku, což předtím taky nedělalo

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Turbo - K.O.?

Příspěvek od M@ty »

A nechceš to nejprve nalogovat než budeš demontovat turbo z motoru ven? Můžeš mít klidně v háji dvojité čidlo tlaku a teploty sání. Též mi odešlo.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Jenzz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 31.01.2014 20:13

Re: Turbo - K.O.?

Příspěvek od Jenzz »

A nehlásila by tyhle čidla diagnostika? Každopádně to nic nemění na tom, že turbo už je venku, původně za účelem rozebrání a vyčištění, ale moc se mi nezdá ta vůle v té ose, nevím jak velká tam má být, ale předpokládám, že né tak velká, aby se lopatky brousily o kraje.
Klidně to zkusím nalogovat, ale nevím který kanály logovat? A další věc je, zda z toho já něco vůbec vyčtu :?

jokes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 08.01.2014 08:39
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Turbo - K.O.?

Příspěvek od jokes »

Ztráta výkonu , bílý kouř , lopatky co si škrtly o tělo turba já to vidím na plnou dlaň bankovek na repas :blush: .
Pašík Kombik AVF chip 110kW 2003
Sportsvan 1,4/92kw ME 2016
Toyota Yaris 1,33/74kw 2009
Autosklo Jokeš
prodej a montáž autoskel
Vysoké Mýto
tel. 604310143

ČIŠTĚNÍ KLIMATIZACÍ OZÓNEM

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“