Vysoká spotřeba AVF 96kw

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

kubanec158
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 22.09.2011 17:51

Vysoká spotřeba AVF 96kw

Příspěvek od kubanec158 »

Zdravím, podle PP mám dlouhodobou spotřebu 8,1L a podle tankování to i tak souhlasí.Kola mám 16ky i delší trasy po dálnici nejdou pod těch 7litrů a když jo, tak to už jedu jak šnek.V autě jsou nové filtry i palivový a rozvody nastaveny na 0,0 občas skočí nachvilku -0,6.Spotřeba aktuální je s vypnutými světly, vypnutou klimou 0,5-0,6L.Log váhy přidávám (čistil jsem ji čističem na brzdy).Nějaké další rady po čem jít?

Snad jsem nic nezapoměl.

LOG ZDE: http://leteckaposta.cz/775555257" onclick="window.open(this.href);return false;

Díky za případné rady.

bobyz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 12.03.2013 21:29

Re: Vysoká spotřeba AVF 96kw

Příspěvek od bobyz »

Ahoj, to je normální taková spotřeba vždyť je to velké težké auto. Za 4L ti to jezdit nebude. Já jedu po dálnici i za 10L, ale to opravdu jedu :-) Jinak to mám v průměru kolem těch 7L a neřeším to. Aby auto jelo tak je ho potřeba nakrmit.

kubanec158
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 22.09.2011 17:51

Re: Vysoká spotřeba AVF 96kw

Příspěvek od kubanec158 »

Na 65L nafty najet necelych 700km mi normalni bohuzel neprijde.

jokes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 08.01.2014 08:39
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Vysoká spotřeba AVF 96kw

Příspěvek od jokes »

pokud to za těch 8 couráš po městě tak to je normál . Na okreskách bez jančení to jde za 5,5 a dálnice do 130km se dá jet za 6,5 .Mám to teda na 15kách . Koukni na to jak chodí brzdy . Kamarád s tím dost bojoval , nevracely se a to auto nemělo žadnou setrvačnost . Hřály se a trvale přibržd'ovaly . Pomohla až výměna gumiček a rozhýbání mechanizmu ruční brzdy a hle dojelo to pod kopec dál a klesla i spotřeba . :blush:
Pašík Kombik AVF chip 110kW 2003
Sportsvan 1,4/92kw ME 2016
Toyota Yaris 1,33/74kw 2009
Autosklo Jokeš
prodej a montáž autoskel
Vysoké Mýto
tel. 604310143

ČIŠTĚNÍ KLIMATIZACÍ OZÓNEM

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Vysoká spotřeba AVF 96kw

Příspěvek od Mr. Death »

A po dálnici jak rychle? Jestli to žere 7 ve 150, tak bych to bral jako normál, jestli ve 120, tak je to hodně. Já jezdím při tempomatových 120 za necelých šest, většinou pět a půl.
Ještě teda, co je to za naftu? Liješ do ní aditiva? Pokud je ta váha KO, tak čištění nepomůže, doporučuju vyměnit a nešpekulovat...

kubanec158
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 22.09.2011 17:51

Re: Vysoká spotřeba AVF 96kw

Příspěvek od kubanec158 »

Mr. Death píše:A po dálnici jak rychle? Jestli to žere 7 ve 150, tak bych to bral jako normál, jestli ve 120, tak je to hodně. Já jezdím při tempomatových 120 za necelých šest, většinou pět a půl.
Ještě teda, co je to za naftu? Liješ do ní aditiva? Pokud je ta váha KO, tak čištění nepomůže, doporučuju vyměnit a nešpekulovat...
No při 120km/h tam těch 7L možná i bude,né-li víc. :( 5,5l jsem tam opravdu nikdy neviděl, bohužel.Log jsem sem dal a jestli je váha KO nevim, já to nepoznám.Kdyby na to někdo koukl a napsal jak na tom váha je, byl bych vděčný.Jinak dávám na každou plnou nádrž naftu z Benziny+VIF.Ta poslední plná nádrž najeto 680Km=masakr. :evil:

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Vysoká spotřeba AVF 96kw

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahoj, jak už bylo napsáno, zkontrolovat jestli brzdy chodí jak mají, jestli se kola volně bez větších problémů otáčejí po zvednutí (ale dá se to poznat i podle horkých kol, pokud by to samo pořád přibrzďovalo) a pokud tohle bude ok, tak by to chtělo vyzkoušet s jinou váhou vzduchu. Jinak pokud se člověk na tu spotřebu soustředí, tak se tím dá jet i za těch 5 L (realných dle dotankování, ale na delších trasách mimo město - mám několikrát ověřeno na svým, ani se nemusí jet vyloženě pomalu, jen víc využívat setrvačnost a šetřit brzdy).
Rozvody máš snad seřízené správně, mě palubák na volnoběh ukazuje taky okolo 0,5 l/h a průměrnou spotřebu mám několik let +- 5,5 l/100km (nejmíň 5,0 a max 6,3 - a to jsem opravdu nešetřil akceleraci kvůli protáhnutí turba). Jinak pro další snížení spotřeby je taky chiptuning u prověřeních firem, kde se to ladí na míru dle stavu auta a měřených hodnot...
S pozdravem ><((('>

kubanec158
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 22.09.2011 17:51

Re: Vysoká spotřeba AVF 96kw

Příspěvek od kubanec158 »

DJ_blueFISH píše:Ahoj, jak už bylo napsáno, zkontrolovat jestli brzdy chodí jak mají, jestli se kola volně bez větších problémů otáčejí po zvednutí (ale dá se to poznat i podle horkých kol, pokud by to samo pořád přibrzďovalo) a pokud tohle bude ok, tak by to chtělo vyzkoušet s jinou váhou vzduchu. Jinak pokud se člověk na tu spotřebu soustředí, tak se tím dá jet i za těch 5 L (realných dle dotankování, ale na delších trasách mimo město - mám několikrát ověřeno na svým, ani se nemusí jet vyloženě pomalu, jen víc využívat setrvačnost a šetřit brzdy).
Rozvody máš snad seřízené správně, mě palubák na volnoběh ukazuje taky okolo 0,5 l/h a průměrnou spotřebu mám několik let +- 5,5 l/100km (nejmíň 5,0 a max 6,3 - a to jsem opravdu nešetřil akceleraci kvůli protáhnutí turba). Jinak pro další snížení spotřeby je taky chiptuning u prověřeních firem, kde se to ladí na míru dle stavu auta a měřených hodnot...
S pozdravem ><((('>
Dnes to davam na prohlidku a na diagnostiku tak uvidime.Jinak kola se toci pri zvedlem aute vsechna uplne volne nic nepribrzduje, nedavno jsem menil kola tak jsem to zkousel.

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Vysoká spotřeba AVF 96kw

Příspěvek od Mr. Death »

680km je tak reál, kdybys jezdil jenom po městě. Pokud je to kombinace s dálnicí, tak je to fakt málo. Pokud jezdím téměř jenom dálnici, tak najedu zhruba těch 1000km. V kombinaci s městem je to okolo 800-900km.
Jak moc to hulí? Jenom když na to šlápneš nebo skoro pořád nebo vůbec nikdy?
A ještě mě napadla jedna věc, není to čtyřkolka? Ta žere víc, to by ty hodnoty snad i mohly sedět.

kubanec158
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 22.09.2011 17:51

Re: Vysoká spotřeba AVF 96kw

Příspěvek od kubanec158 »

Mr. Death píše:680km je tak reál, kdybys jezdil jenom po městě. Pokud je to kombinace s dálnicí, tak je to fakt málo. Pokud jezdím téměř jenom dálnici, tak najedu zhruba těch 1000km. V kombinaci s městem je to okolo 800-900km.
Jak moc to hulí? Jenom když na to šlápneš nebo skoro pořád nebo vůbec nikdy?
A ještě mě napadla jedna věc, není to čtyřkolka? Ta žere víc, to by ty hodnoty snad i mohly sedět.

Je to samozrejme kombinace mesto+dalnice.A nehuli to vubec jen kdyz je to studeny tak to smrdi, egr neni zaslepenej podotykam.A 4kolka to neni.Je to rok 2004/12 mesic.

Uživatelský avatar
shiftik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 28.03.2012 22:20

Re: Vysoká spotřeba AVF 96kw

Příspěvek od shiftik »

Pánové mám podobný problém jen ještě vyšší spotřebu.. Mám sice 1.9tdi 96kw 4 motion 2003 ale ta spotřeba je opravdu moc velká. jezdím s tím teď město a skáče mi tam 12 litrů. cesta do Chuchle a zpět cca 40km jen dálnice + jižní spojka plynulá kde by to při 80ti km/h mělo žrát úplně nejmíň jsem byl na 8mi litrech :-/ což mi přijde opravdu moc na to že 8,5l bych měl mít ve městě. a to, to šetřím jak se dá, předpisová jízda. nevíte co by to mohlo způsobovat? :( na diagnostice mi to háže chybu 16885 ale což jsme vydedukovali že je chyba že mi nefunguje tempomat. Možná bude na vině termostat. protože auto se zahřeje na 90 stupnu a pak teplota kolísá mezi 80-90. při zapnutém topení (až po zahřátí na provozní teplotu) mi to občas klesne i na 70 stupňů :/// co s tím? :(

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Vysoká spotřeba AVF 96kw

Příspěvek od M@ty »

Termostat nebo cidlo teploty chlad. kapaliny. Synchronizace je na nule? A ta spotreba je stejna i dle tankovani? Ja takove primestke couracky take jezdim za za 9 - 10 l/100km. A to mam vse v poradku. Ale nejedu pomalu ani kousek plynulou jizdou.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

petrpaca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 29.05.2014 09:24

Re: Vysoká spotřeba AVF 96kw

Příspěvek od petrpaca »

ja mam 4motion 96kw a ta spotreba je normal...palbu klidne 11-12l normalni 7-8l a dlouhodoba je 8,5l takze si myslim ze to je normal....

Ridder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 15.11.2012 10:56

Re: Vysoká spotřeba AVF 96kw

Příspěvek od Ridder »

DJ_blueFISH píše:Ahoj, jak už bylo napsáno, zkontrolovat jestli brzdy chodí jak mají, jestli se kola volně bez větších problémů otáčejí po zvednutí (ale dá se to poznat i podle horkých kol, pokud by to samo pořád přibrzďovalo) a pokud tohle bude ok, tak by to chtělo vyzkoušet s jinou váhou vzduchu. Jinak pokud se člověk na tu spotřebu soustředí, tak se tím dá jet i za těch 5 L (realných dle dotankování, ale na delších trasách mimo město - mám několikrát ověřeno na svým, ani se nemusí jet vyloženě pomalu, jen víc využívat setrvačnost a šetřit brzdy).
Rozvody máš snad seřízené správně, mě palubák na volnoběh ukazuje taky okolo 0,5 l/h a průměrnou spotřebu mám několik let +- 5,5 l/100km (nejmíň 5,0 a max 6,3 - a to jsem opravdu nešetřil akceleraci kvůli protáhnutí turba). Jinak pro další snížení spotřeby je taky chiptuning u prověřeních firem, kde se to ladí na míru dle stavu auta a měřených hodnot...
S pozdravem ><((('>
Tak to se tu z nás máš asi nejlíp.. mám taky AVF a jezdím normální plynulou jízdu za 7.5 - 8.0 a když se snažím šetřit tak 6.0 - 6.5 a volnoběh bere 0.8... docela ti závidím :D

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Vysoká spotřeba AVF 96kw

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ridder: věřím že se najdou i takoví lidé, kteří s tím dokážou jezdit i za míň ještě (ale to je těžké podtáčení PD motoru). Zrovna před pár dny mě ukazoval palubák spotřebu za ujetou trasu 40 km jen 4.8 L, ale to jsem jel fakt pomalu (dálnice max 120), protože jsem musel přes telefon něco řešit za jízdy... (+ navíc byl nový motorový olej, to je taky znát)
Jinak zkus si ty rozvody přece jenom poštelovat - synchronizaci vůči vačce, mě by to jinak na volnoběh taky žralo těch 0.8 l/h kdybych si to dodatečně neseřizoval po výměně rozvodů a pak ten kvalitní chiptuning taky udělá svoje. Snad něco z toho pomůže, spotřeba 8 L je až moc na 1.9 TDi.
S pozdravem ><((('>

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“