KOLA LETNÍ, ROZMĚR ET: velikosti kol, ET, indexy zatížení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Jinak já na léto mám Michelin PILOT PRIMACY 205/60/16 96W XL Letní.
Tady jsou: http://www.e-pneumatiky.cz/mod/pneumati ... /?MID=2115" target="_blank
Pořídil jsem je minulé léto v akci za 1299,- Kč/kus a jsou bombový, nemůži si stěžovat. Mám je zatim na plechu, ale do léta doufám půjdou na nějakou pěknou hlínu.

Uživatelský avatar
Gio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Gio »

Shemik píše:
Gio píše: Já si myslím, že ten rozdíl vůbec nepoznáš:
91 mají nosnost 615 kg
95 mají nosnost 690 kg

Když to vezmeš 615kg x 4gumy = 2460 kg nosnost, což je úplná pohoda...
No na nosnosti moc rozdíl nepoznáš, ale při případný nehodě ho určitě poznají policajti, ne?
O tom žádná, kontrolujou potom co je v techničáku!

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza42 »

Shemik píše:Jinak já na léto mám Michelin PILOT PRIMACY 205/60/16 96W XL Letní.
Tady jsou: http://www.e-pneumatiky.cz/mod/pneumati ... /?MID=2115" target="_blank
Pořídil jsem je minulé léto v akci za 1299,- Kč/kus a jsou bombový, nemůži si stěžovat. Mám je zatim na plechu, ale do léta doufám půjdou na nějakou pěknou hlínu.
Micheliny za 1300 ? Tos je musel ukrást, ne?

mike.vw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od mike.vw »

Na jaře zase Pirelli P Zero 225/45 17" už se těším,na zimákách je to nuda :wink:
Přílohy
125_2590.JPG
125_2590.JPG (45.68 KiB) Zobrazeno 3608 x

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Honza42 píše:
Shemik píše:Jinak já na léto mám Michelin PILOT PRIMACY 205/60/16 96W XL Letní.
Tady jsou: http://www.e-pneumatiky.cz/mod/pneumati ... /?MID=2115" target="_blank
Pořídil jsem je minulé léto v akci za 1299,- Kč/kus a jsou bombový, nemůži si stěžovat. Mám je zatim na plechu, ale do léta doufám půjdou na nějakou pěknou hlínu.
Micheliny za 1300 ? Tos je musel ukrást, ne?
Covece budes se divit, ale neukrad, byla to akce a dokonce jsem je v ty dobe tenkrat videl za podobnou cenu u nekolika prodejcu.

Uživatelský avatar
neverhood
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od neverhood »

Shemik píše:
Honza42 píše: Micheliny za 1300 ? Tos je musel ukrást, ne?
Covece budes se divit, ale neukrad, byla to akce a dokonce jsem je v ty dobe tenkrat videl za podobnou cenu u nekolika prodejcu.
Asi zle namiesali zmes a tak ich vypredavali ako tretiu triedu :D
Vydel som uz rozne zlavy ale 300%nu estre nikdy.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

neverhood píše:
Shemik píše: Covece budes se divit, ale neukrad, byla to akce a dokonce jsem je v ty dobe tenkrat videl za podobnou cenu u nekolika prodejcu.
Asi zle namiesali zmes a tak ich vypredavali ako tretiu triedu :D
Vydel som uz rozne zlavy ale 300%nu estre nikdy.
No nemel jsem bohuzel v te chvili v kapse 20.000 na nove pneu, tak mi to pripadalo jako dobra prilezitost. To vis, ze mi takova sleva take byla podezrela a zkoumal jsem jeji priciny. Muj pneuservisman mi vysvetlil, ze se tyto slevy davaji i na nove(nepouzite) pneu, pokud jsou 1 nebo 2 roky skladovane. Pry to na ne take muze mit vliv. To nezpochybnuju asi ano, rikal, ze se pravde podobne budou malicko rychleji sjizdet, udajne by se mohli sjet rekneme o priblizne 1/5 az 1/4 doby jejich zivotnosti rychleji, takze vzhledem k tomu, ze budou mit o cca 25% kratsi zivotnost, ale byly o 75% levnejsi se to porad dost vyplatilo. Take me ubezpecil, ze nebezpecna takova pneumatika rozhodne neni a ze se veci jako prasknuti nebo zpuchreni rozhodne nemusim bat a uz vubec ne u Michelinky. Ja na tom nezavodim, takze bych rekl, ze je to v pohode. Uz jsem na nich neco nalital a nemuzu si stezovat.
PS: Rekl bych, ze bylo porad lepsi s penezma, ktere jsem na to mel jit do 1 rok skladovanych novych Michelinek, nez do cehokoli jineho, z 1/4 sjeteho za podobne penize. Take nehlede k tomu, ze bych rekl, ze Michelin by si vedome nedovolil a ani nema zapotrebi prodavat spatne vyrobene pneu ani pod cenou. Ta sleva byla vec prodejcu a toho skladovani, asi se jednalo nejakou dele zapomenutou varku ve skladu.

Uživatelský avatar
dratek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vizovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dratek »

ahoj, mam takovy celkem trapny dotaz, potreboval bych veden roztec sroubu, bo me uplne na netu zblbli, na jednich strankach jsou na alhambru kola s 5X100 na dalsich 5x112 a na jednich me nabizeli 5x120, takze mam asi super auto, jeste 108 a muzu si dat kola i z peugeota.:o) ja vedel ze nasi drobci jsou jedinecni

Uživatelský avatar
Davidofka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klášterec n/O

Příspěvek od Davidofka »

tutově 5 x 112mm,nic jiného :wink:

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od dolcett »

Když už jsme u těch šroubů, jak dlouhý šrouby jsou na plechy... :-(

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Příspěvek od Tommate »

Gio píše: Já si myslím, že ten rozdíl vůbec nepoznáš:
91 mají nosnost 615 kg
95 mají nosnost 690 kg

Když to vezmeš 615kg x 4gumy = 2460 kg nosnost, což je úplná pohoda...
no nevím, takhle to nemůžeš počítat ani boh, počítá se 30% hm. auta na kolo, navíc na 91 gumách auto příšerně plave a má horší ovladatelnost, určitě se rychleji sjedou vlivem větší deformace, musí být zbytečně přefoukané, a za další 91 gumy (aspoň sem neviděl) nebývají tzv. zesílené (rf,xl) což je další výrobcem předepsaný parametr

myslím že na 91 indexu se dá v pohodě jezdit, ale nesouhlasím že v tom není rozdí, já jsem auto s takovýma gumama koupil a vzorek se nesjel ale doslova strhal z gumy

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

Tommate píše:
Gio píše: Já si myslím, že ten rozdíl vůbec nepoznáš:
91 mají nosnost 615 kg
95 mají nosnost 690 kg

Když to vezmeš 615kg x 4gumy = 2460 kg nosnost, což je úplná pohoda...
no nevím, takhle to nemůžeš počítat ani boh, počítá se 30% hm. auta na kolo, navíc na 91 gumách auto příšerně plave a má horší ovladatelnost, určitě se rychleji sjedou vlivem větší deformace, musí být zbytečně přefoukané, a za další 91 gumy (aspoň sem neviděl) nebývají tzv. zesílené (rf,xl) což je další výrobcem předepsaný parametr

myslím že na 91 indexu se dá v pohodě jezdit, ale nesouhlasím že v tom není rozdí, já jsem auto s takovýma gumama koupil a vzorek se nesjel ale doslova strhal z gumy
Tak ja mam 91 :oops: a naprosta pohoda. A sedi jak prilepeny - uz jsem to tu psal :wink:
Ono je to s tema pneu slozitejsi.... :wink:

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

dolcett píše:Když už jsme u těch šroubů, jak dlouhý šrouby jsou na plechy... :-(
Na plechy mám tyhle šrouby: hlava 19 klíč podložka s kulovou plochou.
Přílohy
šroub.JPG
šroub.JPG (24.48 KiB) Zobrazeno 3562 x

Uživatelský avatar
vasyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mlada Boleslav FordGalaxy

Příspěvek od vasyl »

když už jsme u šroubu :idea: jaky jsou lepši proti krádeži jaka firma a jaka hlavice mate nějaké skušenosti

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Příspěvek od Tommate »

patper píše: Tak ja mam 91 :oops: a naprosta pohoda. A sedi jak prilepeny - uz jsem to tu psal :wink:
Ono je to s tema pneu slozitejsi.... :wink:
No taky jsem pojezdil na indexu 91 hodně, konkrétně na zadní nápravě mi ro nevadí vůbec, ale ve předu je to děs a hrůza..

nevím jak je to s jinými rozměry, možná že na nižších profilech se to tak neprojeví, ale na 195/65r15 je to hodně znát, prostě se taguma pod tím autem doslova bortí a nikdo mi nenamluví že když jedu ostře zatáčkou tak to sedí jak by mělo, nechtěl bych tu pneumatiku vidět na vlastní oči v tu chvíli, a přitom tam jsou nabité 3 atmosféry.. prostě 91 index nikdy víc..

vemte si že to jsou gumy předepsané na Octavii, kde pohotovostní hmotnost Sharana zhruba začíná na celkové hmotnosti Octavie.

Jak říkám, na slabších gumách se jezdit dá a možná to není ani nebezpečné, ale myslím že se ochuzujete o skutečné jízdní vlastnosti tohoto auta.. howk.. :wink:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“