Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Koník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 354
Registrován: 31.07.2010 16:09

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od Koník »

Tornado: nic jsem zatím nešteloval, sám to neudělám. Musím se u někoho objednat. Včera jsem to zkusil za jízdy nalogovat, ale uložilo se mi to cvs.

Tak to vložit nejde 8O

mám to teda nechat nastavit blíž k nule?

Koník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 354
Registrován: 31.07.2010 16:09

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od Koník »

Tak další postřeh, po konzultaci se servisním technikem VW, by to mohl způsobovat setrvačník, který úplně rozhodí chod motoru. Co si o tom myslíte?

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od mirke »

Setrvačník bys cítil, že bude na volnoběh trhat autem a je to slyšet..takový kovový zvuk.
Spíš jak jsi psal, že Ti to samo přidává, tak mě napadlo, že tu někdo něco takového řešil a byl tip taky na pedál plynu. Tak třeba toto ověřit ještě?

Koník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 354
Registrován: 31.07.2010 16:09

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od Koník »

setrvační slyším-je hlučný, když vypnu spojku není slyšet. Co se týká pedálu, tak to mě taky napadlo, ale myslel jsem, že by to kvůli pedálu nechcípalo. Někdy otáčky na volnoběh spadnou někde k šestistovkám a auto chcípne.

Koník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 354
Registrován: 31.07.2010 16:09

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od Koník »

Setrvák nový-problém přetrvává. Prosím zkušené o nějaké rady, nápady atd. V kterých měrných kanálech můžu hledat problém. Diagnostika čistá jak slovo boží :( . Nebo stačí kontakt na nějakého experta v Praze nebo okolí

Uživatelský avatar
Vejmik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 10.09.2012 18:19

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od Vejmik »

Chlapi chtěl jsem se jen zeptat, jestli na tom kanálu 4 a poli 4 musí měřená hodnota kolísat? Dělal jsem totiž rozvody a mám pořád stejou hodnotu -2.0 CF i když přidám. Myslím si, že je špatný čidlo, ale chybu mi to žádnou nepíše. Nevíte jak zjistit co je špatně?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od tornado1 »

nekolísá!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Vejmik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 10.09.2012 18:19

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od Vejmik »

Díky za odpověď, takže je to v pořádku? Jde mi totiž o to, že po výměně rozvodů se mi zvedla spotřeba cca 1,5l. Nechal jsem to napíchnout u kamaráda na vagu a říkal, že je to stejně nastavený, jak předtím. Zaráží mě, že to kolísání stupňů tady píšou i ostatní a i na tom videu, co to štelujou, tak jim to kolísá. Ještě taková hloupá otázka: Na jakou hodnotu by to bylo nejlepší?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od tornado1 »

nejlepší je 0, tak to nastavuji i já a mám to na svém autě..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Vejmik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 10.09.2012 18:19

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od Vejmik »

Zdravím, díky za info. Ještě jsem se chtěl zeptat na momentální spotřebu. Měl jsem 1,3 za studena a 0,7 za tepla. Jaká je podle Vás nejnižší?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od tornado1 »

0,7 je ok si myslím za tepla
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Vejmik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 10.09.2012 18:19

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od Vejmik »

Moc dík, po práci na to hupnu a uvidíme.

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od Nemo »

chlapi mám vag 704.1, v motore 01 - kanál 4 - hodnota 4 mi neukazuje hodnoty ale tlak. Nediagnostikuje sa to u commonrailov inde? Vedel by mi niekto poradiť? Alebo CRka to už majú inak ako PD? Nezabite ma ale neviem sa k tomu nikde dopátrať. Dík
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od klasek »

Nemo píše:chlapi mám vag 704.1, v motore 01 - kanál 4 - hodnota 4 mi neukazuje hodnoty ale tlak. Nediagnostikuje sa to u commonrailov inde? Vedel by mi niekto poradiť? Alebo CRka to už majú inak ako PD? Nezabite ma ale neviem sa k tomu nikde dopátrať. Dík
Mno a hledáš to v blokách nebo základním nastavení :?: :?: Tohle má být v základním nastavení...tedy 01motor - 04základní nastavení - 04kanál - 4hodnota.

Nejideálnější je kolem 0, jak píše nahoře tornado1...bohužel to musíš přizpůsobit danýmu motoru. Některý má -1,5...0,5... 0..atd. Ne každej motor běží dobře jak má kolem 0.

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od Nemo »

paráda díky. Ja som išiel cez bloky merania. No ja sa len pýtam, lebo spotreba na voľnobehu pri zahriatom motore je 0,6L a niekto tu má aj 0,5. Chcel som to pozrieť lebo občas zhasne potichu, občas zahrkoce a klapu som vyčistil cez víkend, ešte musím volnobežku vymeniť tak uvidím. Každopádne sa mi zdá, že nemá moc pravidelný chod, občas akoby chcel ubehnúť na voľnobehu trochu, ale spotreba neskáče. Ešte raz díky moc.
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“