Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Alficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 450
Registrován: 20.01.2010 14:04
Bydliště: Taus

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Alficek »

Horní uložení vzadu není obvykle třeba měnit, většinou zůstává OK, není to jako předek.
Jinak stačí dát kayaba 344459 do heureky nebo zobzi.cz a vypadnou ti nabídky od 900Kč/ks
Sada dorazů od Kayaby od 400 Kč/pár
Naposledy upravil(a) Alficek dne 27.04.2014 21:38, celkem upraveno 1 x.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od ricom »

Alficek píše:Horní uložení vzadu není obvykle třeba měnit, většinou zůstává OK, není to jako předek.
já to holt udělám vše tak jak se má.. nemám tolik peněz abychom to dělal na 2x.. a přeci jen jsem s tím nahupal už téměř 240k tak si myslím, že si to auto zaslouží vyměnit vše co je potřeba,
nejen tlumiče, uložení ale i nějaký ten silentblock atd..

Uživatelský avatar
Kujan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 18.11.2013 17:32
Bydliště: okolí Jablonce n.N.

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Kujan »

Alficek má pravdu, tlumiče vzadu nemění výšku vozu, to se dělá pružinami, nebo podložkama pod pružiny. Dva centimetry zvýšení jde poznat pohledem. Měří se to od středu kola k lemu blatníku po projetí autem. Pouze plynový tlumič na Passata není, vždy je kapalinový (olej) a plynokapalinový znamená, že je ještě přidán dusík pro snížení oxidace oleje tzn. delší životnost, ale ten tlak co tam je ti auto nezvedne. Tlumiče se dělají s různými útlumovými silami na stlačení a roztažení, laicky řečeno tvrdší nebo měkčí. To jenom pro informaci.
Passat Variant 4motion 3C 2006 BKP

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od ricom »

Kujan píše:Alficek má pravdu, tlumiče vzadu nemění výšku vozu, to se dělá pružinami, nebo podložkama pod pružiny. Dva centimetry zvýšení jde poznat pohledem. Měří se to od středu kola k lemu blatníku po projetí autem. Pouze plynový tlumič na Passata není, vždy je kapalinový (olej) a plynokapalinový znamená, že je ještě přidán dusík pro snížení oxidace oleje tzn. delší životnost, ale ten tlak co tam je ti auto nezvedne. Tlumiče se dělají s různými útlumovými silami na stlačení a roztažení, laicky řečeno tvrdší nebo měkčí. To jenom pro informaci.
teorie je dobrá věc.. reál je trochu jiný.. doopravdy se to auto možná ne o 2cm ale trochu se prostě zvedne.. budu to měřit až budu měnit já.. dám to sem..

Uživatelský avatar
Kujan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 18.11.2013 17:32
Bydliště: okolí Jablonce n.N.

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Kujan »

Teoreticky beru nějaký milimetr, ale ne 2cm. Může být chyba při montáži na auto, spodní šroub by se měl ddotáhnout až po spuštění auta na zem a propruženi, tlumič se jinak může laicky řečeno šprajcovat ve vodítku a pak by se to mohlo takhle projevit. Neříkám že to tak je, ale tlumiče vyrábíme. Přijeď se podívat, z Prahy to je hoďka :D.
Passat Variant 4motion 3C 2006 BKP

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od ricom »

Kujan píše:Teoreticky beru nějaký milimetr, ale ne 2cm. Může být chyba při montáži na auto, spodní šroub by se měl ddotáhnout až po spuštění auta na zem a propruženi, tlumič se jinak může laicky řečeno šprajcovat ve vodítku a pak by se to mohlo takhle projevit. Neříkám že to tak je, ale tlumiče vyrábíme. Přijeď se podívat, z Prahy to je hoďka :D.
věřím ti.. říkám nevím přesně, ale co vím od Kimouše taky se mu to trochu jeblo nahoru.. jak moc netuším.. čeká mě to brzy budu informovat .. :thanks:

Uživatelský avatar
Kujan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 18.11.2013 17:32
Bydliště: okolí Jablonce n.N.

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Kujan »

Jasný, hele v dnešní době je možný všechno. S tou prohlídkou u nás ve firmě není problém kdybys chtěl, stačí SZ.
Passat Variant 4motion 3C 2006 BKP

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od ricom »

Kujan píše:Jasný, hele v dnešní době je možný všechno. S tou prohlídkou u nás ve firmě není problém kdybys chtěl, stačí SZ.
díky za nabídku, já bych spíše u Vás asi nejradši prolezl oddělení kde je IT případně nějaké pěkné baby.. já jsem technickej antitalent na auta a vše co tady plácám, tak spíše někde zaslechnu.
Mé znalosti osobní končí natankováním, výměnou pneumatiky (a to bych možná i volal asistenci) a dolitím vody do ostřiků..

i tak ale díky za nabídku. :thanks: :thanks:

Uživatelský avatar
Kujan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 18.11.2013 17:32
Bydliště: okolí Jablonce n.N.

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Kujan »

Hahaha, tak to nic pro tebe. Máme tady jenom šéfovu manželku ve skladu (asi aby se neztrácely díly) a jednu postarší sekretářku. Achjo. Ale to už je trochu mimo téma.
Passat Variant 4motion 3C 2006 BKP

Uživatelský avatar
msakar
Člen klubu
Příspěvky: 204
Registrován: 02.01.2013 21:11
Bydliště: Praha, Bechyně, České Budějovice

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od msakar »

Prochy01 píše:To zalezi... Pokud budes resit origo, nebo neorigo v origo rozměrech, tak 17" je 7,5" široká a ET 47 a 18" je široká 8" a ET tusim 43 (mozna 44 ted si nejsem jistej, nekdo to urcite upresni). Pokud budes mit jinou šířku rafku, je to treba dopocitat... Ale jestli chces aby to pekne vypadalo, vyber nejake origo, vsechny ostatní jsou vetsinou divné... I některé origo nejsou uplne krasavci, ale porad vypadají lip nez cokoliv neorigo... :-D

Jo a jen pro doplnění, treba z chrochty, nebo supa maji 18" jen 7,5" a pak maji jiné ET i psanou užší gumu...
Hele našel jsem Ty samé disky co mám ale o rozměrech 8Jx18" ET45. To by mohlo být řešení mého problému? :pleasantry:
nyní: VW Transporter V 1.9 TDI- PD 75kw rv. 2007
ex: VW Passat Variant 2.0 TDi BMP 103kW Highline 2007 >>> FOTO <<<
ex: VW Bora Variant 1.9 TDi- PD 74kW@96kW r.v. 2001

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Qido »

V techničáku je napsáno ET 44. Takže ET45 bude bez problému.
Jen bacha na ty ráfky, aby se nejednalo o repliky nebo nějaký china-sráče.

D.B.113
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.04.2014 14:30

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od D.B.113 »

Qido píše:
msakar píše:.....není důležité jestli to plní funkci tak jak má, nebo jestli je to dobře- hlavně aby to dobře vypadalo....
Ano, to je přesně to, co nikdy nepochopím!
Takových je nás víc :-) je sice fajn že to vypadá, ale na díře to rozervat... To pěkně odlehčí peněženku... Na druhou stranu 18 jsou běžný kola na Variant já je mám dokonce v TP s podmínkou podbehu...

Uživatelský avatar
msakar
Člen klubu
Příspěvky: 204
Registrován: 02.01.2013 21:11
Bydliště: Praha, Bechyně, České Budějovice

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od msakar »

Takových je nás víc :-) je sice fajn že to vypadá, ale na díře to rozervat... To pěkně odlehčí peněženku... Na druhou stranu 18 jsou běžný kola na Variant já je mám dokonce v TP s podmínkou podbehu...
To byl vtip :D :wink: Už mám nová kola se správným ET (nyní 45 předtím 20 :D ).

Ale mám jiný dotaz :D protože budu kupovat nové tlumiče tak já vlastně nevím jaký mám podvozek a jaké tedy zvolit jako vhodnou náhradu :sorry: ... Koukla jsme na eshop, který je docela výhodný pro členy klubu (autorozvody.cz) a tam mi to přišlo hrozně levné tak nevím jestli jsem se díval dobře. Všichni doporučují Kyb, ale celé mi to vyšlo cca na 4.900 Kč (4 tlumiče).
nyní: VW Transporter V 1.9 TDI- PD 75kw rv. 2007
ex: VW Passat Variant 2.0 TDi BMP 103kW Highline 2007 >>> FOTO <<<
ex: VW Bora Variant 1.9 TDi- PD 74kW@96kW r.v. 2001

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Qido »

Autorovody jsou v pohodě. Mám jen ty nejlepší zkušenosti.

Teď si jen podle štítku v kufru nebo v servisce ověř jestli nemáš ,,sportovní,, podvozek.

viz: http://www.igorweb.org/equidec/howto.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
msakar
Člen klubu
Příspěvky: 204
Registrován: 02.01.2013 21:11
Bydliště: Praha, Bechyně, České Budějovice

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od msakar »

Qido píše:Autorovody jsou v pohodě. Mám jen ty nejlepší zkušenosti.

Teď si jen podle štítku v kufru nebo v servisce ověř jestli nemáš ,,sportovní,, podvozek.

viz: http://www.igorweb.org/equidec/howto.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tohle jsem přesně potřeboval :good: .... Ale to musím celé opsat? :rofl: muhehehe :laugh: :laugh:
nyní: VW Transporter V 1.9 TDI- PD 75kw rv. 2007
ex: VW Passat Variant 2.0 TDi BMP 103kW Highline 2007 >>> FOTO <<<
ex: VW Bora Variant 1.9 TDi- PD 74kW@96kW r.v. 2001

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“