Stále nejde =( prosím o pomoc

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
straca22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 14.03.2013 16:06

Stále nejde =( prosím o pomoc

Příspěvek od straca22 »

Tak chlapi, mám takový problém, mám passata b5ku 2.5tdi, automat s tiptronicem. Na vagu mi to píše chybu: Spojka pro přemostění měniče bez přenosu síly, nemá s tím někdo zkušenost? Sere mě to, protože na plnou nádrž s lehkou nohou najedu maximálně 550km a to mám rafičku na dně. takže mi spotřeba neklesne pod 10l/100 a hlavně když tam mám tiptronic a jedu mám tam za 4, chci dát za 5, tak sešlápnu plyn a zase mi to podřadí na 4, ale tohle se mi stane ikdyž jedu třeba 140km/h přepnu na tiptronic, jenom lehounce přidám plyn a z 5 mi to podřadí na 4. Co s tím? vyměnit ten hydroměnič? Auto je po výměně převodového oleje a žádná změna. Díky za radu.

gumin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 17.11.2010 12:02
Bydliště: Uničov

Re: Stále nejde =( prosím o pomoc

Příspěvek od gumin »

Nevím jestli ti to pomůže, ale na 2.5 tdi je asi nejlepší mechanik Satas z audiklubu.cz Zkus se tam zaregistrovat, poptat přímo jeho a třeba ti poradí co a jak.

straca22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 14.03.2013 16:06

Re: Stále nejde =( prosím o pomoc

Příspěvek od straca22 »

Díky =) zkusím to

Uživatelský avatar
Satas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague

Re: Stále nejde =( prosím o pomoc

Příspěvek od Satas »

Budto je tam malo oleje nebo je KO hydromenič a nebo to nejhorší spalený lamely v automatu.Nej sehnat jinou skřín rovnou asi....
Jde oto zda menič pořádně zavíra rychlosti tzn zda tam padaj rychlosti hezky za sebou a mužeš pořádně přidat na třeba 4ku od malejch ot a nepřeřadí na nižží stupen nebo tam padaj rychlosti další až při velkých otáčkách či měnic neni stale na prokluzu.
Další vec duležitá je aby motor byl výkonově v pořádku...jak nema výkon nemuže dobře řadit automat.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“