Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Melissa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 12.02.2013 20:21

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od Melissa »

Ahoj z tim obcasnym nenestartovanim mam taky skusenost mam stejny auto a dal jsem kabel od spinacky do bodiku je to na komunikaci klyc a mobilizer cena cca 100kc ale na golf to nekoupis ani ve vw je stejny z octavie 1 mam znameho vw servisu .ted taky mam cidlo vysky pruser je v tom ze jedno je venku na motoru a druhe jo je v jednotce

Melissa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 12.02.2013 20:21

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od Melissa »

Mam stjny auto . . Spatny start toceny cerno zeleny kabel spinacka bubiky spatna komunikace klic imobilizer cena 100kc na vw nekopis pasuje z octave 1 z te uplne prni 16 benzin . . Tak mi to pise cidlo nabmorske min to jede a zere pruser je ze jsou tam dvu jedno na motoru a druhe v jednotce . . Rosviti se mi epc pri 5000 otackach ale nemusi to byt cidlem a malim prisunem denzinu nejlevnejsi varianta je palivovy filtr pod autem

Uživatelský avatar
Bajza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Oldřišov okr. Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od Bajza »

Tak taky se přidám s dotazem na tento motor :/ před 7 lety jsem mel také IV ale motor 1.6 74 KW byl jsme spokojen tak ted jako druhé auto do rodiny jsem sáhl opět po tomto voze pouze v kombíku a motor 1.6 16V AZD 77KW a jsem z toho nešťastný :( hned po přivezeni z bazaru se mi rozsvítila kontrolka motoru přišel jsem na egr ventil v servise mi řekli že je ok že tam bude nějaká chyba po častějším protažení motoru kontrolka zhasla a je klid :( ted se ale ovšem peru s chladící kapalinou pod autem je po zastavení louže a nikdo nemůže přijít odkud vyměnil jsem nádobku bohužel nic a do toho se ted ještě přidalo po zahřátí občasně kolísaní a uplné zdechnutí motoru po okamžitém nastartování jede motor zase pěkně stalo se to někomu? nevím co s tím :(

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od majrek001 »

kolik ti to vyháže vody zůstane to na minimu nebo víc? a co pumpa neteče nebo chladič nebo pod nějakou sponou? já za těch 5 let co mám 1.6 16V tak jsem dolil vodu asi dvakrát a vždycky zmizela a zastavilo se to na minimu tak jsem to dál neřešil a víc nikdy neklesla, ale pokud je tam kaluž tak to musí najít ne?


k tomu cukání na diagnostice nic není? vynechání zapalovaní na válci nebo tak něco nebo problém s egr zpětný průtok zplodin příliš malý?


ta moje potvora je poměrně spolehlivá za ty roky jsem na motoru defakto nic neopravoval krom čidla otáček na klice (s golfem jsem najel necelých co ho mám 100 000 km) a střihl se nýt v převodovce takže jsem sháněl novou zrepasovanou, ale to už u 1.6 8v a 16v tak bývá.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Bajza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Oldřišov okr. Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od Bajza »

no vždy to ukape tak, že mne na to upozorní počítač stop a dolít vodu do chladiče :) byl jsme pod autem i v servisu nikde nic nekapalo vodní pumpa sucha hadičky také vůbec nechápu jsme z toho auta trochu špatný :( na nýty v převodovce snad trpěly jen 8V ne ?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od majrek001 »

bohužel i 16v, ale né tolik (mají sice silnější ale taky jen nýty) já měl na ní najeto cca 240 000km a pak se mnou rozloučila.

v oleji voda nepřibývá? někde to snad musí být vidět poteklé od frídexu vždyť to dělá fleky jak blázen
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Bajza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Oldřišov okr. Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od Bajza »

tak nám uběhala nějaká doba auto bylo opět v dalším značkovém servisu a opět nic nenašly při přivezení domu se mi za dva dny ztratila opět celá nádobka.

Když bylo auto v servisu nechal jsme vyčistit škrticí klapku a základní nastavení tak zatím jsme s tím nic moc nenajel tak uvidíme ale ta voda je drsná a už nevím co s tím ve všech servisech co jsem byl mi nikdo na nic nepřišel :( a co se týká .

Olej krásně čistý a nepřibývá :(

někdo se hlásí na vyřešení záhady :D

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od marfy8 »

Pokud je pod autem louže tak to logicky :D od někud kape, pokud to nikdo nemůže najít tak jste slepí. Až bude sucho a dojedeš domů, zastavíš a pod auto si hned dej karton no a nech auto nějakou chvíli nastartované. Až na kartonu uvidíš louži budeš vědět, z které strany a místa to zhruba valí. Pak už to musíš najít.

Pak jestli ti to náhodou nevalí z radiátoru co máš pod palubovkou. Necítíš smrad G12 když si zapneš topení?

Uživatelský avatar
Bajza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Oldřišov okr. Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od Bajza »

marfy8 píše:Pokud je pod autem louže tak to logicky :D od někud kape, pokud to nikdo nemůže najít tak jste slepí. Až bude sucho a dojedeš domů, zastavíš a pod auto si hned dej karton no a nech auto nějakou chvíli nastartované. Až na kartonu uvidíš louži budeš vědět, z které strany a místa to zhruba valí. Pak už to musíš najít.

Pak jestli ti to náhodou nevalí z radiátoru co máš pod palubovkou. Necítíš smrad G12 když si zapneš topení?

víme všichni místo kde jsou louže takhle blby nejsem ale nikdo neví odkud z motoru to kape jelikož vždy když to je v servise tak to nekape neubývá totiž pravidelně :/

Kdyby tekla pod palubovkou tak by voda byla v interieru ne? ale nemrznoučku necítím vevnitř

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od majrek001 »

kdyby to teklo vevnitř tak máš mokrý koberec a ráno by se to rosilo mnohem víc než obvykle..


odkud to teda zhruba kape když víš to místo
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Bajza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Oldřišov okr. Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od Bajza »

kapky jsou vždy pod olejovou vanou jsou vidět i stopy když po ní tečou jenže auto stojí většinou mírně z kopce :(

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od majrek001 »

a zezadu nebo zepředu? a neteče to nakonec přes pumpu i když si říkal že je suchá?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Bajza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Oldřišov okr. Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od Bajza »

majrek001 píše:a zezadu nebo zepředu? a neteče to nakonec přes pumpu i když si říkal že je suchá?

zezadu když stojím před autem :( tak na pumpu by snad ve třech servisech přišly ne?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od majrek001 »

tak měli by jestli sundali kryt rozvodů... tak zezadu je jen přepad do expanzky a pak už jen snad expanzka a topení.

a když mrkneš zezadu jsou ty fleky i nad olejovou vanou, že je vidět teče až od krytu rozvodů..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“