Zvuk motoru V6 176KW

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
bruguel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.05.2014 15:19

Zvuk motoru V6 176KW

Příspěvek od bruguel »

Dobrý den pánové a hlavně zkušení znalci. Můj problém je u T V6 176 KW 2009 něco mezi 95-150tkm (koupeno u dealera, serviska OK a ověřitelná, ale něco mi říká, že pán odtáčel mezi garančními servisy tacho):
Při chodu motoru od volnoběhu do cca 2000ot/min běžný zvuk motoru "přehluší" ...něco mezi bzučením a svištěním.Z vnitřku auta je to jak bzučení elektromotoru. Od vyšších otáček je již zvuk motoru dost hlučný na to, aby "se prosadil". Není to žádný srdcervoucí zvuk, ale slyšet to je. Auto jinak jede normálně. Dobíjí, chladí, klimatizuje, posilovač funguje. V servisu mi řekli, že to nemají naposlouchané, takže neví. Každopádně sundali řemen, a tvrdí, že všechny řemenice, kladky a agregáty jsou ok. Pak je nějaký krátký vnitřní řemen , teď nevím jestli na pumpu, nebo co. Ten už byl načatý tak ho vyměnili i s kladkou.
Zvuk je stále slyšet. Dál se ještě auto projevuje jemnou vibrací od motoru do volantu. Což by spíš asi ukazovalo na silentblok pod motorem nebo převodovkou. Ale to by drnčelo, a ne bzučelo.
Od EGR ventilů nebo jiných hadic či něčeho jiného viditelně nafoukáno sazemi není. Diagnostika OK

Má někdo nápad, nebo poslech by si to někdo a dal tip? Jsem od ČB, ale dost jezdím po ČR , takže bych se příležitostně stavěl na poradu

schumi007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 10.03.2013 11:30

Re: Zvuk motoru V6 176KW

Příspěvek od schumi007 »

nemáš někde praskly potrubí vzduchu od turba

bruguel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.05.2014 15:19

Re: Zvuk motoru V6 176KW

Příspěvek od bruguel »

schumi007 píše:nemáš někde praskly potrubí vzduchu od turba

No to nevím. Páč kdybych věděl, tak už to opravím:-)
Ale vážně- jak to poznám? To by pak vzduch nefoukalo ale nacucávalo, takže to nikde nebude cítit. Myslím tím , že neucítím tlak vzduchu, průvan či cokoli jiného.

Uživatelský avatar
SCULLY-1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: Zvuk motoru V6 176KW

Příspěvek od SCULLY-1 »

Až budeš mít cestu do Kladna tak se zastav, poslechneš si jak zní ten samí motor u mě.
David
DIAGNOSTIKA, CHIPTUNING, (VAG,TACHO,PIN)dojezd km na budíkách,ELEKTRIKÁŘ, kompletní SERVIS vozů
specializace na Galaxy, Sharan, Alhambra :-) opravy Maxi i polodotů tel.605040040

Odpovědět

Zpět na „Touareg“