nesvití brzdova světla

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
PavlHavl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 31.12.2009 11:31

nesvití brzdova světla

Příspěvek od PavlHavl »

Zdravím,mám problem z brzdovými světly.Při každém druhém zmáčknutí brzdového pedálu mě to vypálí pojistku č.13 na brzdová světla.Problém přetrvává i když jsem vyměnil nový spinač u pedálu a dal všechny nové žárovky.
Už opravdu nevím co udělat.Neměl někdo podobnou závadu? Díky všem.

Uživatelský avatar
vitouss
Profík
Profík
Příspěvky: 940
Registrován: 29.09.2007 10:32
Bydliště: pracoVWně Brno

Re: nesvití brzdova světla

Příspěvek od vitouss »

řekl bych že budeš mít někde zkrat,protože pojístky praskají když se něco zkratuje :wink: jinak pojístka s ničeho nic nepraskne :)
http://www.verejnydluh.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: nesvití brzdova světla

Příspěvek od marfy8 »

změř napětí jaké jde do světel při šlapání na pedál...

PavlHavl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 31.12.2009 11:31

Re: nesvití brzdova světla

Příspěvek od PavlHavl »

Děkuji za oba názory.Co se týká druhého než jsem stačil změřit napětí byla pojistka fuč.
To abych koupil padesat pojistek a zkoušel.
K prvnimu nazoru se přikláním,je mi jasné,že je někde zkrat.Jak to ,ale udělat,aby člověk
nemusel rozebrat celé auto a hledat přerušený kabel.Proto jsem dal tento příspěvek
v domění,že už se tento problém mohl někomu vyskytnout a poradí v které části auta
začít hledat.Navíc nemám planek kudy vede kabeláž od pedálu dozadu ke světlům.
Ještě mě napadlo zda nemůže zlobit čidlo ABS,ale nevím zda je na této pojistce č.13 napojené.
Budu doufat,že někdo zkušený poradí.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: nesvití brzdova světla

Příspěvek od Goauld »

ABS s brzdovyma světlama nemá nic společnyho. V autě pokud nedošlo k nějakymu nárazu, nebo jinymu mechanickymu poškození není moc míst, kde by samo došlo ke zkratu. Problém by mohl být v kabeláží co de od pátých dveří těma průchodkama. Možná se tam obnažila izolace a kabel ke třetímu brzdovymu světlu se dotýká kostry. Začal bych tam, protože je to nejjednodušší místo a kde sou kabely mechanicky namáhany.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvití brzdova světla

Příspěvek od delong »

PavlHavl píše: To abych koupil padesat pojistek a zkoušel.
Na to netreba toľko poistiek stačí ti dať do obvodu brzdového spínača do série žiarovku napr. 12V/10W pokiaľ svieti tak máš skrat. Začni odpájať spotrebiče (tretie brzdové svetlo potom Ľ a P brz.svetlo. Logicky na to prídeš :wink: .
Goauld ťa nasmeroval dostatočne :good: .

PavlHavl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 31.12.2009 11:31

Re: nesvití brzdova světla

Příspěvek od PavlHavl »

Děkuji za typ začít třetím brzdovým světlem.Odpojil jsem od světla konektor a dal novou
pojistku.Obě zadní světla čtyři dny svítí bez problémů,třetí jsem nechal odpojené.
Pokuď jsem to dobře pochopil,tak není zkrat v kabelech,ale ve třetím světle, prosím,aby mi toto někdo potvrdil.
Ještě dotaz,zda se mám ve světle vrtat a hledat,co způsobuje ten zkrat nebo rovnou koupit světlo nové.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: nesvití brzdova světla

Příspěvek od Goauld »

Pokud po odpojení světla pojistka nepraská, tak je to samozřejmě tím. Světlo klidně můžeš rozebrat pokud máš multimetr a umíš změřit diodu. Je tam 18 LED a dvě usměrňovací diody. Nejspíš bude jedna z usměrňovacích diod proražená a tím pádem je tam zkrat. Pak stačí páječka a diodu vyměnit.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

cyra22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30.04.2014 14:01

Re: nesvití brzdova světla

Příspěvek od cyra22 »

Mě se děje teď něco podobného měnil jsem vzadu kliku a pár dni měl vyndanej tapec a ted od doby co jsem dal zpět tapec tak mi odchází pojistka jen se dotknu pedálu už jsem vyměnil i čidlo na světla u pedálu a pořád nic. Tak myslíte kdybych vyndal znova ten tapec prošel kabely že by mohla být vada tam?

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: nesvití brzdova světla

Příspěvek od duduh »

Jestli jsi měnil kliku u 5tých dveří tak mne napadá jedině přívod 3tího brzdového světla jestli jej tam máš.Dosti často se to skřípne i v té gumové průchodce a potom to zkratuje.A další co to může dělat viz starší příspěvky.

Petrnunev
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.06.2023 20:56

Re: nesvití brzdova světla

Příspěvek od Petrnunev »

Ahoj mám taky menší problém. Měnil jsem použitá světla za originály. Pouze jsem vyměnil jen lampy. Držák žárovek jsem nechal původní. Při zkoušce všechno svítilo. Náhle během třetího dne se rozsvitilo žhaveni a přestaly svítit brzdový světla ale na pátých dveřích brzdovka reagovala na brzdový pedál. Tudíž jsme vyloučili špatný spínač brzdoveho pedálu i když ho diagnostika posoudila. Poté auto bylo na geometrii. Tam čistě ze zvědavosti se mechanik pustil do světel. Zjistil ze jsou spálené obě brzdové žárovky. Vyměnil je (všechno svítilo opět. Ale po 1 dni opět pravděpodobně spálené žárovky. Půjde to do servisu) a řekl kamarádovi ze bych měl opět vyměnit světla pokud bych nechtěl aby mi vyhořelo auto. Odůvodnil to slovy ze originální kryty žárovek nesedí do světel které jsem měnil. Ze prý se to něčeho dotýká a proto by to auto mohlo vyhoret. Nevíte kde ještě hledat?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“