budiky

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: budiky

Příspěvek od M@ty »

Nez zacnes bezhlave menit cidlo, tak zkus nejprve opravdu dukladne ocistit piny v konektoru. Konektor rozeber a poctive to ocisti. Pak sezen nejaky dobry Kontaktol a prostrikni. Pokud budou pretrvavat probldmy, tak pak bych teprve resil jak dal. Pokud bude konektor v haji tak koupit novy.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

pasounek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 03.04.2014 22:17

Re: budiky

Příspěvek od pasounek »

M@ty tak mam vytahnout to puvodni cidlo z prevodovky? ja ten konektor jak jde do svazku jak se to pripichne k prevodovce mam strasne z oxidovany a pripada me vycvachtanej tak asi koupim ten novej za tu 50kč me se jedna jen jestly mam vytahnout to cidlo z prevodovky a jestlůy ho mam ocistti dik za rady

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: budiky

Příspěvek od M@ty »

Skus nejprve očistit ten konektor. Pokud je opravdu v háji tak ho vyměň. Na čidlo musíš zespodu. Já ho měl o těch letech pěkně zarostlý do hliník. kartéru převodovky. Jinak stačí vycvaknout plast zobáku a vytáhnout ven. Ale pokud ho máš umístěné stejně blbě jako já, tak přístup nic moc. Dělal jsem to tenkrát na rampě. Jinak jestli máš zelený konektor, tak věřím, že čidlu asi ani nic nebude. Jinak to čidlo od Hella jsi našel správně. Tady je třeba přímo originál 012409191D (většinou mají všude Topran) : http://www.amd-autodily.cz/elektricka-v ... ch-km.html

Já tedy naletoval na původní piny nový kabel a vedl ho až do svazku. Tobě by možná stačil jen kousek. Hlavně to pořádně zaizoluj proti vlhku. Osobně jsem použil několik průměrů smrskávacích bužírek. Dva roky nemám problém.
Přílohy
Čidlo rychlosti v převodovce.jpg
Čidlo rychlosti v převodovce.jpg (5.18 KiB) Zobrazeno 110 x
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“