Tandemove cerpadlo

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Mydlo52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 20.06.2009 15:00

Tandemove cerpadlo

Příspěvek od Mydlo52 »

Ahoj, prestal mi passat 96kw spatne reagovat na plyn...turbo zaclo zabirat az kolem 2000otacek, pred pul rokem stejny problem, ale byla styrela podtlakova hadicka a prisaval vduch a tahlo k turbu se nepritahovalo az nahoru. Ted vse zkontrolovano a hadicky OK...pri vytazeni podtlakove hadicky u hrube hadice co vede do posilovace mi zacal vytikat olej....dostal se az ke zpetnemu ventilku co vede k N75...zrejme taha olej z hlavy pres ucpavku...ale kdyz nastartuji tak je podtlak na vstupu dobry, ale na konci hadicky u turba slaby...ze by prisavalo s olejem i vzduch a az pri vyssich otackach dosahne spravneho podtlaku pro sepnuti lopatek turba?? Jak nejjednuseji demontovat tandem? Dekuji

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Tandemove cerpadlo

Příspěvek od M@ty »

Sundat hadice a pak 2x M6 a 2x M8. U mě byly oboje s imbus hlavou.
Přílohy
Tandem 1.jpg
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tandemove cerpadlo

Příspěvek od Tomikcek »

Zdravím,měl bych dotaz. Dá se nějak vyzkoušet to čerpadlo když je demontovane z auta zda funguje? diky
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

Mohykan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 11.09.2008 07:09
Bydliště: Kladno

Re: Tandemove cerpadlo

Příspěvek od Mohykan »

Ahoj. Můj pašík je také nemocen a zajímá mě odpověď na tvou otázku zda se dá u demontovaného čerpadla poznat zda je funkční? Případně zda se to dá repasovat? Jedna část uvnitř vypadá jako motor wanklerův motor. Tak snad nové planžety těsnění a jede se dál? Jsou planžety součástí opravných sad které se prodávají například zde http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... -foto.html" onclick="window.open(this.href);return false; ale jsou tam na obrázku jen pružiny. DĚKUJI ZA ODPOVĚDÉ OD KOHOKOLI KDO SE TÍM ZABÝVAL DÍK.

Uživatelský avatar
byranovic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 12.02.2012 12:50

Re: Tandemove cerpadlo

Příspěvek od byranovic »

Přesně ta opravná sada se používá. Netuším jak poznat funkční čerpadlo - jak napodobit zátěž, kterou má v autě, ale ještě jsem ho neviděl nefunkční. Nejhůře netěsnilo. Ty plechy v opravné sadě jsou právě součástí těsnění.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“