TSi - výměna oleje

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Výměna oleje

Příspěvek od mechy »

Nejsem si jistý ,že výměnou oleje ztrácíš záruku.Samozřejmě bys musel doložit co jsi měnil.Myslím si ,že v servisu zas nejsou takoví pitomci aby ti dělali problémy pokud tam dáš origo Vw filtr -vždycky se dá domluvit.Ohledně vyjetého oleje nemám problém berou si ho na topení lidi co mají kotel na spalování oleje.Je ještě jedna možnost -prostě si schováš origo filtr a před servisem ho namontuješ.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
Logan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Logan »

A čo tak vymeniť len olej a filter nechať. Ten filter nemôže byť zanesený po pár tisíc kilometrov.

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Bofors »

tím ta výměna oleje celkem ztrácí smysl.
VW Golf VII 1,4 TSI

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Výměna oleje

Příspěvek od mechy »

To je taky možnost pro výměnu oleje do 2000km po 15000km určitě ne!
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Výměna oleje

Příspěvek od NeoGenX »

No, možná jsem se špatně vyjádřil. Mám na mysli tuto situaci:
Vyměním si olej sám, nasadím nový filtr. V autorizáku si toho všimnou a řeknou - Vy jste si měnil olej? Ano, měnil, tady Vám dokládám (účet? kanystr?), že jsem použil takový a makový olej. I kdyby to byl nejdražší olej pod sluncem (ten ale mají k dispozici jen v servise), servisák napíše do záznamu, že si majitel měnil olej sám. Při budoucím problému s motorem (nezaviněným olejem) VW neuzná reklamaci, protože "viz. záznam o servise" :-/
Názorný příklad byl jeden, který jsem četl na nějakém fóru Golf VI. Chlápek si dovezl svůj olej. Řekl, že chce tento (aby ušetřil za ten v servise, stejný, ale 3x dražší). V servise udělali záznam o vlastním oleji. No a když se objevil známý problém s rozvodovým řetězem, dlouho to VW svádělo na použitý olej :D ... ani nevím, jak ten chudák dopadl.
Takže nějaké další nápady? BTW nemyslím si, že výměna oleje bez filtru má smysl.
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Výměna oleje

Příspěvek od bouky2 »

mechy píše:Nejsem si jistý ,že výměnou oleje ztrácíš záruku.Samozřejmě bys musel doložit co jsi měnil.Myslím si ,že v servisu zas nejsou takoví pitomci aby ti dělali problémy pokud tam dáš origo Vw filtr -vždycky se dá domluvit.Ohledně vyjetého oleje nemám problém berou si ho na topení lidi co mají kotel na spalování oleje.Je ještě jedna možnost -prostě si schováš origo filtr a před servisem ho namontuješ.
Přesně, schovej orig černý a před ofiko výměnou ho tam dej zpět. Stejně ti tam pak frknou stříbrný a na budoucí máš vystaráno. Sice je to půlhodky práce navíc, ale jestli máš kde, tak v pohodě.

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Výměna oleje

Příspěvek od mechy »

Pokud jim doneseš castrol 5w30 professional tak ať si poznačí co chtějí-je to přesně olej co tam leje vw.Professional je určený pro servisy běžně v prodeji je FST,ale i ten splňuje všechny normy.Samozřejmě je to o domluvě když budou chtít dělat problémy tak je dělat budou.Já jsem konzultoval se svým autoriz.servisem a řekli,že jim je to jedno pokud dodám správný olej.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje

Příspěvek od klasek »

NeoGenX píše:
klasek píše:A nebo tam udělat želenou tečku......a nejlepší se nato vy*rat úplně. Když to budou měnit v autorizáku, nikdo to kontrolovat nebude, jestli tam máš černej nebo stříbrnej, s tečkou nebo ne.
Jde o to, že pokud bych si chtěl olej sám vyměnit cca po prvních 2.000km, tak dávat to do autorizáku je zaprvé drahé a zadruhé ti taky nemusejí vyměnit nic, jen hodí novej filtr a řeknou si "nějakej blbec, měnit olej po 2.000km, stejně nic nepozná" ... víme? :D

Myšleno, tak že to budou měnit až potom, co si to vyměníš sám :!: Když si to přečteš pořádně, je to z mé odpovědi jasný.

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje

Příspěvek od klasek »

NeoGenX píše:No, možná jsem se špatně vyjádřil. Mám na mysli tuto situaci:
Vyměním si olej sám, nasadím nový filtr. V autorizáku si toho všimnou a řeknou - Vy jste si měnil olej? Ano, měnil, tady Vám dokládám (účet? kanystr?), že jsem použil takový a makový olej. I kdyby to byl nejdražší olej pod sluncem (ten ale mají k dispozici jen v servise), servisák napíše do záznamu, že si majitel měnil olej sám. Při budoucím problému s motorem (nezaviněným olejem) VW neuzná reklamaci, protože "viz. záznam o servise" :-/
Názorný příklad byl jeden, který jsem četl na nějakém fóru Golf VI. Chlápek si dovezl svůj olej. Řekl, že chce tento (aby ušetřil za ten v servise, stejný, ale 3x dražší). V servise udělali záznam o vlastním oleji. No a když se objevil známý problém s rozvodovým řetězem, dlouho to VW svádělo na použitý olej :D ... ani nevím, jak ten chudák dopadl.
Takže nějaké další nápady? BTW nemyslím si, že výměna oleje bez filtru má smysl.

Pokud si donešeš vlastní olej dle schválení, měli by ti do zakázkového listu napsat zápis:

Motorový olej vlastní, dle specifikace VW atd......tedy vše ok, včetně záruky a je to zpětně dohledatelný.


Každopádně, v dnešní době v autorizáku dělaj skoro většinou cvičený opice, takže pochybuju, jak jsem psal minule, že ti bude zkoumat, jestli máš černej nebo stříbrnej filtr... s tečkou nebo bez tečky. Když o tý tečce víš, udělej ji tam taky a nou stres.1

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Bofors »

doplňující drobnost: oleje se vejdou celé 4 litry i s náplní filtru? stačí tedy koupit 4 litrovku? a hliníkové těsnění pod výpustní šroub na vaně se mění při každém povolení a nebo ho stačí vrazit spátky a funguje dál? na starým jsem ho měnil.
VW Golf VII 1,4 TSI

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Výměna oleje

Příspěvek od mechy »

Ano stačí 4litry.Těsnění není třeba měnit drží pěkně-samozřejmě při první popřípadě druhé výměně pak bych ho vyměnil je to korunová položka.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

brucek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.05.2013 18:30

Re: Výměna oleje

Příspěvek od brucek »

Může mi někdo napsat kolik je potřeba oleje do motoru 1,4 TSI 103 kw ? Nemohu to nikde najít.

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Bofors »

mechy do 1,2 dal 4 litry tak to bude myslím stejné. 1,4 není big block :mrgreen:
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje

Příspěvek od klasek »

mechy píše:Ano stačí 4litry.Těsnění není třeba měnit drží pěkně-samozřejmě při první popřípadě druhé výměně pak bych ho vyměnil je to korunová položka.

PRO VŠECHNY :!: :!: :!: :!:

POKUD MÁTE NA VÝPUSTNÉM ŠROUBY INTEGROVANOU PODLOŽKU, TZV ŽE NEJDE SUNDAT A CHTĚLY BY JSTE JI ROZŘÍZNOUT A VYMĚNIT, NEDĚLEJTE TO :!: :!: DEJTE NOVÝ ŠROUB, JAK TO MÁ BÝT. TA PODLOŽKA CO TAM JE, VYDRŽÍ TĚSNIT X-KRÁT. KDYŽ TO SUNDÁTE, DÁTE TAM HLINIKOVÝ NEBO JINÝ BLÁTO A JE TO NA PIKAČU.DÍK

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Bofors »

jestli tomu teda rozumím, povolit a utáhnout to párkrát vydrží ale pak koupit celý šroub.
VW Golf VII 1,4 TSI

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“