Imobilizér zjištění pinu nových a starých budíků

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markytka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 28.09.2010 22:45
Bydliště: Chomutov

Imobilizér zjištění pinu nových a starých budíků

Příspěvek od Markytka »

Prosím vás odešli mi u mk4 1.9TDi 1998 budíky ,koupil jsem nové a samozdřejmně mi bliká kontrolka imobilizéru... frajer mi rekl že za zjištění pinu u každých budíků chce 500,- takže 1000,- a za spárování také 500,- takže celá oprava 1500,- chtel jsem se zeptat zda-li je možnost nějakým zpusobem zjistit aspoň ty piny...mam vag-com ale starý tak jestli bych si to aspoň mohl zjistit sám a neplatil takovou raketu :D blbý je že jsem amatér a vag-com jsem viděl dnes poprvé tak bych potřeboval pomoct :D Děkuji za pomoc a rady.

Uživatelský avatar
Markytka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 28.09.2010 22:45
Bydliště: Chomutov

Re: Imobilizér zjištění pinu nových a starých budíků

Příspěvek od Markytka »

vag-com mam verzi IHR 304.0

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Imobilizér zjištění pinu nových a starých budíků

Příspěvek od xerxes »

kukni tady :wink: :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=98&t=134057" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Imobilizér zjištění pinu nových a starých budíků

Příspěvek od tornado1 »

pin vagem nezjistíš a pin starých budíků nepotřebuješ! chtěl tě podvést..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Franta P.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 10.06.2013 00:00

Re: Imobilizér zjištění pinu nových a starých budíků

Příspěvek od Franta P. »

Zdravím kolegové.
Mám prosbu. Mám Golfa IV 1.8 20V budíky s palubním pc (MFA) bez polo nebo Maxidotu. včera jsem je měl vyndané a blbec si zapnul klíček. teď mi bliká kontrolka po zapnutí zapalování a auto naskočí a hned chcípne?
dnes mi snad přijde diagnostika VAG tak poradíte mi jak to mám uvést do původního stavu aby auto bylo zase pojízdné? děkuji
VW Golf IV 1.8 20V

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Imobilizér zjištění pinu nových a starých budíků

Příspěvek od marfy8 »

PIN budíků máš? Na zjištění pinu se používá něco jiného než VAG

Joohanek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.05.2014 20:25

Re: Imobilizér zjištění pinu nových a starých budíků

Příspěvek od Joohanek »

Ahoj chlapi, mám pár nejasností ohledně výměny budíků. Mám golf 4 r.v.:98 a chtěl bych si dát budíky PoloDOT. Pročítal jsem si fórum a chtěl bych vědět ještě pár informací než se do toho pustím. Mám kabel KLL a vyčetl jsem si PIN starých budíků přes Vag commander 1.4 vyčetlo mi to třímístný pin, je to ten samý co potřebuji pro přidání nového klíče k imobilizéru (protože tohle jsem už řešil). Postup je tedy následující: Vymněním pravou páčku, vymněním budíky a pokud nemám digitální klimu, což já nemám, tak přidám čidlo venkovní teploty. Poté nahraju do nových budíků starý pin + počet km a mělo by být hotovo - aspoň takhle jsem to pochopil.

1) Jak nahraju do nových budíků starý pin? (jaký software atd..) - četl jsem, že by to mělo jít VDCS 17 - 50 - je to tak?
2) Předpokládám, že mi nebude stačit KLL kabel. Pokud ne, bude mi stačit HEX klon s VDCS?

Ještě jedna poznámka: kamarád má taky golfa rv 2001. Chtěl jsem mu vyčíst pin starých budíků. V Vag commanderu jsem dal jsem K-Line - 07 - open chanel (po sem to bylo v pořádku, našlo mi to jednotku atd..) pak jsem dal imobiliser a klikl na READ. U mě mi to napsalo Read address XXXX a po par sekundach vše načetlo včetně pinu. U kamaráda to psali Trying address XXXXXX. A teď tam lítaly desítky adres a nic. Je fakt, že jsem to nechal jen pár minut a pak jsem to killnul.. Nevíte proč mu to nešlo?

Děkuji předem za odpovědi.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Imobilizér zjištění pinu nových a starých budíků

Příspěvek od majrek001 »

to jsi pochopil blbě..



1) máš neCAN budiký a chceš tam dát CAN budíky (necan polodot není) což je takové složitější
2) nepotřebuješ starý pin stačí ti vyčíst pin z nových budíků přizpůsobit k nim immo v klíčich případně nastavit km a servisní intervali a kodování

pokud si vyčetl pin na nových budíkách tak ti staví kkl kabel na přizpůsobení


to co jsi psal tak potřebuješ při přizpůsobení immo 3 (2002 a novější), kde se přizpůsobují ještě budíky a jednotka motoru
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Joohanek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.05.2014 20:25

Re: Imobilizér zjištění pinu nových a starých budíků

Příspěvek od Joohanek »

Takže je to komplikované? Nevím co je CAN a neCAN, ale předpoklám že je to asi konektor těch budíků. Já jsem jen chtěl ať mi to ukazuje spotřebu a vekovní teplotu. Takže kdybych to dělal tak vyčtu PIN, nahraju znova klíče, nastavím KM (přes jaký soft?) a přispůsobit budíky a jednotku motoru znamená co?

Děkuji

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Imobilizér zjištění pinu nových a starých budíků

Příspěvek od tornado1 »

Polodot ti tam nepůjde bez dalších větších uprav
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Imobilizér zjištění pinu nových a starých budíků

Příspěvek od majrek001 »

je to jak píše tornado1..

jinak km v budíkách nastavíš vagem stejně jak přizpůsobení immo čipu potřebuješ pin..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Imobilizér zjištění pinu nových a starých budíků

Příspěvek od tornado1 »

Vašem pouze u novych
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“