Otáčky motoru

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
tjeff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 11.08.2011 19:30

Otáčky motoru

Příspěvek od tjeff »

Ahoj všichni. Chci se zeptat jestli může mít vliv čidlo teploty na otáčky motoru při volnoběhu. Včera jsem si napojil auto na VCDS a při načítání za jízdy jsem zjistil že teplota spadává do mínusových hodnot. Pokud to může mít vliv a vypadá to, že po odečtení dat tomu tak je, tak bych potřeboval vědět, kde je umístěný. Jinak teploměr na palubce ukazova už 90°C a v logu bylo 58°C. Děkuji za radu. V případě jsem přiložil i log a mínusové hodnoty jsou oddělené prázdným řádkem.
Přílohy
LOG-33-04-05-12-14.txt
Data stáhnutá při stání i za jízdy.
(38.05 KiB) Staženo 17 x

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Otáčky motoru

Příspěvek od M@ty »

Možné to je pokud blbne ta část pro ŘJ. Pokud se jedná o 1.9TDI nebo 1.9TDI PD, tak ty mají čidlo teploty umístěno ve vývodu chlad. kapaliny z hlavy motoru - při pohledu zepředu na motor na druhé straně vlevo nad pletencem výfuku.

Jinak to že teplota na budíku se drží na 90°C a pro ŘJ je třeba 75°C je normální. Teplota v provozu mírně kolísá (např. při jízdě z kopce) a technicky tupý německý manažer, pro kterého bylo auto vyrobeno, by mohl začít panikařit že je něco špatně, když ta ručička kolísá. Tak je to prostě ošetřeno tak, že se má snahu držet okolo 80 - 90°C. Těch 58°C je ale málo.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

tjeff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 11.08.2011 19:30

Re: Otáčky motoru

Příspěvek od tjeff »

Díky. Jedná se o teplotu pro ŘJ. Takže koupím nové čidlo teploty a snad to bude v pohodě.

tjeff
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 11.08.2011 19:30

Re: Otáčky motoru

Příspěvek od tjeff »

Tak jsem před týdnem udělal výměnu a vše perfekt. Otáčky sedí, teplota do ŘJ taky a zlepšily se i jízdní vlastnosti.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Otáčky motoru

Příspěvek od M@ty »

Tohle cidlo je spotrebni zbozi. Ja ho po koupi menil a do roka znovu. Pokazde original, ale poprve podezrele levny z AMD-nd.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“