1.4 16V chce olej, ale už je ho tam dost

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1.4 16V chce olej, ale už je ho tam dost

Příspěvek od bifur »

Co som ja pocul a cital, skor by to mohlo robit ulozenie kluky. Tu je odkaz na jedno video: http://www.youtube.com/watch?v=8f2fcbTh5yw" onclick="window.open(this.href);return false;
Co sa tyka hlavy, treba dat pozor ci niekto nedal privela lepiacej pasty a nezalepil mazacie kanaliky ked lepil veko..
Este mi tak napadlo, kedze ti to vystriekalo olej cez mierku, odvetravanie je v poriadku? Ak je upchate odvetravanie, moze byt speneny olej v odlucovaci a tym padom ti nestiha sat olej z vane kde ho moze byt malo. Nechas to chvilu stat, olej stecie do vane a chvilu to ide OK. Treba zmerat ci je tlak stale maly, za studena, za tepla atd.. Odpoj pri volnobehu hadicu odvetravania a skus ci fuka, uz to napovie ci je chyba v odvetravani..

Uživatelský avatar
tomino123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Re: 1.4 16V chce olej, ale už je ho tam dost

Příspěvek od tomino123 »

Odvětrávání by mělo být v pořádku, to jsem i čistil a při zapnutém motoru to z něj fouká ven. Když ho přicpu, tak se v hadici postupně zvyšuje tlak. Video jsem zkouknul, ale bohužel neumím anglicky :-(. Já osobně zřejmě nezjistím jestli je to skutečně uložení vačkového hřídele nebo ta klika. Sám to rozebírat nechci jelikož na to nemám prostory a vybavení. To bych musel dát k jinému opraváři, který to zkoukne a řekne zase svůj názor na věc. Jakým způsobem přesně měřili tlak nevím, ale tvrdili mi, že je malý.

Uživatelský avatar
tomino123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Re: 1.4 16V chce olej, ale už je ho tam dost

Příspěvek od tomino123 »

Nikdo už prosím nemá nějakou radu nebo bližší informace.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1.4 16V chce olej, ale už je ho tam dost

Příspěvek od bifur »

Takto ti poviem, mam ten isty problem. S mechosom sme namerali najvyssi tlak 1,4 pri cca 1800 ot. a viac nestupa pri zvysovani otacok (malo by mat 2 pri 2000). V origo servise namerali dokonca iba 1,1. Jazdim s tym uz rok a vobec ho nesetrim. Jedine co som urobil je ze som dal Shell Helix Ultra Sport 10W-60, ktory je trosku hustejsi a tym padom by to malo mat vyssi tlak. Teoria je pekna, ale odkedy mam 10W-60 tak som tlak nemeral :-). Auto jazdi, viac to mam v p... Ked sa zadre, tak si to uzijem so sekerou v ruke..

martin39
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.02.2014 18:51

Re: 1.4 16V chce olej, ale už je ho tam dost

Příspěvek od martin39 »

Mam ten jisty problem ale nevim zda bude špatne čerpadlo že po zahřati malo dava nebo se tlak straci v hlave ale mam strach s tim jezdit

Uživatelský avatar
tomino123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Re: 1.4 16V chce olej, ale už je ho tam dost

Příspěvek od tomino123 »

Tak já jsem to prozatím znovu do opravy nedával. Udělal jsem pouze výměnu oleje, použil jsem Sunoco Titanium Marathon 10W40. Situace se zlepšila, i když nvěřím, že závada úplně vymizí. Dával jsem ho na podzim a zatím je chladnější počasí, kdy se závada tolik neprojevuje. Uvidím v létě, jak se to bude chovat, ale nijak extra to neřeším. Občas musím vydržet to pípnutí. Zlobí to cca od 1500-2000ot./min. když je hodně zahřátý motor. Při příští výměně případně zkusím ještě hustší olej, asi 10W60, jak radil uživatel "bifur". Ten Sunoco jsem chtěl vyzkoušet proto, abych zjistil zda není závada pouze v řidším oleji, který mi tam dali po opravě v servisu, jelikož Sunoco jsem tam měl před opravou a bylo to v pohodě. Snad tam ten hustší olej neudělá nějakou paseku, ale asi to zkusím risknout.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1.4 16V chce olej, ale už je ho tam dost

Příspěvek od bifur »

Hustejsi olej paseku urcite neurobi, len v zime to treba nechat chvilu zohriat nech sa trochu lepsie premaze. Mne sa toho nazbieralo trochu viac, lebo fesaci pri generalke asi ten motor skor odpisali ako mu pomohli. Pri cca 900 - 1200 otackach mi nieco v motore brutalne rachoti a do 1500 nema vobec ziadnu silu (nie zeby predtym mal, ale aspon neprotestoval). Nuz, ja som to vyriesil radikalne, v juli minuleho roku som "Sikme H" i30 a golfa mam v garazi a rozmyslam co snim. Su tri moznosti:
1. - bud to strelim brutalne pod cenu
2. - alebo vymenim motor a potom to predam
3. - alebo pohladam reklamu na jeden vrakac, kde si privezies auto (alebo ti nejake poskytnu), daju ti "pracovne a ochranne prostriedky" a vyzuris sa na tej svini..

Keby ma netlacili prachy, tak urcite volim cislo 3... ;-)

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: 1.4 16V chce olej, ale už je ho tam dost

Příspěvek od Kubos32 »

hoši chci s zeptat motor 1.6 16V začal klepat jak stary dyzl moto po GO kruhy zabrus ventilu zabrus kliky nove šaly všechny. jel jsem normalne zastavil vypnul motor za 2 minuty znova nastartoval a hned klepani po otevřeni olejoveho vička za chodu sem nevidel žadne cakani oleje ani po přidani plynu, zitra sundavam vanu ale chci s zeptat když už to klepe bude to už zas přidřete ? zni mi to klepani jak od vaček přidřena klika ma jiny zvuk. na motoru je po GOčku najeto 700km Diky
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
tomino123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Re: 1.4 16V chce olej, ale už je ho tam dost

Příspěvek od tomino123 »

Nejsem žádnej mechanik, mě to klepe co ho mám, ale prej je to u těchhle motorů normál (alespoň u 1.4 16V) a ničemu to nevadí. Údajně to dělají hydroštely, ale pokud motor nemaže, tak to je jinej problém a asi průser. Když oddělám víčko, tak normálně vidím stékající olej na všech částech. Musíš počkat na vyjádření nějakého odborníka.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“