Dodatečná montáž Bi-xenonových světlometu

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž Bi-xenonových světlometu

Příspěvek od deRek »

na mojí starý dobrý G V jsem měl "dodelavany" origo xenony VW koupeny z ebay.de cca 5 let..
kupoval jsem G V na rychlo jako skladovku, tak to bylo jedine reseni jak si kavalitne posvitit,
pravda nebyly ostriky, ktery jak rika semacik, jsou stejne na nic, akorat zbytecne zerou kapalinu a nebyl naklon podle zatizeni zadni napravy, ale vzhledem k prakticky konstantnimu zatizeni nebyl problem.
prosel jsem dvema technickýma a OK, dokonce mi je poprve technik ochotne seridil, aby svitily OK.
nebal bych se toho, doporucuju!
xenony jsou xenony ikdyz jsou na cerno :wink:
ano fotky a zkusenosti hned sem!
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Honzajendabenda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 17.02.2014 11:09

Re:

Příspěvek od Honzajendabenda »

semacik píše:Čo to nebude umět? Na aute na čierno... Toto ma baví stále počúvať... Plno áut jazdí bez ostrekov aj tak tie ostreky sú na 2 veci popravde. Áno mal som viacero áut S xenonmi. A tie naklony mi nevadia lebo mám auto znížené takže sa nebojím že budem.niekoho oslnovat A chodím stále.sám.alebo max 2 ja A kufor.som za.rok použil 2 krát A policajti mi to ešte.na.žiadnom aute.nekontrolovali

Odoslané z C5303 pomocou Tapatalku
quote="semacik"]Na STK kašlem. Dáš 20cku A prejdes. Mám skúsenosť osobnú S nejednym autom. :) zajtra ti pošlem link na tie.xenóny.

Odoslané z C5303 pomocou Tapatalku[/quote]


Nesnáším tyhle tuzingy a ono už to dospělo i na majitele nových aut.
Ono je to moc příjemné jet v noci proti kojotovi, který si myslí, že xenonama samodomo nikoho neoslňuje, obzvlášť když jezdí "sám či ve dvou". Pak ještě do toho pustit mlhovky :potlesk:

Těším se na domu, kdy toto bude PČR či soudy v připadě nehody tvrdě postihovat.

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž Bi-xenonových světlometu

Příspěvek od deRek »

kdyz mas svetla dobre nastaveny, a jsou to homologovany orig. svetlomety, tak si myslim, ze neni co resit 8)
nepoznas rozdil od nedodelavanych
spis bych resil kolik % ridicu resi pred jizdou funkcnost a nastaveni svetel, my svetla alespon resime..
schvalne si vsimni kolik z protijedoucich aut te oslnilo dodelavanejma xenonama
a kolik, ze jim jedno nesvitilo a to druhy te oslnovalo, nebo nesvitej vubec,
kolik, ze maj plne nalozeno a nereguluji naklon
kolik jich jede permanentne s dalkovyma a pod.
a mlhovky, to je kapitola sama pro sebe!
proti tomu je nas tuzingu faakt malo, ale prevazne nam to sviti +- OK
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
semacik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 12.01.2014 15:53

Příspěvek od semacik »

Občas mám pocit že jediný DeRek je tu normálny A vy ostatný proste musíte zo.seba robiť za každú cenu majstrov sveta.

Odoslané z C5303 pomocou Tapatalku

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Dodatečná montáž Bi-xenonových světlometu

Příspěvek od Bofors »

to že se mi nelíbí nepovolený svévolný zásah do vozidla, které pak de facto není způsobilé provozu na pozemních komunikacích mi připadá naprosto normální.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
semacik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 12.01.2014 15:53

Příspěvek od semacik »

Ale.čo na.tom nie je spôsobilé? To,že nebudem.mať ostreky? keď mám auto stále.čisté A keď nie tak si,svetlá umyjem na benzinke. Alebo naklony? Chodím vždy rovnako zaťažený. Nikdy som ešte nemal dokopy nič V kufri A na zadných sedadlách ešte.nikto nesedel. Tak ja nechápem.V čom je problém.

Odoslané z C5303 pomocou Tapatalku

Honzajs122
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 20.09.2013 21:28

Re: Dodatečná montáž Bi-xenonových světlometu

Příspěvek od Honzajs122 »

Bofors píše:to že se mi nelíbí nepovolený svévolný zásah do vozidla, které pak de facto není způsobilé provozu na pozemních komunikacích mi připadá naprosto normální.
Kašli na to. Čepice kšiltem dozadu zůstane čepicí kšiltem dozadu i v novým autě, ať je jakýkoliv. Potkávám je dnes a denně...

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Dodatečná montáž Bi-xenonových světlometu

Příspěvek od Bofors »

tak ještě jednou, dle litery zákona to je nepovolený zásah do vozidla kterým pozbývá technickou způsobilost a správně bys vůbec neměl projít STK a policie by ti v případě zastavení měla zakázat jízdu. na novém autě je to zarážející dvojnásob. to že tomu nerozumíš je tvůj problém.
VW Golf VII 1,4 TSI

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Dodatečná montáž Bi-xenonových světlometu

Příspěvek od Trminek »

Naprosto chápu lidi, co prostě nedají 40 tis. za světla a mlhovky jen proto aby měly xenony. Pokud se dá sehnat originální a tím pádem homologovaný světlomet s xenonem za půlku, tak proč toho nevyužít? Obecně nivelace seřídí náklon dle zatížení vozidla jen po nastartování. Pokud je navíc světlo špatně nastavený, budu oslňovat protijedoucí i origo xenonem s nivelací. Když nebudu blbej a nechám si seřídit xenon bez nivelace správně, mohu ho pak v případě většího zatížení na zadní nápravě seštelovat náklonovým potenciometrem stejně jako běžné světlo. Nemyslím, že bych potom někoho oslňoval více než kdejakej děda ve fabii co svítí do nebe protože veze zrovna kufr plnej brambor z chaty. OK xenon má větší svítivost a tím pádem více oslní v případě špatného nastavení atd, ale vše je to o lidech. Když nikoho nebudu chtít oslnit tak se to dá zařídit.
Golf VII GTI performance - bílá

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž Bi-xenonových světlometu

Příspěvek od Kwapo »

Osobně bych řekl, že každej ať si dá na své auto cokoliv, podle svého vědomí a svědomí. Ale nějak nechápu to, že si tady někdo pořídí funglovku za dobře půl mega a pak se snaží ušetřit 20 tisíc a ještě za nepovolenou úpravu. To že ti tím automaticky končí záruka je myslím jasné. Minimálně záruka na elektro vybavení. Oni ve VW si na tohle dívají sakra pozor. Navíc při návštěvě cizího státu jako je Rakousko a Německo si koleduje někdo o zabavení vozidla. Nevím, dejte si tam klidně lucerny z povotů, nebo halogeny z náklaďáku ale takové spekulace a rizika kvůli úspoře v konečném efektu 10 litrů mi přijdou trochu nesmyslné až dětinské. :roll: :roll: :roll:

Toť můj názor! :smoke:

Honzajendabenda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 17.02.2014 11:09

Re: Dodatečná montáž Bi-xenonových světlometu

Příspěvek od Honzajendabenda »

Trminek píše:Naprosto chápu lidi, co prostě nedají 40 tis. za světla a mlhovky jen proto aby měly xenony. Pokud se dá sehnat originální a tím pádem homologovaný světlomet s xenonem za půlku, tak proč toho nevyužít? Obecně nivelace seřídí náklon dle zatížení vozidla jen po nastartování. Pokud je navíc světlo špatně nastavený, budu oslňovat protijedoucí i origo xenonem s nivelací. Když nebudu blbej a nechám si seřídit xenon bez nivelace správně, mohu ho pak v případě většího zatížení na zadní nápravě seštelovat náklonovým potenciometrem stejně jako běžné světlo. Nemyslím, že bych potom někoho oslňoval více než kdejakej děda ve fabii co svítí do nebe protože veze zrovna kufr plnej brambor z chaty. OK xenon má větší svítivost a tím pádem více oslní v případě špatného nastavení atd, ale vše je to o lidech. Když nikoho nebudu chtít oslnit tak se to dá zařídit.
Tak hlavně to není 40tis za xenony ale tuším že jsem za ně dával 32tis - sleva na auto 13% byla výsledná cena 28tis za adaptivní BIxenony.
Ještě měli v nabídce xenony bez led tuším za 22tis - mínus sleva 13% cena 19tis


Tak a teď mi někdo vysvětlete, proč to budu bastlit doma sám??

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Dodatečná montáž Bi-xenonových světlometu

Příspěvek od Trminek »

Tak zrovna na mé auto stály Xenony 33 tis. + 8 tis. mlhovky = 41 tis. A ano, cena byla přesně ten důvod proč jsem si je tam nedal. Nicméně já si tam dávat nějaký bastl nechci, možná bych zvážil FULL LED, pokud budou časem v prodeji...
Golf VII GTI performance - bílá

efreeti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 31.07.2013 14:05

Re: Dodatečná montáž Bi-xenonových světlometu

Příspěvek od efreeti »

Očekával sem to bude kontrovérzní téma.
Můj názor je takový, že nahradit halogeny samo-domo domontovaným drahýma xenonama nemá smysl, protože pak stejně postrádájí všechny ty funkce typu naklánění, tlumení, takže je to obyčejný bastl jen na efekt. Problematika ztráty záruky a technické nezpůsobilosti to bohužel jen umocňuje.
Samozřejmě xenony z výroby jsou skvělý, kdo na ně má, ať si je rozhodně připlatí.

Jako lepší řešení se mi jeví počkat na full-led. Předpokládám, že nejpozději za rok to VW uvede do produkce a když zaspí VW, tak na aftermarket toho budou zanedlouho mraky. Není to technicky náročné na výrobu a mohlo by to být jednoduše zaměnitelné s halogenama.

Obecně vzato je ale xenon slepá vývojová větev, která už asi nebude mít dlouhou budoucnost. Highend bude osazeny laserama. Lowend zase full-led.
VW Golf VII 1.4TSI 103kW Highline MY2013


Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Dodatečná montáž Bi-xenonových světlometu

Příspěvek od Trminek »

Vím, že v případě denního svícení pomocí LED je to trochu mimo, ale když jsem používal Xenon i pro denní svícení tak byly světla cca po 6 letech a najetí cca 200 tis. zralý na výměnu čoček, protože byly vypálený a výsledek svítivosti byl nižší než u běžného halogenu. Když jsem sháněl repasovaná světla tak jsem zjistil, že to je poměrně častý problém u xenonových světel... A samozřejmě čím sofistikovanější ten xenon byl (bixenon a pod.) tím byla oprava dražší...
Golf VII GTI performance - bílá

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“