ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
earp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 02.03.2011 09:15
Bydliště: okoli Brna

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od earp »

Diky za radu - klidovy proud zmerim, kontakty proverim. Nahodou info o tom, kde jsou vsude ukostrovaci body nebo Nejake schema by nebylo?
Ze by kecal budik se me nezda, protoze jak rucicka zacne litat, tak problikava podsviceni palubky (budiky, radio)
Sharan 1.9 85kW 4x4; rv 2004

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

Kostřící body jsou všude možně :D Třeba za bočním deklíkem na palubce (mezi palubkou a dveřmi), pod seslí řidiče, v kufru, v motoru, ... ale pokud poblikávají třeba i světla, pak se zaměř na ty větší spoje - koncovky na baterce, ukostření baterie, ukostření motoru, ... Ten budíček na palubce je jen informativní měření, na trochu přesnější to chce "normální" měřák.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

alexmike
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 01.06.2011 13:13
Bydliště: Louka (JM kraj)

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od alexmike »

alexmike píše:Přidávám foto , ta pod šroubovákem, 30A a vedou od ní 2 kabely cca průřez 6mm.
Ještě dotaz, ta pojistka nakonec jistí jen stahování oken, centrál jde zvlášť, ale žádnou chybu v průchodkách jsem neobjevil. Nevíš kde má to stahování řídící jednotku? Díky

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

Řídící jednotky jsou v příslušných dveřích, zbytek v autě je "jen" spousta spínačů, příp relé pro zadní uši. Z CE jde impuls pro zavření všech oken, příp. otevření těch ve dveřích. Pokud je za vysokým odběrem jen to jedno okno, může být chyba v detekci dojezdu - okno se stále snaží se zavřít. Čistě teoreticky by to mohl způsobit i špatný spoj, kdy je okno v krajní poloze, motor má zvýšený odběr, ale napětí "se ztrácí" nikoli na snímacím prvku, ale právě na špatném spoji, což elektronika nepozná a stále zavírá okno. Zkus teda ještě pečlivě projít kabeláž v průchodce a ve dveřích.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

alexmike
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 01.06.2011 13:13
Bydliště: Louka (JM kraj)

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od alexmike »

To je v pr. Ani když odpojím všechny dveře tak zkrat nezmizí. Ten červený a červenožlutý vodič od té pojistky musí vést ještě k něčemu. Do dveří nevede. Nevíš kam? Díky

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

Ž/R se někde ve svazku rozdělí na 4-5 dalších ž/r a ty vedou jednak do konektorů jednotlivých dveří a pokud máš elektrické uši, tak na relé. Č drát se zase někde ve svazku připojí na další č od CE (pin P1) a dál se napojí na černý a dál na pojistku interiéru u baterky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

alexmike
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 01.06.2011 13:13
Bydliště: Louka (JM kraj)

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od alexmike »

Tak to sa bude suprově hledat. El.uši nemám jen 4 dveře + šíbr ale ten je na jiné pojistce. Nevíš který vodič je ve dveřních průchodkách + 12V na stahování že bych ho zkoušel měřit proti kostře pípákem.

alexmike
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 01.06.2011 13:13
Bydliště: Louka (JM kraj)

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od alexmike »

sory nevšiml jsem si že už psals červeno/žlutý.

alesak1188
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.11.2011 13:33

Elektrika - klidový odběr

Příspěvek od alesak1188 »

Zdarec klucí, nemáte někdo zkušenost s klidovým odběrem na sharanu 2003 1,9Tdi, zjistil jsem že to bere pouze větev na 110A černý kabel pro napájení pojistkové skříně a podle schématu jedsnoho relatka K76. Mám rezebranou celou elktriku, poodpojovanou celou rozvodnu, všechny pojistky venku, ŘJ motoru, ABS, altík, přístrojovku, spínač brzd. světel, spojky, v motorovým prostoru za ŘJ motoru kostřící bod a nevím co ještě a stále to odebírá proud který hlavně stále osciluje od 300 - 800mA. Ten silnej černej kabel se někde ve svazku u průchodky do kastle rozděluje na slabší červené že? Nezbude mi nic jiného, než ten svazek prostě rozdělat a jít kabel po kabílku, ale moc se mi do teho nechce :baseball:. Veškeré zkušenosti ocením, dík. Tak ani spínačka to není. :?:

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od M@rty74 »

Pokud píšeš o druhém černém kabelu odzadu v pojiskovce u baterky tak to je přívod do centrální elektriky a ten se opravdu dělí na X dalších větví. Možná guru Michall upřesní kam to všude vede.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

Pokud máš venku opravdu VŠECHNY pojistky, tj. i ty, co jsou ve spodních patrech CE, pak by to nemělo brát nic. Zkus ještě odpojit spínačku a spínač světel.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

alesak1188
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.11.2011 13:33

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od alesak1188 »

M@rty74 píše:Pokud píšeš o druhém černém kabelu odzadu v pojiskovce u baterky tak to je přívod do centrální elektriky a ten se opravdu dělí na X dalších větví. Možná guru Michall upřesní kam to všude vede.
Ano, pokud schema nelže, tak vím kam to všude jde a co to napájí.

alesak1188
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.11.2011 13:33

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od alesak1188 »

alesak1188 píše:
michall píše:Pokud máš venku opravdu VŠECHNY pojistky, tj. i ty, co jsou ve spodních patrech CE, pak by to nemělo brát nic. Zkus ještě odpojit spínačku a spínač světel.
Opravdu mám vytahané všechny pojistky, krabici centr. elekt. uplně venku z auta, spínačku, spínač brzd. světel, spojky a stejně to bere od 300 - 800mA. Do toho svazku se mi moc nechce, ale už jsem vyndal držák baterky, tak snad ještě chvilku počkám.
Ale zatím díky, ještě mě napadlo radio.

EDIT: :potlesk: Tak uspěch, dělá to rádio, ale to že je napojené napřímo, to je opravdu hustý :fool:

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od smolda »

Co to máš proboha za rádio? Mě samotný rádio bere do cca 180mA
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

alesak1188
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.11.2011 13:33

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od alesak1188 »

Origo, naštěstí není moje :pleasantry: , hlavně že jsem to objevil

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“