Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od ricom »

capo píše:vzadu myslíš jako na zadní nápravě? a kuláky vepředu jako čepy? já jsem měnil silenbloky protože na gumě nepoznáš dokud se neutrhne, ale na čepu poznáš vakl hned a pokud tam není tak je v pořádku, no ni?
poznáš to.. tedy já ne.. ale kdo tomu rozumí tak to pozná.. já to mám asi už měněné narozdíl od tlumičů atd.. přeci jen tohle by 230k fakt asi nevydrželo z výroby..

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Jirka. »

capo píše:
Jirka. píše:Ricome, když už to děláš takhle poctivě, tak ti tam některý věci chybí, minimálně bych udělal ještě stabilizační tyčky vzadu a kuláky vepředu, možná i silentbloky v zadních ramenech.
vzadu myslíš jako na zadní nápravě? a kuláky vepředu jako čepy? já jsem měnil silenbloky protože na gumě nepoznáš dokud se neutrhne, ale na čepu poznáš vakl hned a pokud tam není tak je v pořádku, no ni?
Ano na zadní nápravě a kuláky myslím vpředu čepy-kuláky na řízení, vakl poznáš, ale jestli se ti tam ten vakl udělá za čas třeba za 1000km nepoznáš když nebude čep volný, je to úplně stejné jako tyčky stabilizátoru nebo ty spodní čepy na rameni. Jedině že ty tyčky nepůjdou povolit a tak se při výměně tlumiče musí vyměnit taky, jinak tam žádný rozdíl v životnosti není.
Zadní silenty poznáš když budou utrhané nebo načaté, do předních vidět není, ale vadné poznáš podle toho že vržou a jsou v krajích jakoby ošoupané, ale také platí že se ti pak můžou časem třeba za 1000km utrhnout.

Více méně dá se to bud vyměnit úplně všechno a pak udělat geometrii a mít na dlouho pokoj, nebo se dá měnit postupně podle toho co odejde, blbé je že by pak po každé výměně měl člověk znovu dělat geošku. Samozřejmě pokud má Ricom vzadu nové tyčky tak je blbost je znovu dělat, to samé pokud má už dělané silentbloky.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od capo »

Tak to se u tebe stavím abys mi na ty zadní silenty kouknul, protože mi přijde že to vrže dost (xstrom mi při prodeji tvrdil že to dělají kožené sedačky, ale nějak se mi to mu nechce věřit :)
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od CoolXman »

muze nekdo kdo to delal v domacich podminkach prosim napsat strucne postup vymeny zadnich tlumicu? kde povolit srouby prvni, v jaky poloze napravy, jak na manipulaci s tlumicem, kdy dotahnout dole na utahovaci moment, jestli se musi delat na cely naprave zaroven nebo muze i po stranach zvlast .....
a take jestli se ciste po vymene zadnich tlumicu musi delat geometrie, delal jsem ji v posledni dobe minimalne dvakrat
diky
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od CoolXman »

tak az na jednoho uzivatele, kteryho jsem pozadal o SZ, tak nikdo nic
tak si odpovim sam a poskytnu zadarmo nejake info, ktere jsem dohledal
nasel jsem pro octavii mk2, ale melo by to sedet i na passata 3c
utahovaci momenty
- matka nahore na tlumici - 25 Nm
- horni srouby (cislo 5) na ulozeni tlumice 50 Nm + 45°
- dolni sroub (cislo 4) na ulozeni tlumice v silentbloku 130 Nm + 90° - utahovat az v poloze pri zatizeni pri pohotovostni hmotnosti auta
geometrie po vymene tlumicu se delat nemusi

jeden dotaz mi zbyl, respektive pribyl, kdyz mi dorazily tlumice Sachs, dava se pri montazi dolu ta plastova krytka (viz foto) nebo tam zustava? po vytazeni z krabice ta krytka byla uvolnena, nijak zvlast tam nedrzi, ale na drouhou stranu sestaveni tlumice s dorazem a prachovkou nebrani
Přílohy
octavia-mk2-482.png
tlumic.jpg
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Tomášek »

Nechat

Uživatelský avatar
Kujan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 18.11.2013 17:32
Bydliště: okolí Jablonce n.N.

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Kujan »

Jo nechat, ta krytka dělá odfuk vzduchu kdyby šel tlumič nadoraz dolů a dosedne na ni elastogram (ten pěnovej bazmek) tak aby se nevytvářel tlak na těsnění. To jenom pro doplnění.
Passat Variant 4motion 3C 2006 BKP

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od CoolXman »

diky
zkusil jsem ted vecer vymenit zadmni tlumic na jedny strane a asi bude neprekonatelnej problem povolit spodni sroub ulozeni tlumice, bez sundani pruzin se tam nemuzu napasovat zadnym naradim co mam doma abych za to poradne vzal (a to si myslim, ze mam docela dost naradi uz) a stahovak na pruziny fakt nemam teda
ockoplochej klic 21 taky nemam (jen 20 a 22), jestli nevymyslim cim to povolit .... tak servis, coz me teda sere, protoze to je jinak primitivni
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Tomášek »

pockej, to nechapu.. u 4mot je to jinak nez u predokolky? chystam se taky na tlumice ale nenapadlo me, ze by tam byl nejakej problem, jen sem koukal, ze na jeden sroub horniho ulozeni se kvuli plastovymu podbehu neda moc dostat..

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od CoolXman »

Bude to stejny na 4 mot i predokolce
Nahore podbeh sundas a 2 srouby povolis beznou golou, to je sranda
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Tomášek »

jj, to je jasny, ale na jinejch autech sem to dycky nahore povoloval bez demontaze podbehu, tohle je dalsi drbacka navic... a dole teda ti to nejde povolit proc? protoze nemas 21 ockovej klic plochej? ja jen abych byl kdyztak pripravenej :)

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od CoolXman »

tak mam vymeneny zadni tlumice, dal jsem Sachs Super Touring (ekvivalentni nahrada k origo tlumicum) .... a vysledek? .... je to stejny jako predtim :-D
z hlediska demontaze a montaze byl pro me problem hlavne mit ockovej klic velikosti 21 (bezne v sadach neni), pruziny jsem nesundaval, a pak byl malej problem dostat pod spravnym uhlem novej spodni sroub s tlumicem, aby sel dobre nasroubova do tehlice, tlumic musi bejt stahnutej jinak se tam hur manipuluje s tim
casove kdyz jsem prekonal problemy s potrebnym vybavenim atd., tak druhou stranu uz jsem udelal za pul hodiny i s vycistenim podbehu (byly tam pavuciny :-D )
vyska zadni napravy zustala nezmenena
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Tomášek »

Tak tlumice na vysku podvozku vliv nemaj, to spis pruziny..

Alficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 450
Registrován: 20.01.2010 14:04
Bydliště: Taus

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Alficek »

S tim mistem vzadu jsem taky bojoval, nakonec jsem to vzdal a vyndal pruziny stahovakem, abych se k tomu dolnimu sroubu tlumice dostal :-( A to jsem si predtim rikal parada, nemusim vyndavat pruziny, tlumice jsou mimo ....

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Tomášek »

Tak treba ja pocitam ze kdyz tam budu delat vsechny ty silentbloky tak stejne budu muset pruziny sundat.. No sem na to zvedavej jak se zadari

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“