TSi - výměna oleje

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje

Příspěvek od klasek »

:good:

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Výměna oleje

Příspěvek od mechy »

Stačí jen těsnění. Šroub se nijak neopotřebovává jen těsnění se může po několika dotaženích deformovat . Já koupím těsnění dopředu a uložím v autě - pokud se mi při další výměně nezdá mám ho po ruce.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Bofors »

klasek píše něco o tom že je to těsnění integrovaný ve šroubu a i highend má na faktuře z autorizáku naúčtovaný celý šroub za 48 kč.
VW Golf VII 1,4 TSI

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Výměna oleje

Příspěvek od mechy »

Omlouvám se psal jsem všeobecně.To těsnění možná samostatně u VW neprodávají ale dá se koupit jinde.48 kč není taková hrůza a v autě uvezeš šroub i s těsněním.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje

Příspěvek od klasek »

Je to tak, pokud je těsnění na šroubu a nejde sundat, vyměňte celý šroub. :!: :!: Většinou má to těsnění stejnou barvu jako šroub. Pokud je těsnění sundávací, vyměňte těsnění.

Uživatelský avatar
Wolfy11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 26.04.2011 14:09
Bydliště: Brno

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Wolfy11 »

mechy píše:Tak jsem se do toho pustil.Motor VW Golf VII Variant 1.2 Tsi 77kw
Dodatečně chci poděkovat mechymu za podrobný návod a podnět k rozvinutí diskuze..
Původně jsem to chtěl udělat úplně stejně jako mechy (jen s tím rozdílem že ne sám ale v neautorizáku), jenže mě pořád v hlavě užíral ten rozdíl mezi "černým" a "stříbrným" filtrem ve spojení s 5 letou zárukou VW.. Nakonec jsem se pro klid duše objednal v autorizovaným servise (PORSCHE-PROSEK). Na příjmu jsem se ptal technika, jaký mi tam dají filtr, že tam mám teď černý a jestli mi dají stříbrný. Po pravdě byl mým dotazem poměrně udiven, že netuší jestli mají dva druhy filtrů ale že se "kluků" poptá. Nicméně při vyzvednutí vozu mi řekl, že jsem měl pravdu, neboť mu "kucííí" potvrdili, že z výroby se dává černý 04E 115 561B a oni pak montují stříbrný 04E 115 561H, právě z toho důvodu, aby si to prý nějaký kutil doma neměnil sám.. Takže si prý rozšířil obzory :lol: Z toho mi vyplývá, že to ale asi ještě neřešil, aby mu tam někdo přijel se stříbrným filtrem, když má mít ještě černej...
Jinak výměna oleje + filtru PORSCHE PROSEK 4.416,-Kč vč. DPH, což je myslím dobrá cena (+ mytí vozu zdarma :good: )
VW G7 1,4TSI 103kw DSG Highline

Uživatelský avatar
x-t.y.n.a
Profík
Profík
Příspěvky: 1102
Registrován: 25.11.2010 14:23
Bydliště: Louny

Re: Výměna oleje

Příspěvek od x-t.y.n.a »

clubák buress byl také na servisní prohlídce po 30tis.km a jeho cena byla 3 400Kč, ale byl ve Zlíně, hold Praha dělá své :D
IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=191333" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
VII http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=262427" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
I Cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=291875" onclick="window.open(this.href);return false;

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Výměna oleje

Příspěvek od bouky2 »

Takže teď když už máš stříbrný, tak si to můžeš měnit sám :D Jinak filtr stojí cca 200,- a 5L oleje cca 800,- ;)

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Trminek »

4400,- Kč za výměnu oleje se Ti zdá jako dobrá cena? Ten samý olej a originál filtr se dá sehnat za 1200 Kč. Předpokládám, že v prodejní ceně oleje a filtru má již prodejce započítanou marži. Kompletní výměna oleje netrvá déle než hodinu a z toho mi vyplývá cca 100% přeplácení něčeho, co by v jakémkoli jiném servise stálo polovinu. Fakt máš pocit, že to že Ti protáhnou auto myčkou stojí za těch cca 2000 Kč navíc? Kdyby byl alespoň rozdíl v kvalitě služby, ale tím si také nejsem 100% jistý. Na autorizované servisy člověk slyší jen kritiku a když mi známý, který pracuje v aut. servisu Peugeot, vyprávěl jak vyměňují olej, kdy vezmou polovinu původního oleje, který přefiltrují přes sítko a dolejí 2 litry nového tak si říkám, nejlepší je vyměnit si to sám nebo si to nechat udělat někde, kde 100% vím že provedou to co chci.
Golf VII GTI performance - bílá

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Bofors »

dělaj bububu, kdo MI dokáže že sem měnil olej sám?
VW Golf VII 1,4 TSI

Davef
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 13.05.2014 17:42

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Davef »

pokud jakýkoliv servis použije předepsané náplně a díly, za použití předepsaného postupu, tak to nemá žádný vliv na záruku....
Tolik teorie, ale využívá skutečně někdo svého práva nejezdit dopředraženého servisu a riskuje tím dohady při případných garancích a kulancích ?
Golf VII Variant TSI 77kW White Comfort Edition
Obrázek

Uživatelský avatar
Wolfy11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 26.04.2011 14:09
Bydliště: Brno

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Wolfy11 »

Trminek píše:4400,- Kč za výměnu oleje se Ti zdá jako dobrá cena? Ten samý olej a originál filtr se dá sehnat za 1200 Kč. Předpokládám, že v prodejní ceně oleje a filtru má již prodejce započítanou marži. Kompletní výměna oleje netrvá déle než hodinu a z toho mi vyplývá cca 100% přeplácení něčeho, co by v jakémkoli jiném servise stálo polovinu. Fakt máš pocit, že to že Ti protáhnou auto myčkou stojí za těch cca 2000 Kč navíc? Kdyby byl alespoň rozdíl v kvalitě služby, ale tím si také nejsem 100% jistý. Na autorizované servisy člověk slyší jen kritiku a když mi známý, který pracuje v aut. servisu Peugeot, vyprávěl jak vyměňují olej, kdy vezmou polovinu původního oleje, který přefiltrují přes sítko a dolejí 2 litry nového tak si říkám, nejlepší je vyměnit si to sám nebo si to nechat udělat někde, kde 100% vím že provedou to co chci.
Moment, já neříkám, že nevím co s penězma a že mým koníčkem je přispívat do kasy VW, říkám že 4400,-Kč mi přijde ještě dobrý na ty ceny, co jsem slyšel že si berou i jiný servisy :roll: Vím za kolik si dokážu sehnat olej a filtr, taky mám super autoservis kde mi to udělají za více jak poloviční náklady, ale prostě jsem si koupil nový auto a zaplatil jsem si 5-ti letou záruku. Musím se smířit s tím, že holt 5 let budu jezdit do autorizovanýho servisu, abych dostal jejich super razítko záruky mobility... A ne, fakt nejsem nakouřenej z toho, že mi ošudlaj káru kartáčema :? Ani nemám iluze o tom, že v originálním servise dělají profousy v bílých pláštích, kteří dělají všechno pinktlich. Určitě jsou mezi nima borci co to ošmelí, ale házet všechny do jednoho pytle..? Jestli už si ani nemůže být člověk jistej, že dostane to za co si zaplatil, tak potěš koště teda s náma všema :negative:
VW G7 1,4TSI 103kw DSG Highline

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Trminek »

Tak to jsem asi špatně pochopil... Já právě myslel, jak si "libuješ" v tom jak je to levný, takže se Ti omlouvám :-) To co si v Praze účtuje například Tukas a co za to odvádí za práci je naprosto šílený. Mohl bych se tu rozepsat o tom jak mi měnili setrvačník na mém předchozím Golfu a co všechno posrali, ale to už bych byl úplně mimo téma...
Golf VII GTI performance - bílá

Uživatelský avatar
Wolfy11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 26.04.2011 14:09
Bydliště: Brno

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Wolfy11 »

V pohodeee :wink: od toho je forum ne? :good:
VW G7 1,4TSI 103kw DSG Highline

Mikinesko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 04.01.2013 13:14

Výměna oleje

Příspěvek od Mikinesko »

Mne nevedeli zapojiť zadné svetlá. Musel som si to nájsť sám a zapojiť. Odborníci

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“