Klima - nesepne spojka

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
SIDLAIS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.01.2013 20:07

Klima - nesepne spojka

Příspěvek od SIDLAIS »

Ahoj. Klimu mám naplněnou ale kdyz ji zapnu motor změni zvuk (zvíší lehce otáčky) ale kompresor se již nerozběhne. Může být problem i v řemenu? Setkal se někdo s tímto problémem? Podle všeho je kompresor asi funkční ale spojka ne a ne sepnout. Pojostky jsou vsechny ok.

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - nesepne spojka

Příspěvek od Phoenix »

nechápu proč by měla být chyba v řemenu? Jestli tam je, tak v něm chyba nebude, spíš zkus na konektor od elmag. spojky na kompresoru přivést 12V a uvidíš, jestli spojka sepne. Pak hledej po drátech, případně to může dělat vadná jednotka dochlazování.
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Uživatelský avatar
SIDLAIS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.01.2013 20:07

Re: Klima - nesepne spojka

Příspěvek od SIDLAIS »

To s tim remenem mi tvrdil jeden "servisak" zitra zkusim tech 12 V a uvidim. Snad to dam dohromady aniz bych kupoval napr. kompresor a nakonec to jim nebylo

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - nesepne spojka

Příspěvek od Phoenix »

Tak jestli ti nespíná elmag. spojka, tak to určitě není kompresorem jako takovým, ale buď špatným vinutím spojky samotné, nebo tím, že do ní vůbec neleze 12V. To, že do ní neleze 12V může mít několik dalších důvodů, buď je někde špatný kontakt/přervaný drát/špatný konektor, nebo ač si myslíš, že máš naplněno, tak to tak není a blokuje to tlakové čidlo, nebo třeba odešla jednotka dochlazování, atd. atd. - mohl bych pokračovat, je toho hodně co to může dělat. Zapoj na konektor spojky 12V a uvidíš.
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Uživatelský avatar
SIDLAIS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.01.2013 20:07

Re: Klima - nesepne spojka

Příspěvek od SIDLAIS »

Tak to mam normalne napichnout ze zapalovace rozumim tomu spravne :)

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - nesepne spojka

Příspěvek od Phoenix »

Ne, z baterky.
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Klima - nesepne spojka

Příspěvek od duduh »

:pleasantry: Dej sem okamžitě adresu toho servisu.Já si toho exota zajedu vyfotit.Tak jsem se dlouho nezasmál.Být vadný řemen,napínací kladka tak ti to snad nenabíjí a svítí kontrolka nabíjení.
Jestli se ti nechtějí tahat dráty tak připoj na konektor měřák nebo žárovku (5W).Tím zjistíš,jestli ti jde těch 12V pro sepnutí elektormagnetické klima spojky po zapnutí klimošky.

Uživatelský avatar
SIDLAIS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.01.2013 20:07

Re: Klima - nesepne spojka

Příspěvek od SIDLAIS »

No to ja se take jen pousmal. Jeste kdyz rekl ze remen to ma za sebou. Pritom se delali rozvody kompletne se vsim pred 1000 km. Zkusim to promerit zda tam jde stava ale vypada to ze jo. Spis si myslim ze do motoru cakala voda nebyl tam zadny spodni kryt. Odesel mi takahle alternator kdyz jsem vyjel z mycky po spodnim oplachu. Vsechno bylo orezle. Popripade zkusim spojkou zatocit rukou. Pujde to ji protocit? Jestli treba neprirezla jak do ni tekla voda myslis ze je to mkzne? Nechce se mi kupovat kompresor za 5500 kc a pritom treba bude funkcni. Hodne si toho na aute delam sam co zvladnu doma na koleni si udelam.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Klima - nesepne spojka

Příspěvek od duduh »

Jestli si budeš měnit ten řemen,tak si zkontroluj i volnoběžnou kladku alternátoru=boční vůle a jestli zabírá.Je to vlastně takové "torpédo z kola".Elektromagnetická spojka kompresoru se musí volně protáčet.V případě že bude vadná cívka tak spojka jde vyměnit samostatně.Vede se jako náhradní díl.Cca 1000,-Kč.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“