TOPENÍ, KLIMA: klapky nepřehazují směr vzduchu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
DiDcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Středohoří, tam u toho špinavého potoka jménem Labe

Příspěvek od DiDcz »

Já Blb jsem na to otevřel novej thread, no nic nemáte s tím někdo zkušenosti?

http://vw-club.cz/modules.php?name=Foru ... ic&t=18707" target="_blank
TDI= Ten Dým Ignorujte

Uživatelský avatar
tommi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 02.09.2008 09:13
Bydliště: Rychnovsko

Nefunkční klapka vnitřního okruhu

Příspěvek od tommi »

Přestala mi fungovat klapka vnitřního okruhu na Fordu galaxy starý model. Poradí mi někdo kudy se k té klapce mám dostat? Když zmáčknu tlačítko tak se jenom ozve lehké zachrčení . Chci zkusit jestli se jen nějak nezasekla.

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: Nefunkční klapka vnitřního okruhu

Příspěvek od bodyvlk »

usíš sundat palubovku. Jinak to nejde. Práce tak na 1 hod.

Uživatelský avatar
tommi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 02.09.2008 09:13
Bydliště: Rychnovsko

Re: Nefunkční klapka vnitřního okruhu

Příspěvek od tommi »

bodyvlk píše:usíš sundat palubovku. Jinak to nejde. Práce tak na 1 hod.
Dík .Myslel jsem si to, ale nebyl jsem si jistý a dělat něco zbytečně je na dvě věci.

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: Nefunkční klapka vnitřního okruhu

Příspěvek od bodyvlk »

Kdybys půotřeboval, mám ten motorek (je na vzduch-podtlak) klapky navíc.

Uživatelský avatar
tommi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 02.09.2008 09:13
Bydliště: Rychnovsko

Re: Nefunkční klapka vnitřního okruhu

Příspěvek od tommi »

bodyvlk píše:Kdybys půotřeboval, mám ten motorek (je na vzduch-podtlak) klapky navíc.
Díky za nabídku . Ozvu se ti jak to budu mít rozdělané a nepůjde to rozchodit.

Uživatelský avatar
tommi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 02.09.2008 09:13
Bydliště: Rychnovsko

Nefunkční klapka vnitřního okruhu

Příspěvek od tommi »

Tak jsem se konečně dostal na tu nefunkční klapku a přišel jsem na závadu , která byla lehce opravitelná. Byla pouze vypadlá hadička podtlaku v motorovém prostoru která ji uzavírá . Po spojení klapka funguje jak má.

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: TOPENÍ, KLIMA: klapky nepřehazují směr vzduchu

Příspěvek od ifos.cz »

daber píše:Ahoj lidi,tak se mi na sharikovy objevila zase nějaká chyba.Když zapnu topení na nohy,nebo na tělo tak se ale vůbec nic neděje,stále to fouká jen na okno.Už ste někdo řešil podobnej problém?
Dneska jsem resil totez (Climatronic nic zvlastniho nehlasil, neblikal i chladil, ale jen na okno a ani VAG zadnou zavadu nenasel) a k memu prekvapeni jsem za to mohl ja sam. Nedavno jsem mel vytazeny stredovy panel (mam jednicku) kvuli blbe zarovce u zapalovace a jak jsem mel vytazene radio i panel Climatroniku, tak jsem asi moc zatahl za nektery z tech kabelovych svazku a ten jeden se nahore pritiskl na takovy vystupek zvenku na leve strane vnitrniho prostredniho vydechu (i kdyz mi neprislo, ze by se tam neco otacelo, ale je fakt, ze jsem si tam nesvitil) a nejspis kvuli tomu se ta klapka uvnitr vydechu neotacela. Stacilo zeshora po vytazeni vnejsiho stredoveho vydechu ten kabel trochu uvolnit a klapka se zase hejbe jak ma.

To jen pro informaci v cem vsem muze byt taky problem, tak at treba zbytecne nemenite motorky ;-)
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

michal73
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 26.11.2011 18:28
Bydliště: ZNOJMO

Re: TOPENÍ, KLIMA: klapky nepřehazují směr vzduchu

Příspěvek od michal73 »

Zdravím Vás pánové, mám skromný dotaz. Kdy má být otevřená a kdy zavřená klapka za kabinovým filtrem? Když nastartuji je otevřená, jakmile sepne klima, tak se zavře. Když je zapnutý klimatronic na AUTO nebo si teplotu nastavuji- upravuji ručně, tak je klapka zavřená, při přepnutí na ECON se otevře. Dále při AUTO a ručním nastavení klapka nereaguje na přepínání tlačítka vnitřního okruhu a je stále zavřená, při ECON se dá klapka ovládat a při úplném vypnutí klimy se klapka otevře. Je to tak správně? Podle mého názoru když jezdím se zapnutou klimou na AUTO nebo si teplotu ručně upravuji je kabinový filtr pořád uzavřený...

chose111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 29.01.2014 09:49
Bydliště: ostrava

topeni

Příspěvek od chose111 »

dobry den dostal jsem od znameho seat alhamberu 2,0 85kw.mam problem že mi nejde regulator c-rozdělení vzduchu otačet se da ale zvduchu jde jenom na předni sklo!zbitek nejde?predem dekuju za nejakou radi! :cry:

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: topeni

Příspěvek od smolda »

Rozebrat přístrojovku a opravit mechanismus ovládání klapek (teda z toho co píšeš usuzuju že jde o menuální klimu).
Do podpisu si laskavě doplň popis auta a do profilu aspoň přibližný bydliště, abychom tě mohli poslat někam...
kde ti pomůžou. Pokud možno co nejblíž tvému bydlišti.
Jinak vítej mezi námi.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, KLIMA: klapky nepřehazují směr vzduchu

Příspěvek od michall »

.... a taky si pročti pravidla a zkus hledat v Sherlockovi odpověď nebo alespoň vhodné téma.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Honza81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.12.2013 20:47
Bydliště: Svitavsko

Re: TOPENÍ, KLIMA: klapky nepřehazují směr vzduchu

Příspěvek od Honza81 »

Kamarádi,mám opravenou klimu a dofouklou,ale displei bliká pořád,je potřeba vymazat přes vag závady??ještě dptaz,jak rozeberu přístrojovku u 1 sharana abych se dostal k servomotorkům???díky za rady a odpovědi HONZA :drinks:

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: topení

Příspěvek od hiero »

patper píše:
daber píše:Ahoj lidi,tak se mi na sharikovy objevila zase nějaká chyba.Když zapnu topení na nohy,nebo na tělo tak se ale vůbec nic neděje,stále to fouká jen na okno.Už ste někdo řešil podobnej problém?
Take se mi to stalo :cry: a jeste mi nesvitilo podsvetleni ovladani.U VW mi rekli,ze je to ovladani-cena hruza.Potom jsem se dozvedel,ze kdyz se nemuzou klapky hnout,tak se to vypne.Takze a to plati pro male zavady vseho druhu,tak vypojit baterku,smazou se zavady a zase to reaguje.Akorat to chce zjistit proc se to stalo :) U tech klapek to muze byt,ze je jen zasekla,a pujde to hned :wink:
tak mne to pomohlo....nefukal stred palubovky uz som sa videl ako to rozoberam...na noc som odpojil akumulator a po opatovnom pripojeni vsetko ok :D

susta007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.10.2014 23:07

ventilator

Příspěvek od susta007 »

Zdravím, help. Vetrak normálně ovladam, 1-4, dam na 4 a funi jak prase, ale z ofuku, žádnýho, ani na okno,ani na tělo nefouka. Teda foukaale bídné. Mel sem vetrak venku a vše OK. Vzduch dává dobře ale nevím jestli není někde nějaká polopriskrcena klapka ze to nefoukatreba na okno. Regulace okno,tělo nohy reaguje. Prostě vetrak hučí a fouká ale už to nejde z ofuku. Help a dík.... Susta

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“