Anténa záměna

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Majklus85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 10.05.2014 16:53

Anténa záměna

Příspěvek od Majklus85 »

Zdravím, jelikož jsem tu nový a jak jsem sledoval a četl tak je tu stovky topiču a prohledat vše by bylo na dovolenou.
nyní k otázce. mam Pašíka Combi B5,5 mám origo radio Gamma při jízdě se mi ztrácí signál. zadní anténa se protáči v závitu. někdo asi tak vehementně utahoval až ztrhl závit,a tak bych chtěl tam dát buď to tu stejnou ale novou a nebo jsem uvažoval o ploutvičce,ale nevím zda nebude slabší na signál. Dále mě napadlo že může být problém i v zesilovači k anténě. kde se nachází? moc děkuji.
Passat AVF 120 KW.EGR Off, Kat. Off.

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Re: Anténa záměna

Příspěvek od Jacques. »

Ahoj.
1.zesilovač je přimo v anténě venku
2.anténa je skrz střechu a je utažena matkou pod stropnicí.

Chtělo by to sundat stropnici a podívat se jak je na tom kabel k anténě. Budeš muset sundat oba C sloupky,pak tu horní lištu a dostat se k anténě kterou pod stropnicí už uvidíš.
Já jí měl hodně špatnou a uvnitř antény jsem měl zesilovač KO. A tak jsem dávál novou.
Přílohy
DSC01106.JPG
IMG_20130901_201956_994.jpg
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Anténa záměna

Příspěvek od trhac »

http://www.ahifi.cz/antena-calearo-7677901.html" onclick="window.open(this.href);return false; Tuto mám a za ty prachy max spokojenost.Origo anténa ve Vw mě řekli skoro 4litry

Majklus85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 10.05.2014 16:53

Re: Anténa záměna

Příspěvek od Majklus85 »

Děkuji moc. snad to tím bude. jen se mi nechce věřit, že by mohla odejít ,, hloupá ´´ anténa? bojím se toho aby to nebylo radiem. nechci dávat neorigo. :/ jen se ještě zeptám. je někde bližší info , specifikace o tomto origo rádiu? Mám GAMMA jak se tam dá vyndavat ten malej panýlek s číslicema. děkuji za pomoc. .)
Passat AVF 120 KW.EGR Off, Kat. Off.

vla.nejedly
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 02.11.2011 20:25
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Anténa záměna

Příspěvek od vla.nejedly »

Ahoj,
jak uz tu bylo psano, zesilovac je primo v antene, jakoby v te cerne zakladne, do ktere sroubujes bič... a odejit "hloupa" antena muze, prave tim, ze chcípne ten zesilovac, muze tam byt nejake vlhko, v lete hice...
Ja vcera menil origo antenu, uz to melo dost spatny prijem... koupil jsem v krame nejakou univerzalni na Octavie a Fabie s vnitrnim zesilovacem... stala asi 290kč, byla uz s Raku konektorem... montaz na auto pohoda, staci bocni sloupky a vrchni listu u stropnice a uz se rukou dostanes na zavit k antene... tusim 22 klic... ted to uz hraje dobre.

Taky me napada, kdyz pises, ze se Ti protaci v zavitu, to jako v tom biči nebo v zakladne? jestli v biči, zkus od nekoho si pujcit jiny a našroubovat ho tam, treba je chyba jen tam...

Majklus85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 10.05.2014 16:53

Re: Anténa záměna

Příspěvek od Majklus85 »

vla.nejedly píše:Ahoj,
jak uz tu bylo psano, zesilovac je primo v antene, jakoby v te cerne zakladne, do ktere sroubujes bič... a odejit "hloupa" antena muze, prave tim, ze chcípne ten zesilovac, muze tam byt nejake vlhko, v lete hice...
Ja vcera menil origo antenu, uz to melo dost spatny prijem... koupil jsem v krame nejakou univerzalni na Octavie a Fabie s vnitrnim zesilovacem... stala asi 290kč, byla uz s Raku konektorem... montaz na auto pohoda, staci bocni sloupky a vrchni listu u stropnice a uz se rukou dostanes na zavit k antene... tusim 22 klic... ted to uz hraje dobre.

Taky me napada, kdyz pises, ze se Ti protaci v zavitu, to jako v tom biči nebo v zakladne? jestli v biči, zkus od nekoho si pujcit jiny a našroubovat ho tam, treba je chyba jen tam...

V základně je vytrhlý závit. a když jsem zkoušel i jinou tak signal stejný. no uvidíme. jak to dopadne. zítra vyzkouším . děkuji za rady.
Passat AVF 120 KW.EGR Off, Kat. Off.

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Re: Anténa záměna

Příspěvek od Jacques. »

Já jsem svojí anténu spravil provizorně takhle :laugh: Vůbec nevím co jsem s čím propojil,nevyznám se v tom. Ale okamžitě to hrálo o dost líp. Ale už jsem namontoval plně novou a hraje dobře.
Nevím jestli si vytahnul Gammu ven,jestli není uvolněný kabel antény. Pokud nepomuže nová anténa,tak pak stačí sehnat nové originální radio. Dnes seženeš za 500 Kč.
Přílohy
IMG_20130901_201944_958.jpg
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“