1.8T "nízké" tlaky ve válcích

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

1.8T "nízké" tlaky ve válcích

Příspěvek od vasikpasik »

Čest,

dnes jsme měřili tlaky ve válcích na mojem pašíkovi. Na prvním válci 8,5, druhej 8, třetí 8, čtvrtej 8... (měřeno na teplým motoru). Prej by to mělo mít tlaky v rozmezí 10-13. Motor mi olej moc nežere (asi tak do 1,5l na 8000km... podle příručky může žrát 0,8l na 1000km). Motor táhne pěkně - žádný změny ve výkonu neregistruju od tý doby co auto mám (necelé 2 roky).

Tak se ptám, zda je to nějakej problém, že jsou tlaky "tak malý" a jestli to nečemu vadí nebo nevadí. A případně co může být špatně. Jinak ještě jednou podotýkám, že se to měřilo na hodně teplým motoru a žrout oleje to není. Motor má najeto teď něco kolem 166tis. poctivejch. Kupoval jsem to se 127tis. (km seděly i z papírů z německých STKček).

Dík všem za info! Venca
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: 1.8T "nízké" tlaky ve válcích

Příspěvek od kipo »

Mal si dobrý tlakomer?? Lebo na tie km sú tie tlaky moc nízke,až sa mi to nezdá. Ja mám na svojom 125 000tis, a tlaky mám na všetkých +- 12 bar.Na motore ktorí mal 290 000 tis, sme namerali 10 bar. Pri takýchto tlakoch by ti to už malo zle štartovať za studena.
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
alfik666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 09.08.2012 20:40

Re: 1.8T "nízké" tlaky ve válcích

Příspěvek od alfik666 »

Podozrivo nizke a podozrivo rovnake. Ako pise kokega. Skontroloval by som budik,potom zmerat aj studeny motor,a zkontrolovat rozvod. Ci nahodou neni o zub.
Passat 1.8T APU
Alfa 156 2.4 JTD

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: 1.8T "nízké" tlaky ve válcích

Příspěvek od vasikpasik »

kipo píše:Mal si dobrý tlakomer?? Lebo na tie km sú tie tlaky moc nízke,až sa mi to nezdá. Ja mám na svojom 125 000tis, a tlaky mám na všetkých +- 12 bar.Na motore ktorí mal 290 000 tis, sme namerali 10 bar. Pri takýchto tlakoch by ti to už malo zle štartovať za studena.
No merili jsme na mojem AWT a pak jeste na AEB (280tis.) a tam mel tlaky okolo 11. Jen na jednom mel myslim 10,5. Jinak auto mi startuje za studena pekne a za tepla taky.
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: 1.8T "nízké" tlaky ve válcích

Příspěvek od vasikpasik »

To by pak ale auto asi nejelo jak ma ne? Ja zadny zmeny vykonu apod. nepocituju. Dokonce se v tom projel clovek co ma taky 1.8T a pry to tahne o neco lip jak jemu. Ale on ma najeto 280tis., tak mozna akorat uz malinko linejsi turbo.

Co jsem tak procital forko tam preskoceny rozvod dela problemy treba i pri startu a s tim problem taky nemam. Kazdopadne s preskocenym rozvodem by to asi jevilo vetsi znamky nejakyho divnyho chovani, ale muj 8barovej pasik jede jak ma :-D Treba z nej bude rarita :-D
alfik666 píše:Podozrivo nizke a podozrivo rovnake. Ako pise kokega. Skontroloval by som budik,potom zmerat aj studeny motor,a zkontrolovat rozvod. Ci nahodou neni o zub.
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
alfik666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 09.08.2012 20:40

Re: 1.8T "nízké" tlaky ve válcích

Příspěvek od alfik666 »

Mal som rozvod na vacke o zub napred a nebolo nic poznat. Mozno trosku hupavy volnobeh a vetsi spotreba. Starty OK.
Passat 1.8T APU
Alfa 156 2.4 JTD

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: 1.8T "nízké" tlaky ve válcích

Příspěvek od vasikpasik »

alfik666 píše:Mal som rozvod na vacke o zub napred a nebolo nic poznat. Mozno trosku hupavy volnobeh a vetsi spotreba. Starty OK.
jn, tak já mám volnoběh bez jakýhokoliv kolísání a spotřeba na benzín (na plnou nádrž cca 62l jsem schopnej najet klidně i 800km, spotřeba do 8 litrů benálu - převážně jízda mimo město)... tak snad to je vše v cajku :) Kdyby se to nějak začlo projevovat, tak to budu řešit dál, ale takhle to mohla být jen shoda náhod a okolností :)
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: 1.8T "nízké" tlaky ve válcích

Příspěvek od Dymák »

správnej přístup... neser se do toho, když to funguje a řeš problém, až se projeví :smoke:
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: 1.8T "nízké" tlaky ve válcích

Příspěvek od vasikpasik »

Dymák píše:správnej přístup... neser se do toho, když to funguje a řeš problém, až se projeví :smoke:
hold puntičkářství je sviňa :D od tý doby, co jsem vyměnil na autě komplet spojku i s dvouhmotou (jelikož mi auto vybrovalo na neutrál), jsem už lehce poučen... byly jetý pouze silenty převodovky a jedno hydro lehce vyteklý... a takových věcí u mě bylo více... např. svítící kontrolka motoru a v servise výměna vstřiku na prvním válci, lambda apod. (nejlépe vyměnit vše v motoru...) pak jsem tady na fóru zjistil, že to dělává váha vzduchu, tak jsem ji sám objednal a vyměnil a bylo po problému... hold za zkušenosti se platí... já za ně v celku na tomhle autě dal už tak 70 klacků :D Vždy něco ťukne nebo skřípne a hned to chci vyměnit... ale s tím je už konec :D Teď už se jen tak nedám :mrgreen:
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

ToMmYy23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.05.2014 20:55

Re: 1.8T benzín

Příspěvek od ToMmYy23 »

Zdravim nějakou chvily se mi ukazovalo prvni OIL a pak service INSP.coto znamena presne prosim vas?a ja chtel nekde jed,a me dosel benzin,a nalel sem tam benzin a uz sem nenastartoval.a tedka sem to vymazal ten OIL a INSP,a stejne to nejde nastartovat.to zni jako by to chtelo chytit ale nechyti.prosim poradite??Děkuji mooooc

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T benzín

Příspěvek od amavet »

ToMmYy23 píše:Zdravim nějakou chvily se mi ukazovalo prvni OIL a pak service INSP.coto znamena presne prosim vas?a ja chtel nekde jed,a me dosel benzin,a nalel sem tam benzin a uz sem nenastartoval.a tedka sem to vymazal ten OIL a INSP,a stejne to nejde nastartovat.to zni jako by to chtelo chytit ale nechyti.prosim poradite??Děkuji mooooc
na toto je jen jedinna rada ... servis ... jelikoz napis oil je vymena oleje , napis insp je servisni prohlidka , coz je 30tis km na jeden olej ... v tvojem pripade navstevy servisu a pravidelnym prohlidkam natankovani beninu nepomuze :lol: :lol: :lol: to bude pretrzeny rozvod , kdyz kazdy sere na pravidelnou prohhlidku :wink:

jinak venco , ty tlaky sou nizke , jak sem rikal , sou pod minimem , ale jede pekne . je to divne . rroblem v budiku asi neni , coz jsme se presvedcily hned nasledne na mem . muze to byt kravina , muze to byt horsi , zalezi na byvalem majitely a ruznych okolnostech , coz se asi projevi posleze ..
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

ToMmYy23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.05.2014 20:55

Re: 1.8T "nízké" tlaky ve válcích

Příspěvek od ToMmYy23 »

ale oleju tam mam dost..ale asi mas pravdu,bo jak mi to ukazovalo ten oil prvni,tak sem nesel na prohlidku,ale nalel sem tam olej..za 1. Budu muset udelat garančku co?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“