silné klepání motoru

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
bláhis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 26.08.2011 19:40

silné klepání motoru

Příspěvek od bláhis »

Zdravím, mám passat b5.5 1.9tdi pd rok výroby 2001 a poslední dobou se mi stává že když jedu začne se silně klepat motor jak kdyby měl vyskočit, auto chcipnu znova nastartuju a jedu v pohodě dál, někdy mi to udělá desetkrát na jízdu a někdy zase ani jednou. Vždy se mi při tom rozsvítí kontrolka na ASR myslel jsem si že to tedy dělá kolo, zkusil jsem ASR odpojit a i tak se to sepne. Nesetkal se s tím už někdo čím by to mohlo být? Měnil jsem různé ventily, kontroloval vše na turbu i váhu vzduchu jsem zkoušel a beze změny. Už nevím co dál bych měl měnit může to dělat nějaký vstřik nebo něco na tom kole? Prosím poraďte. Děkuju

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: silné klepání motoru

Příspěvek od trhac »

Klepe jeko že jede třeba na 3válce?Co diagnostika??Pokud nic klidně bych se podíval v jakým stavu je vačka.Nebyl bys první a ani poslední případ s ojetou vačkou a díravým nadzvedákem

bláhis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 26.08.2011 19:40

Re: silné klepání motoru

Příspěvek od bláhis »

To právě neklepe jako když to jede na tři válce ale jako když ten motor má vyskočit :-D na vačku jsem koukal a nepřijde mi že by byla špatná, vzhledově vypadá bez problémů, žádné drážky prostě nic zvláštního nevidím. Na vagu mi to píše chyby některých vstřiku ale ty jsem nechával přetěsnit a zkontrolovat jinak to nepíše nic a proč se mi vždy při tom rozsvítí napřed ta kontrolka na ASR může to mít nějakou souvislost?

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: silné klepání motoru

Příspěvek od djrix »

Tak se podívej na VAGu ještě do ABS , bude tam chyba signálu zatížení motoru. Tohle vypadá na kontakty na vstřikách, když ti to i píše ve VAGu. Takže sundat víko a napružit kontakty u vstřiků, postup je ve FAQ.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: silné klepání motoru

Příspěvek od M@ty »

Pokud ani to nepomůže, tak ještě zkontrolovat konektor kabeláže vstřiků na hlavě válců popř. vyčistit Kontaktolem.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

bláhis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 26.08.2011 19:40

Re: silné klepání motoru

Příspěvek od bláhis »

Děkuju za rady a co by bylo s tema kontaktama na vstřikách?? A asi blbá otázka co je to ten FAQ??

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: silné klepání motoru

Příspěvek od djrix »

FAQ je tohle:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... 6&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

A konkrétně na ty kontakty to je popsáno zde:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=534329#p534329" onclick="window.open(this.href);return false;

M@ty píše:Pokud ani to nepomůže, tak ještě zkontrolovat konektor kabeláže vstřiků na hlavě válců popř. vyčistit Kontaktolem.
JJ, a zaregistroval jsem tady i jeden případ, kdy to měl někdo špatné až na konektoru u řj motoru.

bláhis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 26.08.2011 19:40

Re: silné klepání motoru

Příspěvek od bláhis »

Moc děkuji hned zítra to prostuduji a pak dám vědět.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“