dolpneni a cisteni klimatizacie

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

nalimdnuerf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 06.12.2013 06:26
Bydliště: Malacky (SK)

dolpneni a cisteni klimatizacie

Příspěvek od nalimdnuerf »

Caute VWfans...
chcel by som pred letom dat do cajku klimosku na mojom prasati...
neviete mi poradit kde by sa dalo tu v Malackach (Malacky su cca 40km od Breclavi po D2 na Bratislavu)
za rozumnu cenu a kvalitne?
Diki za rady...

nalimdnuerf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 06.12.2013 06:26
Bydliště: Malacky (SK)

Re: dolpneni a cisteni klimatizacie

Příspěvek od nalimdnuerf »

Vazne nikto nevie odporucit nikoho? popripade kolko to koštuje?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: dolpneni a cisteni klimatizacie

Příspěvek od M@ty »

Tady u nás je to různé. Většinou ti nenažraní chtějí přes 1000,- Normální cena je 500,- + chladivo. Tj. podle toho kolik doplní chladiva po odsátí původní náplně která přijde s olejem nazpět. Obvolej pár servisů. Nemusí to být žádné velké značkové servisy. Plničku klima má dnes kdekdo.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

nalimdnuerf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 06.12.2013 06:26
Bydliště: Malacky (SK)

Re: dolpneni a cisteni klimatizacie

Příspěvek od nalimdnuerf »

Dnes som konecne bol plnit, kamos to plni, ale ked napojil vysokotlake hadice, zistil, ze mam dost naplnene, ze vraj mi kompresor nespina, ci co??! Co s tym? Ako najdem chybu? Diky

nalimdnuerf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 06.12.2013 06:26
Bydliště: Malacky (SK)

Re: dolpneni a cisteni klimatizacie

Příspěvek od nalimdnuerf »

Este jednu otazku mam, kde sa nachadza (resp. kade sa dostanem k cerpadlu) ze by som skontroloval tu "spojku" ci sa toci...

nalimdnuerf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 06.12.2013 06:26
Bydliště: Malacky (SK)

Re: dolpneni a cisteni klimatizacie

Příspěvek od nalimdnuerf »

Nasiel som tu na fore ako sa diagnostikuje Climatronic priamo v aute a vyhodilo mi to tieto chyby:

25b - Servomotor nastavovače klapky rozdělení vzduchu - prostor pro nohy/rozmrazování Climatronic
4F7 - Nastavovač mísicí klapky Climatronic
4F8 - Servomotor centrální klapky Climatronic
4FA - Servomotor přetlakové klapky Climatronic
4F9 - Ventilátor čerstvého vzduchu nebo řídicí jednotka ventilátoru čerstvého vzduchu Climatronic

co s tym? co to kurnik znamena? co treba spravit aby fungovalo vsetko ako ma??! skuste neco navrhnut alebo poradit, vtych horkach je bez klimi v aute strasny HNUS...diki moc

nalimdnuerf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 06.12.2013 06:26
Bydliště: Malacky (SK)

Re: dolpneni a cisteni klimatizacie

Příspěvek od nalimdnuerf »

este som chcel doplnit, ze okrem tychto kodov bolo vedla toho na pravo vzdy "00".

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: dolpneni a cisteni klimatizacie

Příspěvek od M@ty »

Nemáš i chybu v tlak. spínači? Kompresor je třeba u 1.9 na motoru dole v úrovni výztuhy nárazníku a pohání ho krátký čtyřdrážkový plochý řemen. V těch klapkách Climatroniku by mohl být zakopaný pes. Největší problém bych viděl nefunkční rozdělovací klapce pro míchání teploty vzduchu. Zkus udělat základní nastavení klapek Climatroniku.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

nalimdnuerf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 06.12.2013 06:26
Bydliště: Malacky (SK)

Re: dolpneni a cisteni klimatizacie

Příspěvek od nalimdnuerf »

Aspon niekto sa zase zapojil do mojho problemu... :)
M@ty píše:Nemáš i chybu v tlak. spínači? Kompresor je třeba u 1.9 na motoru dole v úrovni výztuhy nárazníku a pohání ho krátký čtyřdrážkový plochý řemen. V těch klapkách Climatroniku by mohl být zakopaný pes. Největší problém bych viděl nefunkční rozdělovací klapce pro míchání teploty vzduchu. Zkus udělat základní nastavení klapek Climatroniku.
M@ty,
ad.1 - kde najdem tlak. spinac??
ad.2 - kompresor uz som zistil, aspon myslim, ze viem kde sa nachadza...
ad.3 - klapky Climatroniku... hlavne tu klapku pre miesanie teploty vzduchu - jak ich rozchodim?
ad.4 - ako urobim zakladne nastavenie klapek?

Dakujem za odpovede...

nalimdnuerf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 06.12.2013 06:26
Bydliště: Malacky (SK)

Re: dolpneni a cisteni klimatizacie

Příspěvek od nalimdnuerf »

tak teraz som to skusil pred jazdou "vystornovat" tie chyby... a po jazde som to skontroloval a ostali mi tam uz len tieto dve svietit...

25b - Servomotor nastavovače klapky rozdělení vzduchu - prostor pro nohy/rozmrazování Climatronic
4FA - Servomotor přetlakové klapky Climatronic

mozno tam pribudnu neskor znova tie ostatne... ale zatial ostali len tieto...

ale klima furt nefachca... :/

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: dolpneni a cisteni klimatizacie

Příspěvek od M@ty »

1. Tlak. spínač by měl být za pravým podběhem (pod PP světlem) vedle vysoušeče klimy. Našel jsem fotku z vlákna o chlazení paliva, tak jsem si jí vypůjčil.

3. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... 6&start=75 a na další straně je odkaz na stažení z Uložto

4. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... D#p2600860

A jsi na mě moc rychlej. Nestíhám to vše hledat...
Přílohy
P1050056.JPG
P1050056.JPG (36.71 KiB) Zobrazeno 1699 x
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: dolpneni a cisteni klimatizacie

Příspěvek od d.d.t33 »

aby jsi to nemel jako ja vsade nejaky chyby a hledani jak bajne atlantidy a kdyz uz mi ruply nervy tak jsem od kamarada prehodil panel climatroniku a hle najednou vse fachalo 8O :lol: jinak prace na 2 minuty a to jsem to mel ve trech servisech

nalimdnuerf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 06.12.2013 06:26
Bydliště: Malacky (SK)

Re: dolpneni a cisteni klimatizacie

Příspěvek od nalimdnuerf »

M@ty píše:1. Tlak. spínač by měl být za pravým podběhem (pod PP světlem) vedle vysoušeče klimy. Našel jsem fotku z vlákna o chlazení paliva, tak jsem si jí vypůjčil.

3. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... 6&start=75 a na další straně je odkaz na stažení z Uložto

4. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... D#p2600860

A jsi na mě moc rychlej. Nestíhám to vše hledat...

Diki moc...
takze zrovna mam rozebraty spodek auta ab sem sa tam mozno lepsi dostal...
normalne sem nasel konektor k cerpadlu (taky zeleny) - bol rozpojeny..tak som ho scvakol a zrazu mal motor resp. auto trosku iny zvuk ako keby sa zacalo to cerpadlo tocit... ne iba vdaka tomu remenu... ale stale je v aute teplo, tak neviem ci ma byt spojeny alebo ho mam nechat rozpojeny...ale myslim ze asi by mal byt spojeny... potom som vybral filter co je hore pri baterke (taka papierova harmonika) a tam som videl taku ako keby turbinu... tak som nastartoval, climatrinik bol v "ECON" ked som ho prepol do "AUTO" (rychlo som vybehol k motoru nech mozem sledovat co sa bude diat... a tam ako je ta turbinka tak sa zo spodu vysunul taky kryt (neviem ci to robilo aj pred tym) a v podstate zavrel privod vzduchu z vonku... este som skusil chytit trubky klimatizacne, a ako sa uz niekde pisalo tuna, tak jedna, ta uzsia tusim bola porad ladova, ta druha bola normalnej teploty...

+
chcel som sa opytat, ten (neviem ci sa sparvne vyjadrim) ventilator, co je pred motorom pri velkom chladici, tam je jeden velky, tem sa toci s motorom a vedla neho smerom k PP svetlu je taky mensi, ten by sa nemal tocit tiez ked je Climatronik v polohe Auto, ci ten s tym nema nic spolocne?

Diki za dalsie infosky...

nalimdnuerf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 06.12.2013 06:26
Bydliště: Malacky (SK)

Re: dolpneni a cisteni klimatizacie

Příspěvek od nalimdnuerf »

tak ten kablik ma byt si myslim urcite spojeny, lebo ked som ho znova rozpojil nebola ta jedna trubka "ladova" ako by to asi malo po spravnosti byt... ked som ho znova spojil hned bola studena... ale stale nic.. vo vnutri furt spotenica...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: dolpneni a cisteni klimatizacie

Příspěvek od M@ty »

Tak pod pyl. filtrem (ta harmonika) jde vidět vrtule ventilátoru topení a před ním se zavírá klapka pro vnitřní okruh. Ten konektor bude nejspíš pro elektromagnetickou spojku kompresoru klimatizace a má být spojený. To zakolísání otáček motoru je normální. Kompresor má výkon cca 4-5kW, takže ten odběr energie motoru musí být znát. Ale pokud ti hapruje klapka pro míšení vzduchu (teplý přes vložku topení vs. studený z klimy), tak to chladit nebude. Chtělo by to nejprve vyloučit.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“