Olej - nevyřešeno! Diagnostika -vyřešeno

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Olej - nevyřešeno! Diagnostika -vyřešeno

Příspěvek od CentriFUGA »

Ahoj, mám problém na tátově AUDI A4 2,0 96kW benzín, tak to píšu i sem protože tu je spoustu šikovných lidí :-) a navíc je to koncern :-)

Auto po koupi nic, natankováno, ale ne do plný a nic, poté dotankováno do plný, to už bylo ujeto cca 500km a po chvíli po natankování se rozsvítila porucha motoru. Tak jsem to píchnul na VAG a chyba 17545 - rada valcu 1 prizpusobeni smesi (add)

Tak vymazáno, že se to zkusí. Zase ujeto cca 500km, dotankováno a po cca 10-15km se to rozsvítilo zase, stejná chyba 17545.

Tato chyba píše ve VAGu:
doporuceny postup: kontrola regulatoru tlaku paliva, kontrola vstrikovaneho mnozstvi paliva, kontrola odvzdusnovaciho ventilu nadrze diagnozou akcnich clenu prip vymena.

Tak první co mě napadlo, že to je po natankování, jestli to není opravdu s tím odvzdušňovákem - ale dnes ujeto od vymazání cca 150km, dotankováno opět do plné a nic, akorát se rozsvítilo najednou zase že je v motoru málo oleje. Okamžitá kontrola provedena a oleje dostatek a po dalším nastartování chyba zmizela.

Tak prosím o radu ším zkusit začít, někde jsem se dočetl, že to může dělat i lambda, tak se ptám, jestli nemá někdo nějakou zkušenost, protože tato bycha se často ukazuje i na 1,8T. Nechci vyměnit regulátro tlaku paliva za 2000,- a pak to bude něčím jiným.

Díkes :-)
Naposledy upravil(a) CentriFUGA dne 27.07.2014 08:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kolodej79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 09.04.2010 10:58

Re: Diagnostika - chyba 17545 - čím začít ?

Příspěvek od kolodej79 »

Bezna zavada kterou tu resi snad kazdej druhej co ma benzin a kolikrat to trva mesice nez se to vyresi.
Mam ten samej problem a resim to uz tak dlouho ze to snad ani nikdy neviresim :D
Nova lambda,nove svicky,vzduchovy filtr,vycistena klapka sani+cidlo+vaha vzduchu a porad beze zmen.
Ted jeste zkusim nove vahu a projit jestli nekde neni praskla hadice,nic nikde sice nesici ale pro jistotu to zkontroluju.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Diagnostika - chyba 17545 - čím začít ?

Příspěvek od xerxes »

pokud mate tenhle problém tak jestli máte možnost napichnout to na osciloskop tak to pořeště zjisti vám to kde je problém

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - chyba 17545 - čím začít ?

Příspěvek od amavet »

nejcastejsi pricina prizpusobeni smesi je praskle kolinko na odvetravani kliky , dole pod sanim ...
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - chyba 17545 - čím začít ?

Příspěvek od CentriFUGA »

Tak jenom zde trochu oživím - vypadá to že to byl přicapanej regulátor tlaku paliva, po výměně je zatím klid a byl evidentně zanesenej při výměně, ale teď máme zase jinej problém:

Po asi 1500km ujetejch s stalo že zapískalo že je málo oleje, přitom při kontrole ho bylo dost. Pak se to stalo občas, někdy po ujetí50km někdy po 70km, oleje stále dost.

TAk se vyměnilo čidlo hladiny oleje, 600km klid a včera znovu, diagnostika nic, že by odešlo znovu to čidlo po 3týdnech ?

Edit: včera to zasvítilo po cca 600km od výměny a bylo to po ujetí cca 60km, ten den.
Dneska jedna cesta cca 60km a nic, tam auto 2 hodiny stálo, pak přejezd cca 10km, nic nesvítilo, pak zase 2 hodiny stálo a cestou zpět to zasvítilo po cca 50km.

Jen kontrolka oleje na tom maxidot displeji svítí ORANŽOVĚ, nevím, zda-li to umí i červeně, tak jen pro info.

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej - nevyřešeno! Diagnostika -vyřešeno

Příspěvek od amavet »

umi i cervene . obcas takhle blbne snimac kapoty , ze rozblika oranzovou kontrolku
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej - nevyřešeno! Diagnostika -vyřešeno

Příspěvek od CentriFUGA »

a dá se nějak proměřit nebo prostě jen zase pokuds-omyl vyměnit ?

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej - nevyřešeno! Diagnostika -vyřešeno

Příspěvek od amavet »

skusit udelat propoj v cidle kapoty , dratkem . asi jediny test
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
sadler430
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 09.01.2014 09:55
Bydliště: Kladno

Re: Olej - nevyřešeno! Diagnostika -vyřešeno

Příspěvek od sadler430 »

Zdravím hoši. Přidám se i já s troškou do mlýna a prosím o radu. :?:
Aktuálně řeším technickou a mám problém s emisema. :negative: Objevuje se mi hláška: 17545 - rada valcu 1: prizpusobeni smesi: system bohaty
Mám passat B5, 1,8i 92kw, rv 99, kod APT, aktuálně najeto cca 270 tis. Katalyzátor má cca 20 tis, dáván před dvěma lety s novou přední částí výfuku, váha vzduchu nová (cca 3/4 roku, najeto cca 5 tis), lambda vyměněna nedávno (byla tam ještě původní a odešla), vzduchový filtr nový, na svíčky se akorát chystám, stejně jako olej. Nevím zda vadná lambda nemohla způsobit poškození katíku. :?: Po výměně sondy se hodnoty zlepšily ale pořád je to na vyhazov. Tuto chybu bych normálně asi neřešil, protože auto jede fajn, kontrolka žádná nesvítí, spotřeba normál. Řeším jen díky emisím. Bohužel to s vagem tolik neumím mimo vyčtení a smazání závad, nikdy jsem nemusel řešit. Ale vím, že se dá i nějak ověřit, zda váha vzduchu ukazuje správně, zda není vadná a pak různé kontroly akčních členů.
Poradí někdo? nejsem mechanik, jen milovník aut, co řeší běžné věci a větší nechává odborníkům. A když už musí auto k doktorovi, rád vím co mu je. Ovšem v tomto případě nechci jít pokus omyl, na to nemám čas ani peníze. Do nový katíku se mi moc nechce, pokud to nebude nezbytně nutné.
Může tato závada způsobovat zhoršení emisí? :?:

Díky za konstruktivní odpovědi.
VW Passat B5, r.v 99, 1.8i 20V 92kw, APT
Seat Alhambra I, r.v. 99 1.9 TDi 81Kw, AFN
VW Golf IV, r.v. 01, 1.9 TDi 66Kw, ALH

Uživatelský avatar
sadler430
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 09.01.2014 09:55
Bydliště: Kladno

Re: Olej - nevyřešeno! Diagnostika -vyřešeno

Příspěvek od sadler430 »

?
VW Passat B5, r.v 99, 1.8i 20V 92kw, APT
Seat Alhambra I, r.v. 99 1.9 TDi 81Kw, AFN
VW Golf IV, r.v. 01, 1.9 TDi 66Kw, ALH

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“