Pískání pod palubovkou

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Pískání pod palubovkou

Příspěvek od wlcakk »

Ahojte,
mám měnší problém.
cca už 3měs pozoruji že mi pod palubovkou něco slabě píská. Jde to jako by z pod budíků. Je to slabé pískání ale když se na to člověk zaměří, je to pak slyšet furt. Nevím k čemu to přirovnat ale někdy sem to slyšel v autě, když sem vythl klíček ze zapalování a seděl chvíli v autě, tak pak se zhasínaly světla a šlo slyšet slabé pískaní jak žárovky zhasínají.

Nevíte co by to mohlo byt? Dělá to v 90% když šlápnu na plyn (cca od 2tis otáček) a poslední dobou už i když otáčky motorů klesají.

Jedná se o Golv IV 1.6SR r.v 98..
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pískání pod palubovkou

Příspěvek od xerxes »

varovný signal v budikách nejspiš

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání pod palubovkou

Příspěvek od wlcakk »

Byl jsem s tím dneska v servisu.. Postřehli jsme že když se šlápne na brzdu vše přestane.. po čase začne znovu.. Dle technika je to posilovač brzdy, ja pod pedály hlavu nestrkal a zdálo se mi to z pod palubovky.. Jen neví co s tím, Prý tam jakoby uchazel tlak a to děla ten zvuk.. nevím
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Pískání pod palubovkou

Příspěvek od duduh »

:baseball: jestli ti někde profukuje posilovač tak co na to asi tak brzdy???

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Pískání pod palubovkou

Příspěvek od duduh »

1.Když ti to píská při pohasínání toho vnitřního osvětlení,tak to dělá komfortní jednotka.Je to takové 5ti vteřinové písknutí že?
2.Jinak tě asi nemine odplastování releové sady u L kolena řidiče, aby jsi se mohl podívat (poslechnout si) jestli to nedělá třeba nějaké relé s opálenýma kontakty.

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání pod palubovkou

Příspěvek od wlcakk »

duduh píše:1.Když ti to píská při pohasínání toho vnitřního osvětlení,tak to dělá komfortní jednotka.Je to takové 5ti vteřinové písknutí že?
2.Jinak tě asi nemine odplastování releové sady u L kolena řidiče, aby jsi se mohl podívat (poslechnout si) jestli to nedělá třeba nějaké relé s opálenýma kontakty.
1. Jo to mi někdy dělá..
2. Tak palubovku jsme měl už Xkrát dole ale nevím kam se zaměřit.. Jak to vypadá to o čem mluvíš? Zítra jedu autem pryč tak to skusim nahrát na mobil ale nevím zda to iPhone pochytí..
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Pískání pod palubovkou

Příspěvek od duduh »

Pokus se to nahrát a uvidíme.A nepřenáší se ti to pískání ventilací z motoru?Volnoběžná kladka,ložisko altíku,řemen....v motorovém prostoru je klid?Co diagnostika závady?Bzučák při zapnutých světlech a otevř. dveřích píská = vytažený klíček.

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání pod palubovkou

Příspěvek od wlcakk »

Zde je zvuk nahraný na mobil při rozjíždění se v autě... Po každém zařazení je po chvílce slyšet slabé pískání..

http://ulozto.cz/xJ16GrVr/zvuk-auta-mp3
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Pískání pod palubovkou

Příspěvek od duduh »

Píská to přesně jako když se stmívají ty inter. světla.Změř ještě dobíjení, protože to reaguje na ty otáčky.At vyloučíme dobíjení.Tedy po nastartování cca 14,2V.Potom rožni světla,jestli máš klimu tak ji zapni.Prostě zapni všechno.Nemělo by to klesnout pod cca 13,8V. :D Doufám,že ti to nepíská turbo.

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání pod palubovkou

Příspěvek od wlcakk »

Díky za návrh.. Jinak jak to změřit? Turbo to není jelikož to je 1.6SR benzín..
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Pískání pod palubovkou

Příspěvek od duduh »

:wink: Jasné že nemáš turbo.Změříš si to přímo na baterii.

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání pod palubovkou

Příspěvek od wlcakk »

Tak Jsem dneska měřit tu baterku... Při vyplém stavu měla 14V a po nastartování a zapnutí všeho co šlo to skočilo na 13,8 a pak se to zvedalo pomalu..
S otcem jsem ale koumali, že ten zvuk vychází z motoru a to z někde z těchto míst. Nejde to přesně určit ale z 70% by jsem řekl že je to na obrázku s poznámkou č.1.
Když sem vypl motor, šlo slyšet jako by vypouštění vzduchu a pak i pískot ustal. Není to že by jsem vypl motor a hned ten zvuk přestal, jako by něco ještě dobíhalo..
Co je to vlastně na tom obrázku pod č.1? Není to posilovač na brzdu?
Přílohy
Motor.jpg
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Pískání pod palubovkou

Příspěvek od duduh »

Na tom 1 je podtlakový posilovač brzd a na tom 2 je ABS.V tom posilovači je membrána.Jak to tak popisuješ tak bude asi KO.To by ale ten mehanik mohl detekovat.Zkontrolujte ještě tu gumovou hadičku jestli není někde prasklá.Dobíjení je v pořádku.

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání pod palubovkou

Příspěvek od wlcakk »

duduh píše:Na tom 1 je podtlakový posilovač brzd a na tom 2 je ABS.V tom posilovači je membrána.Jak to tak popisuješ tak bude asi KO.To by ale ten mehanik mohl detekovat.Zkontrolujte ještě tu gumovou hadičku jestli není někde prasklá.Dobíjení je v pořádku.
Tak jsem tedy na středu obědnány na brzdy tak se mi typek kukne i na ten posilovač..


Jinak chlapi. Co dělat když mi slábne podsvícení displaye co ukazuji čas a počet KM? Budíky svítí ok ale ty dva displaye mi nejak zeslably.. Četl jsem tu že když sviti slabe budiky, tak zkusit vymenit to stelovací ,,kolečko,, ale tohle nejsou budíky..
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Pískání pod palubovkou

Příspěvek od marfy8 »

Vyměnit ledky v bububububu budíkách :D

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“