Tažné a nosič kol

2007 - 20..

Moderátor: jets

Uživatelský avatar
Wdk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 16.09.2012 19:49

Tažné a nosič kol

Příspěvek od Wdk »

Tak jsem se zase jednou mýlil. Při koupi auta jsem si říkal, že tažné potřebovat nebudu, a ono jo. Házet kola na střechu (i kdyby tam bylo místo, což díky boxu není) vypadá jako opruz. Takže:

1. má tady někdo zkušenost, kolik stojí dodatečná montáž tažného (výklopné vč el.)?
2. Musím do autoriovaného servisu, nebo to záruku neovlivní?
3. jaký nosič na kouli doporučíte? Prozatím pro 3 kola, ale tak za 3 roky už pro 4 kola...

Díky za tipy!

R.

Monty&Miru
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 14.01.2013 12:38
Bydliště: Praha

Re: Tažné a nosič kol

Příspěvek od Monty&Miru »

1. má tady někdo zkušenost, kolik stojí dodatečná montáž tažného (výklopné vč el.)? - zkušenost výborná, cena vysoká
2. Musím do autoriovaného servisu, nebo to záruku neovlivní? - nevím, ale asi to na záruku nebude mít dopad
3. jaký nosič na kouli doporučíte? Prozatím pro 3 kola, ale tak za 3 roky už pro 4 kola... - mám Thule EasyFold 931, zkušenost výborná (rychlé a bezpečné uložení kol, možnost přístupu do kufru atd.), nicméně počítej s tím, že kola dostávají nepředstavitelný záhul, tak špinavá a od kamínků dobitá kola jsem za dva roky přepravování kol na střeše (na předcházejícím autě) fakt neměl (na Tiguanu je vozím cca rok). Ty kola jsou totiž dle mého názoru v tom nejhorším místě, takže pokud nevezu box, tak je dávám na střechu.
Je asi fakt, že pokud bych vozil kola v "normální" cenové hladině, tak bych to asi neřešil, ale fakt mám obě karbonavá kola resp. rámy dost viditelně "poškozeny".

Uživatelský avatar
Rikipiki
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 17.01.2008 10:09
Bydliště: DětmaroVWice

Re: Tažné a nosič kol

Příspěvek od Rikipiki »

Jak je to s dodatečnou montáží TZ nevím, na to bych se ptal asi přímo u prodejce. Nosič na kola jsem kupoval tenhle http://www.nosic-kol.cz/cz/zadni-nosice ... s-3-1.html" onclick="window.open(this.href);return false; ,mám ho už tři roky a max. spokojenost. Co by na něm někomu mohlo vadit je akorát to, že nemá rychloupínák na kouli, ale dotahuje se klíčem. Za autem sedí perfektně. :wink:

jaja01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 26.11.2011 21:55

Re: Tažné a nosič kol

Příspěvek od jaja01 »

Monty&Miru to je tedy docela zasadni info o tech kolech pobitych kameny ... zvlastni, ze jsem o tom nekde neslysel, ze by si specialne Tigous hazel sutry takhle nahoru tesne za zadek?!

Obrázek
Tiguan 2,0 TDI BMT 4Motion DSG Sport & Style
Obrázek

Uživatelský avatar
Wdk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 16.09.2012 19:49

Re: Tažné a nosič kol

Příspěvek od Wdk »

Monty&Miru - právě mi bylo sděleno v servisu, že jen pevnou nebo odnímatelnou kouli. A cena vysoká je kolik? Pro někoho to je 10tis, pro jiného 30tis - nemáš tušení, řádově? A kola mám v normální cenové hladině do 15tis, takže si buď od babičky nechám ušít potah, nebo to nebudu řešit.

Rikipiki - díky za tip, v servisu mluvili o 14-15tis, a to už by se mi dávat nechtělo...

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné a nosič kol

Příspěvek od jozef.79 »

Tiez som riesil tazne, nakolko som bral auto zo salonu, tazne som dal westfaliu cca 300€ a origo kabelaz cca100€,

chcel som to co ma original tiguan .. ale.. na sk typujem aj v cz musis pri prihlaseni na policiu mat osvedcenie o taznom zariadeni a aj o montazi - cerveny papier certifikat,

ak kupis od niekoho origo sklopne z ineho tiguana tak certifikat nedostanes, to ze je na stitku im to nestaci.. , dalej by si musel menit plast zadneho naraznika, kedze origo sklopne zariadenie ma v narazniku vybranie pre umiesnenie ovladania lanka na vyklopenie tazneho

a kedze auto mam v zaruke tak som to musel riesit cez servis, ale som spokojný

V narazniku ktory mas je naznacene vybranie ktore staci vyrezat a pasuje to na westfaliu

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné a nosič kol

Příspěvek od svanco »

Taky jsem si koupil westfalii není problém sehnat na passata to bylo v originálu a sundavaci bajonet.Po netu jsou ty origo za 5000,- ale je problém s přihlášením bez TP listu .
Mám pocit že to komplet bylo za 7 tis

Uživatelský avatar
Wdk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 16.09.2012 19:49

Re: Tažné a nosič kol

Příspěvek od Wdk »

No mi to nacenili v servisu na cca 17 tis. Sundávací tažné, elektronika (aby senzory věděly, že tam je nosič a neřvaly furt) a práce. Takže váhám.

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné a nosič kol

Příspěvek od svanco »

17 + práce ? Moc ! To už není daleko od originálu.

Uživatelský avatar
Wdk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 16.09.2012 19:49

Re: Tažné a nosič kol

Příspěvek od Wdk »

17 vč práce a všeho.

Monty&Miru
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 14.01.2013 12:38
Bydliště: Praha

Re: Tažné a nosič kol

Příspěvek od Monty&Miru »

Já když jsem bral Tiguana, tak tam tažné bylo, ale jen klasika, takže jsem si z Německa přivezl origo sklopné s jednotkou, nechal namontovat a Tornádo zapojil. Celé to přišlo na cca 6.000,-
Ohledně "bordelu" za autem (a není to určitě problém jen Tiguana, zkušenost s předcházejícím autem), zkus jet po prašné cestě a koukej, jak se za autem víří prach a kde je auto nejvíce špinavé, pak se ti potvrdí, to co, mám bohužel vykoušené. Jinak "plachtu jsem také zkoušel, použil jsem tu, co mám na motorku (prodává se i origo od Thule), ale výsledek nic moc, spíš nic, nejde to pořádně "podsunout" pod nosič, takže jako ochrana proti dešti super.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné a nosič kol

Příspěvek od tornado1 »

origo tažné sklápěcí stojí bez elektriky asi 22000 - bavím se pouze o kouli bez elektriky... + RJ + kabeláž - je to dost peněz z nových dílů... starší se sehnat dá, ale asi bez dokladu
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné a nosič kol

Příspěvek od jozef.79 »

nechcem tu robit reklamu jednemu portalu, ale viem dat kontakt na cz stranky, kde komplet elektronika (kabelaz, RJ,..) stoji 2400CZK, bral som od toho cloveka toho viac a lepsie ceny som nenasiel, vsetko samozrejme original

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné a nosič kol

Příspěvek od svanco »

2400 je úplně normální cena za el.

Uživatelský avatar
Wdk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 16.09.2012 19:49

Re: Tažné a nosič kol

Příspěvek od Wdk »

jsem rád za všechny připomínky, díky. Nechám si dát odnímatelné, pokud to nebude opruz montovat a demontovat.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“