Mokro v aute

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Druss81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 27.04.2013 12:45

Re: Mokro v aute

Příspěvek od Druss81 »

tak tak, malo by pomôcť to iba pretesniť a nič viac, keď povolíš tie šróby tak ten plech sa dá jemne odtiahnuť a ten silikón tam dostaneš potom, podoťahovať a malo by byť v poho
Volkswagen Passat 2001, 1,9 Tdi 74kW

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Mokro v aute

Příspěvek od johnns »

Tak jsem to udělal tak, jak jste radili. Opravdu to v jednom míste pod tím plechem prosakovalo. Takže jak zde bylo popisovano, zasilikonoval jsem to a uvidím jestli už bude sucho. Díky všem a pro ostatní s podobnym problemem foto.

Tak potvrzuji, vykoušeno - po vydatných deštích suchoučko, ani kapka. Ještě jednou dík :drinks:
Přílohy
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Naposledy upravil(a) johnns dne 10.05.2013 14:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kdaki alias kuře
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 21.05.2009 10:04
Bydliště: Č.T. Sevwerní Moravwa

Re: Mokro v aute

Příspěvek od kdaki alias kuře »

Když už jsem měl kuchnuté auto tak jsem si posvítil na zátek vody skrz kabinový filtr. Už to někdo přede mnou "lepil". Takže jsem vyčistil a použil místo silikonu, který rovněž degraduje, střešní bitumenový tmel, který je stále pružný a přilne i za vlhka. Pár fotek...
Přílohy
WP_20130509_001.jpg
WP_20130509_002.jpg
WP_20130509_003.jpg
WP_20130509_004.jpg
The RED PASSAT V6 2,5 TDI
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=235510" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Druss81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 27.04.2013 12:45

Re: Mokro v aute

Příspěvek od Druss81 »

na ten sa ja este chystam, dvere som spravil silikonom. len chcem aby to poriadne vyschlo a ptm to testnem, ci je to OK.
Volkswagen Passat 2001, 1,9 Tdi 74kW

Uživatelský avatar
kdaki alias kuře
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 21.05.2009 10:04
Bydliště: Č.T. Sevwerní Moravwa

Re: Mokro v aute

Příspěvek od kdaki alias kuře »

Dveře jsem taky zamázl silikonem, tam není takový nápor vody bych řek oproti kastlíku pro kabinový filtr, kde voda valí o život...
The RED PASSAT V6 2,5 TDI
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=235510" onclick="window.open(this.href);return false;

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Mokro v aute

Příspěvek od djrix »

Chlapi, když tam perete všichni ten silikon pod stahovačku a nebo kastlík na pylovej filtr, to se nedá ty těsnění koupit nové originál a vyměnit, nebo je to taková darda na prachy ? Ten silikon sice funguje, ale je to taková prasárna.....

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Mokro v aute

Příspěvek od M@ty »

Originál je to taková pěnovka. Tomu silikonu se dá víc věřit. Hold to ale musíš při další rozborce očistit. Pod box ŘJ a pyl. filtru nelezeš. Tam je to fuk.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Mokro v aute

Příspěvek od djrix »

Já při menších deštích vždycky druhej den ráno, když jsem odjížděl od baráku, tak se mi vyvalilo z pod kapoty gejzír vody, v autě jsem si ale mokra nevšiml. Pak po nějaké době co stálo auto na parkovišti servisu zřejmě napršelo víc, jeden den dojdu v dešti do auta, u řidiče bazén - doslova. Pročištění odtahu v přepážce to vyřešilo, alespoň jsem si myslel, až do dneška. Něco jsem nakládal do auta a jak jsem sklápěl sedačky, opřel jsem se o podlahu za spolujezdcem - koberec totál nacuclej, jinde ale mokro neregistruju. Tak buď je to ten pylák, nebo stahovačka ve dveřích za spolujezdcem, každopádně to teda nasere. Jak jsem tak koukal na fotky bez koberce, není tam ani žádná záslepka kterou bych vyloupl zpod auta aby to vyteklo, já tam snad vyvrtám díru a bude :D

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Mokro v aute

Příspěvek od djrix »

Tak jsem to teď prověřil a ono je trochu po včerejším dešti mokro i za řidičem... vždycky je to cítit na koberečku až pod předníma sedačkama a jakoby blíže k dveřím, u středového tunelu to skoro necítím....
Mrknul jsem na ty dveře vpravo vzadu, je fakt, že na 2 místech je vidět že voda prosakovala pod stahovačkou,zajímavý je, že na tapecu není už ale vidět po vodě ani stopa....
Taky si uvědomuju, že po nastartování se mi zdálo chvíli jako by šel z výdechů vlhkej vzduch a trochu smrad, ale bylo to ráno a včera večer pršelo....
Sakra, to auto mi dává, furt něco řešit :|

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Mokro v aute

Příspěvek od M@ty »

Na tapci vlhko znat nebude. Trochu to byva videt kdyz tapec sundas. Byvaji tam znat cesticky kudy voda tece. Stahovacky opatlej vsechny. Mas to i jako prevenci. Dira v podlaze ti kabelaz komfortky nezachrani. Je to otazka casu nez se v tom vlhku rozpadne. A ze do te hluk. izolace se vejde vody! Dulezite je udrzovat pruchozi kanaly pod posilovacem brzd a pod aku.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Mokro v aute

Příspěvek od djrix »

Takže myslíš že bude i lepší ty tébichy alespoň odklonit a pořádně to vysušit ? Asi to jinak moc nevyschne, že....
No v zadních dveřích se chystám stejně měnit repráky a instalovat odhlučnění, tak budu stahovačku sundávat, tak to udělám při jednom... A asi udělám zrovna i ten kastlík na pylák a průchodku bowdenu, průchody v přepážce byly právě ucpaný a už se ta voda do auta dostala dřív, ale před 14ti dny jsem vysával celou káru a bylo to všechno suchý, alespoň na omak......

Cestičky vody byly znát jen na plechu dveří i na laku bylo vidět že to tama teklo, na tom tapecu zevnitř nebylo vůbec nic poznat. Je ale pravda, že to vlastně po tom plechu proklouzne pod tapecem a na něm to znát ani být nemusí....

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v aute

Příspěvek od d.d.t33 »

tak hlavne ono je to pekne vyspadovany tam vzadu a tohle jsem resil taktez vsade sucho a za spolujezdcem vanicka na nohy :-D silikon a pak uz jsem jen stal u auta s hadici a sledoval kde to tece a blbej pul centimetr pod stahovackou a louze jako krava pod destich

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: Mokro v aute

Příspěvek od Atila »

A když to vojedeš tím silikonem,tak to cpeš jako pod to těsnění (povoluješ stahovačku)?Nebo to jen objedeš kolem?
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Mokro v aute

Příspěvek od M@ty »

Tam kde to zatekalo jsem to prizvednul, ale ostatni co byly preventivne jsem jen objel.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

DUB57
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 08.02.2011 08:18
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Mokro v aute

Příspěvek od DUB57 »

Silikon se mě osobně neosvědčil.Při každodením bouchání dveřmi se prostě zase odtrhal i když jsem si dal tu práci s odmaštěním před aplikací silikonu.Již to tu někdo psal je opravdu nejlepší ten asfaltový bitumenový tmel co je na střechy,který zůstane pořád nějak pružný.
VW Passat variant 1.9 TDI 96 KW 2003,VW Polo variant 1.9 SDI 1999,škoda 440 spartak 1957

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“