Jak na safelock

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

mastalka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 10.06.2014 22:36

Re: Jak na safelock

Příspěvek od mastalka »

Čau chtěl bych se zeptat dveře na levé straně nejdou do safelock, práva strana normálně funguje. Dioda při zamceni také blyka. Nevíte čím by to mohlo být. Passat b5 variant

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jak na safelock

Příspěvek od majkl1 »

Protože mikrospínač v daných dveřích hlásí mylně permanentní stav - safe a komfortka tedy ani nedává povel k jeho aktivaci. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Jak na safelock

Příspěvek od kelly01 »

Když jsme u toho, mám taky dotaz:
po výměně zámku u PZ dveří(za originální) se mi při zavírání ze dveří ozývá takové DZZZZZZ jako by se nějaký motorek s něčím pral a něco s námahou přetahoval(občas to neudělá a normálně jen cvakne jako u ostatních dveří).
Při zamknutí zevnitř to neudělá takže to přikládám nějak k safelocku????

Co s tím, něco jsem špatně namontoval a drhne nebo je to závada zámku a mám ho reklamovat?

Díky za radu..

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Jak na safelock

Příspěvek od majrek001 »

Nemas moc nasponovane lanko venkovni kliky? Zkus ho povolit
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Jak na safelock

Příspěvek od kelly01 »

Nepomohlo, bzučí dál, občas neotevře a VAG píše:
příloha 2.jpg

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jak na safelock

Příspěvek od majkl1 »

Jakmile je "nesmyslný signál" znamená to konfliktní stavy mikrospínačů, kdy hlasí například, že je otevřeno a zamknuto zároveň, případně safe a odemknuto zároveň apod. Tudíž s největší pravděpodobností studeňáky v zámku. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

drazad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 03.11.2013 21:46

Re: Jak na safelock

Příspěvek od drazad »

Zdravím, přidám taky můj problém který se zdá podobný. Mě se nedaří zamknout všechny dveře nebo naopak všechny otevřít. Děje se to u všech dveří náhodně, nejvíce však vpředu a ještě nejčastěji u řidiče. Mikrospínače na signalizaci otevřených nebo zavřených dveří jsou všechny v pořádku, pokud tedy se dá usuzovat z toho, že když je otevřu, tak se rozsvítí kontrolka i vnitřní osvětlení. Pořádně jsem nepochopil jak má zamykání fungovat. Protože když zamknu tak například řidičovy a spolujezdcovi dveře jsou otevřené, není zajetý kolík a jdou otevřít, ale bliká dioda takže zámek je v poloze Safe ve všech dveřích né? Nebo podle čeho se vyhodnotí že jsou dveře zavřené když nejsou? Na to je ten druhý mikrospínač v zámku ne? Při otevření začne houkat alarm. Když se někdy podaří zamknout všechny dveře správně tak zablikají blinkry. Pokud nezablikají tak je něco špatně ale i když jsou všechny čudlíky zajeté. Může toto dělat vadná komfortka? Je v suchu, kabely se zdají také v pořádku. V diagnostice je nesmyslný signál na všech dveřích. Pokud by byli vadné mikrospínače tak pochybuju že ve všech dveřích. Nebo je to nějak propojené že když je špatný jeden tak se zblázní všechny? Takto to dělá při použití DO tak i při zamykání ručně zevnitř. Nemám zámek na klíč ale při oddělání záslepky u řidiče a otáčení tím plastem kam se dává zámek tak řidičovi dveře najednou fungovali bezchybně i se zadními dveřmi. Spolujezdcovi bohužel stále zlobili. Omlouvám se za tak dlouhý příspěvek ale snažil jsem se to popsat co nejlépe. Jsem už z toho nešťastný protože se nemůžu pravidelně dostat do auta. Nejhorší je že nejdou otevřít ani páčkou zevnitř, což znamená že Safe páčka v zámku je překlaplá. Při každém zmáčknutí DO v zámku motorek zavrčí takže něco dělá. Kdyby alespoň vyjel ze Safe abych dveře otevřel zevnitř.
Passat B5.5

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jak na safelock

Příspěvek od majkl1 »

Chybný signál od mikrospínačů signalizujících zamknutý a odemknutý stav a pravděpodobně i od mikrospínače detekující safe v jednotlivých zámcích.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

drazad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 03.11.2013 21:46

Re: Jak na safelock

Příspěvek od drazad »

Takže myslíš, že může být chyba opravdu v každém zámku? Beru že zlobí jeden zámek ale že by se rozbyli všechny naráz?. Doporučuješ tedy rozebrat a zkontrolovat všechny zámky? Kdybych věděl, že když udělám jeden a ten bude fungovat tak do toho jdu. Ale pokud budu muset rozebrat všechny a až po posledním (zákon schválnosti) to bude teprve funkční. Hlavně potřebuju ty přední dveře. Zadní mě tak moc netrápí.
Passat B5.5

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jak na safelock

Příspěvek od majkl1 »

Tak pravděpodobně je chyba v CAN vedení u komfortky (od určitého místa je společné pro všechny zámky), ale já si u svých pašíků vždy po koupi rozebral zámky a téměř u všech (i když fungovaly) jsem našel nějaké studené spoje.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

drazad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 03.11.2013 21:46

Re: Jak na safelock

Příspěvek od drazad »

CAN vedení znamená kabely u komfortky nebo už přímo v komfortce? Pokud kabely tak je proměřit na odpor? Rozebrat zámky postupně můžu, mám doma koupené nové vnější mikrospínače. Ale právě že se mě nechce dělat něco co pak ve finále stejně problém nevyřeší
Passat B5.5

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jak na safelock

Příspěvek od majkl1 »

O vnějších spínačích jsem nepsal, ty ti patrně fungují, když se to rozsvítí dole světlo na dveřích.
Ano mluvím o CAN vedení u komfortky. Už si to nepamatuju, ale půjde o čtyři dvoužilné svazky tuším oranžovo-červených (nebo tak nějak), které se před komfortkou spojují v jeden dvousvazek a právě v tom může být již místo mědi měděnka. Ano jde o proměření odporu. Začni vizuální kontrolou kabeláže u komfrotky a pak v případě, že to problém nevyřeší, se dej do zámků.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

drazad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 03.11.2013 21:46

Re: Jak na safelock

Příspěvek od drazad »

Zatím moc dík za rady, zkusím to jak píšeš
Passat B5.5

drazad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 03.11.2013 21:46

Re: Jak na safelock

Příspěvek od drazad »

Tak jsem se do toho o víkendu pustil. Nechal jsem si od známého rozdělat dveře. Proměřil jsem všechny dráty vedoucí skrz dveře a jsou OK. I vizuelně jsou jako nové takže v nich problém nebude. Rozdělal jsem zámek a lupou jsem zkoumal spoje a také jsem žádný studeňák nenašel. Propájel jsem tedy všechny spoje, smontovali jsme to a zatím to zamyká. Tak snad tam byl opravdu studeňák nebo si to nějak jinak sedlo a za čas se to znovu objeví.
Passat B5.5

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“