demontaz baterie

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

margar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 05.07.2014 14:51

demontaz baterie

Příspěvek od margar »

Zdravim
vlastnim passata 03 1.9TDi 96Kw a stala se mi nemila vec...predevcirem jsem za sedadlem ridice objevil asi centimetr vody, na forech jsem zjistil, ze to bude pravdepodobne ucpanym odtokovym kanalem pod baterii a ted se dostavam k problemu...nedari se mi vytahnout baterii...mam povolenou tu 13ku dole vedle baterie, shozene kabely z baterie posunul jsem ji do strany smerem k vedeni klimatizace ale dal uz sni nehnu...nahore mi vadi ta lista pod oknem uvnitr ktere jsou sterace...blize k prepazce motoru se neposunu je tam hadice...odhaduju ze od brzd...zjistoval jsem jak sundat tu listu...musel bych sundat sterace na ktere udajne potrebuju stahovaky...coz je problem...tak uz jsem z toho zoufaly
tedy potreboval bych poradit jestli nemate nejaky figl na vytazeni baterky, tak abych nemusel auto rozebirat jeste vic nez je...na zitra hlasi nejake privalove deste a jelikoz pasika nemam garazovaneho tak bych to rad stihnul...
predem dekuji za jakoukoliv radu
martin

margar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 05.07.2014 14:51

Re: demontaz baterie

Příspěvek od margar »

pro uplnost pridavam fotku s tim v jake fazi se nachazim

https://www.dropbox.com/s/l9xzz1psb8yq65t/IMG00030.jpg

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: demontaz baterie

Příspěvek od M@ty »

Tak to torpedo (plast pod steracema) musis sundat. Na raminka steracu stahovak neni treba. V nehorsim postaci nejaky povolrez spray. Osobne se mi osvedcil na zadnim raminku sterace povolrez spray s mrazicim ucinkem. Takze vytocis matice M8 a za zvedle rameno budes hybat do stran a nahoru dolu. Raminka se pusti. Pak jsou zespodu u tahel steracu dve ploche spony. Vysunout od skla a mas to. Ale zatekani nemusi zpusobovat pouze ucpane odtok. kanaly pod aku a posilovacem brzd. Vetsinou zateka boxem RJ a pyl. filtru, pruchodkou bowdenu otevirani kapoty a pod hlinik. plechem stahovacek oken.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

margar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 05.07.2014 14:51

Re: demontaz baterie

Příspěvek od margar »

dik za tip, prostriknul jsem to VDckem, necham to chvili pracovat a zkusim to...
o tom ze to muze zatekat milionem jinych mist vim...procital jsem tu plno vlaken s tim jak to klukum zatekalo vsemi moznymi i nemoznymi misty...ale tady ta mista jsou nejcastesti takze chci zkusit ty odtoky a kdyz se voda objevi znova tak bych musel patrat dal...
jeste se chci zeptat...ted kdyz jsem dostaval vodu z pod koberce ven, tak jsem si vsimnul ze se mi pod autem objevila louzicka vody tak 10x20cm, kouknul jsem pod auto (je to zhruba v mistech kde ma ridic nohy) a je tam takova...jakoby gumova pruchodka...mysllim ze to slo zni...ale koulem je lehce sloupany nastrik tak to nemuzu rict na 100% muze to byt problem nebo se jedna o nejaky odtok?

Evok
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 25.11.2007 13:00
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: demontaz baterie

Příspěvek od Evok »

margar píše:dik za tip, prostriknul jsem to VDckem, necham to chvili pracovat a zkusim to...
o tom ze to muze zatekat milionem jinych mist vim...procital jsem tu plno vlaken s tim jak to klukum zatekalo vsemi moznymi i nemoznymi misty...ale tady ta mista jsou nejcastesti takze chci zkusit ty odtoky a kdyz se voda objevi znova tak bych musel patrat dal...
jeste se chci zeptat...ted kdyz jsem dostaval vodu z pod koberce ven, tak jsem si vsimnul ze se mi pod autem objevila louzicka vody tak 10x20cm, kouknul jsem pod auto (je to zhruba v mistech kde ma ridic nohy) a je tam takova...jakoby gumova pruchodka...mysllim ze to slo zni...ale koulem je lehce sloupany nastrik tak to nemuzu rict na 100% muze to byt problem nebo se jedna o nejaky odtok?

Baterka je kurevstvo už to mam za sebou.....je to tam pěkně dementně. :budo: :budo: :budo: :budo:


Měse to teda povedlo i bez demontaže stěračů a toho plastu, ale těch sprostých slov...některé jsem ani neznal :)

margar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 05.07.2014 14:51

Re: demontaz baterie

Příspěvek od margar »

Baterka je kurevstvo už to mam za sebou.....je to tam pěkně dementně. :budo: :budo: :budo: :budo:


Měse to teda povedlo i bez demontaže stěračů a toho plastu, ale těch sprostých slov...některé jsem ani neznal :)

jako passata mam 2 a pul roku a nejake extra problemy zatim nebyly...koupil jsem ho od chlapika co v nem v plne rychlosti trefil divocaka a nechtelo se mu to opravovat...nechal jsem ho tedy opravit a mel jsem v podstate "nove" auto...pak prisly prkotiny...jako treba vymena H7 zarovek...ja byl u toho tak vztekly jak nikdy...kdo to vymyslel...potom prisla vymena vzduchoveho filtru...nestacil jsem se divit co vsechno musim rozebrat abych se dostal do boxu...a ted prijde baterie...predtim jsem jezdil ve felicii , potom chvili ve fabii a jsem zhyckany z toho ze tam tyto operace trvaly 5minut i s cestou pro naradi...u pasaka hodina a spousta nervu...jak rikam...dokud jezdi je to super auto...ale jakmile se v tom clovek musi vrtat tak je to o nervy...a nechci jezdit s kazdou kravovinou do servisu...
jako ted uz s tou baterkou nic moc nevymyslim...zacina se stmivat a mam toho uz plne bryle...mam trosku obavy z toho ze to 2 dny zbytecne vysusuju...a ze zitra otevru dvere a vzadu na me zase bude cekat prekvapko :/

margar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 05.07.2014 14:51

Re: demontaz baterie

Příspěvek od margar »

tak sterace se mi po chvili fyzickeho nasili podarilo sundat, ale zaseknul jsem se u toho "torpeda". vsude se pise ze ten plast je hrozne krehky a rad praska tak to nechci nejak pacit, nevim presne jestli je to nekde zacvakle ci jsou tam srouby...protoze na okrajich u pantu kapoty se s tim da pohybovat ale upostred to drzi jak pristrelene

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: demontaz baterie

Příspěvek od M@ty »

Jde o zvyk. Navic staci sahnout na francouze a bude ti oprava cehokoliv na Passatu pripadat jak pohadka. A nic ve zlem, ale Fabka neni poradne auto. Je to jen popojizdedlo. A opravy svepomoci jsou o zrucnosti majitele. Me osobne to nedela problem. A ta vymena vzduch. filtru je na chvilku. Jsou horsi veci. Aku je tam kde je z jednoducheho duvodu. Motor je podel a je zde pocitano v vidlicovymi motory. To neni HTP ve Fobii.

Uprostred a na leve strane u ridice jsou vespod takove ploche zasouvaci pruzne plisky. Musis je vysunout smerem k motoru.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

margar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 05.07.2014 14:51

Re: demontaz baterie

Příspěvek od margar »

M@ty píše:...
tim jsem nechtel tvrdit ze fabie jsou dobra auta (osobne bych si ji nikdy neporidil bo ty motory jsou strasne a zrovna u tady te - klasicke HTP druhe generace odesel po ujeti 40tis rozvodovy retez, to mi jasne dokazalo ze to je opravdu jen priblizovadlo) spise jsem si povzdechnul nad tim jak tam vse bylo jednoduche...ale to spis u te feldy...tu jsem mel na zajezdeni ridicaku a pak po dobu setreni na poradne auto :) taky o sobe netvrdim ze jsem nejak manualne zrucny...ci sikovny na podobne veci...co se tyce jednoduchych veci jako je olej, filtry atp...tak to jeste zvladnu ale co se tyka vetsich demontazi tak to si radsi necham poradit, nemam s tim zkusenosti a nez abych tam neco zprasil a pak si to nechaval opravovat za tezke haky v servisu...to radsi budu za tupce a necham si to vysvetlit

jdu se na tu listu jeste podivat, jestli se mi to v poloseru podari...jinak to necham na rano, diky za rady

jokes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 08.01.2014 08:39
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: demontaz baterie

Příspěvek od jokes »

Jak píšeš torpédo je křehké, takže začni těmi šrouby s torxy u pantů , samozřejmě po demontáži pérek a stěračů i ty rádi praskají stahováček bych nezatracoval . Odmontuj kryty pantů a začni od řidiče , postupně vytahovat torpedo kolmo nahoru ve směru snímání stěračů . Drží tam takovým perem v drážce , je třeba zabrat , ale neopřít se o sklo ! Nad filtrem AC je k torpedu připevněn žlabek na vodu tam , to jde hůř . Při zpětné montáži perko torpeda očisti a lehce mázni , to samé s drážkou pod sklem . Pak tlakem dlaně po usazení zatlač zpět . ať se daří :good: .
Pašík Kombik AVF chip 110kW 2003
Sportsvan 1,4/92kw ME 2016
Toyota Yaris 1,33/74kw 2009
Autosklo Jokeš
prodej a montáž autoskel
Vysoké Mýto
tel. 604310143

ČIŠTĚNÍ KLIMATIZACÍ OZÓNEM

margar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 05.07.2014 14:51

Re: demontaz baterie

Příspěvek od margar »

tak jsem asi 15minut marne hledal to uchyceni...az jsem o sobe zacinal pochybovat ze jsem vazne negramot :) na internetu jsem si nasel detailni fotky toho uchyceni...a zjistil jsem ze mam obe dve ulomene...zustaly tam jen takove centimetrove zbytky...proto jsem to nemohl najit...ono totiz jak to bylo po te bouracce tak se hlavne vymenovaly dulezite prvky (kapota, blatnik, maska, chladic, celni sklo) a na takove detaily jako plastove dily motoru se kaslalo tudiz nekolik tech dilu je tam polamanych...napr ten nad vzduchovym filtrem ci u nadobky na servo...ted se knim pridava i uchyceni torpeda...akorat mam neblahe tuseni, ze to tam nekde prilepili silikonem nebo necim takovym...protoze uprostred se to torpedo vubec nema snahu pohybovat a nahlednout tam nejde...

margar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 05.07.2014 14:51

Re: demontaz baterie

Příspěvek od margar »

takze aktualizuji stav...
torpedo se mi podarilo vycvaknout,ty uchyty jsou fakt v cudu...a opravdu to nebylo az tak tezke kdyz clovek vi kam hrabnout (diky p. Jokesi)
odtokovy kanalek pod baterkou je zacpany blatem (viz foto) ten vedle pod brzdama taky...navic jsem myslel ze se voda drzi jen za ridicovou sedackou...ale rukou jsem zajel pod koberec jak to jen slo a tam byl dalsi bazen...tak jsem otocil auto a dozadu mi steklo dalsi asi 2litry vody :/ takze me ceka demontaz sedacky ridice a koberec musim shrnout cely...takze pristi tyden do prace vlakem

https://www.dropbox.com/s/yeslmsgjj92ky0j/IMG00034.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: demontaz baterie

Příspěvek od d.d.t33 »

az to budes mit vyndany si vsimni jak je to krasne vyspadovany za spolujezdce :laugh: to opravdu vymyslely dobre nemci ale chybama se clovek uci ne :offtopic:

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Re: demontaz baterie

Příspěvek od Danny »

Pod nohama spolujezdce v zadu v podlaze je plastový špunt..Stačí vycvaknout a vyteče všecko...Ale je pravda že je dobre ten koberec vysušit..Protože je hrubý a samo by to snad nevyschlo...V nejširším místě má i 10cm
:good:

margar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 05.07.2014 14:51

Re: demontaz baterie

Příspěvek od margar »

ja ten koberec shrnul doprostred auta a vypodlozil spalikama, vysusil jsem nahrubo podlahu a dovnitr nasmeroval horkovzdusnou pistol...prisel jsem za 15minut a na spodu uz zase stal necely litr vody :) ta vypln co je pod kobercem ma v sobe jeste natahnuto hodne vody takze to bude nejakou chvili trvat nez to vysusim...ale to nejhorsi uz mam snad za sebou :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“