Ostřikovače čelního okna

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
BSPro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 07.11.2013 19:33

Ostřikovače čelního okna

Příspěvek od BSPro »

Zdravím,

dneska jsem si chtěl ostříknou okno a jako by ostřikovače neměli tlak. Něco to stříkne na okno, ale spíše to jen lehce teče než ostřikuje. Ale zadní ostřikovač má tlak, takže motorek je funkční a má i tlak(teda pokud to má jeden společný).

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: Ostřikovače čelního okna

Příspěvek od Vesel »

Nebude v tom mit prsty zima? Me to v zime tez strika o polovic min.
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Ostřikovače čelního okna

Příspěvek od paprika44 »

Zkontroluj si těsnost, respektive stav hadiček od ostřiku. Mě se stalo při koupi auta, že jsem chtěl ostříknout čelní sklo ale spíš to jen čůrkalo....tak jsem nalil 3L vody do nádobky a pustil jsem motorek do té doby, dokud ty 3L vody nevytekly...pak jsem sledoval kudy něco poteče a zjistil jsem, že pod pravým předním kolem je podbeh a z tama mi valila voda. Když jsem sundal podběh tak jsem zjistil, že ta slavná VW hadička od ostřiku byla naprasklá, tudíž veškerá voda chcala úplně někde jinde něž do trysek. Vyřešil jsem to tak, že jsem odstřihl tu hadici kousek od pantu kapoty a koupil klasickou silikonovou hadičku v mototechně za 30kč 2m a stáhl to sponou.
Nebo to taky může být tím, že máš zasraný trysky, to jsem čistil tak, že jsem je vycvakl ven z kapoty ( pozor je to nějaký divný plast a mě se povedlo při odcvaknutí urvat 1 packu ) a přes noc jsem je nechal naložený v tech.benzínu + jsem je pripíchnul tou nejtenší jehnou na šití a profoukal stlačeným vzduchem. Po té mi ostřiky šli normálně. Nicméně teď mám problém, že když do nádobky s vodou přidám čistou směs do ostřikovaču dejme tomu do -30, tak přes ty trysky mi to při ostřiku hodně pění a nejde mi na okno "voda" nebo kapalina, ale spíš taková " pěnita sračka ". to jsem vyřešil zase zředěním 60%nemrznoučky a 40% vody.
Snad ti to pomůže :)
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

BSPro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 07.11.2013 19:33

Re: Ostřikovače čelního okna

Příspěvek od BSPro »

Ahoj,

děkuji, zkontroluji hadičky, zítra mám zkoušky na škole, takže ve čt se na to vrhnu :) Děkuji moc

BSPro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 07.11.2013 19:33

Re: Ostřikovače čelního okna

Příspěvek od BSPro »

Takže šel jsem vylučovací metodou, trošku jsem oštříklnul okno :D a najednou z nárazníku teče vodička se známou vůni zimní směsi :) Takže je někde praskla, teď už jen najít kde :) Ale jinak všem děkuji za pomoc ;)

Uživatelský avatar
steve
Člen klubu
Příspěvky: 5204
Registrován: 11.11.2007 08:36
Bydliště: Beroun TEL-777 344 790,tel-602 344 790
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače čelního okna

Příspěvek od steve »

noo a taky třeba nemusi byt praskla hadička ale v haji spiš plastova spojka , hadičky samotne moc netrpi :wink:
CHCEŠ AUTOFOLIE?
tel přimo na mě- 602344790 stranky- http://www.autofolie-alter.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
montaže autofolií-tel 723 14 14 14-(17let),autoservis koncern(22let),supervag,diag.Delphi,plněni a čištěni klima

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: Ostřikovače čelního okna

Příspěvek od sahara »

mě osobně to teklo přes ostřikovač světel...tak jsem ho vyměnil....potom mi zase utekla osřikovací kapalina....uteklo mi to přes motorek ostřikovačů světel(ten plast co ho drží mi prdl)...zase jsem to opravil
potom mi vypadla hadička na ostřikovač zadního skla....
a ted mi to protejká přes jednu hadičku a tuším, že je od ostřikovačů světel....

mám na to pech .... :-)
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

BSPro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 07.11.2013 19:33

Re: Ostřikovače čelního okna

Příspěvek od BSPro »

No, jak jsem teď otevřel kapotu, tak jsem řekl doma ať pustí ostřiky a koukám a z motorku jak je hadička tak dolu, tak se uniká voda, takže myslím, že jsem to našel, spoj mezi hadičkou a motorkem ;)

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: Ostřikovače čelního okna

Příspěvek od stevocz »

neviete ako sa daju precistit tie vejarove ostrekovace. doteraz mi striekali dobre len som dorabal tempomat tak som mal otvorenu kapotu a rozobrate torpedo. po poskladani naspat mi lavy ostrekovac prekne rozprasuje a pravy len tak slabo ledva dostriekne a stierac.

niekde som cital ze prefuknut stlacenym vzduchom len neviem aky tlak pouzit a ktorym smerom aby som nieco neznicil.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ostřikovače čelního okna

Příspěvek od xerxes »

za tryskou by měl být spoj tak tam v tom mistě ji rozpoj a foukni do trysky kopmpresorem :wink:

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Ostřikovače čelního okna

Příspěvek od duduh »

:baseball: Kua zásadně se nefouká ze strany co teče voda !!! :? A k tomu ještě kompresorem co má třeba 10atm.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ostřikovače čelního okna

Příspěvek od xerxes »

pokud bude mít odpojenou hadičku tak v klidu

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Ostřikovače čelního okna

Příspěvek od duduh »

:mrgreen: nejedná se o tý pitomé hadičky ale jedná se tady o ten bordel v té trysce.Když tam foukneš vzduch ve směru toku kapaliny ostř. tak se ti ten bordel ještě více zasekne do té trysky.Zásadně se proto fouká z opačné strany = štěrbinkou.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ostřikovače čelního okna

Příspěvek od xerxes »

CHOZE tak jsem i myslel :wink: ne po proudu ale proti proudu :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“