MFD-DX (Tuning, úpravy, návody, instalace map, foto, videa, podrobné návody)

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

MFD-DX (Tuning, úpravy, návody, instalace map, foto, videa, podrobné návody)

Příspěvek od Dextersrs »

Zakládám toto téma, proto, že chci vtvořit okruh, který zde bude popisovat vše okolo navigací MFD-DX

Prosím o schválení nebo neschválení správce, přečtěte si prosím oč mi jde (níže) a informujte mne zda li to mohu "rozjet" Díky Dextersrs (Jarda H.)
KONTAKT: dextersrs@email.cz

(mám v plánu i další ucelená témata např.: zapojení a zprovoznění MAXIDOTU na autě kde nikdy nebyl, dodělání komfortu z 2,5g na 3g, el. sklápění zrcátek, dodělání parkovacího asistentu se zpětnou kamerou, dešťový senzor a další vše se týká a bude týkat vozu VW GOLF IV od 11/1999 (1,6 AKL 74kw))
Všechna témata budou opatřena podrobným popisem, fotkami a videonávody.

Důvody:
1. mraky a mraky článků a diskuzí o ničem... (hádky, poraď si sám, přečti si fórum atd, je toho tady tolik, že když chci najít pomoc tak raději zapnu google a to snad správcové nechcete)
2. složité pátrání po informaci, kterou člověk potřebuje... (funkce hledat pořád odkazuje na stejné téma, nebo nenajde nic...)
3. neochota některých lidí vůbec někomu poradit... (všichni nejsou odborníci a nemají nadání být šikovní...)

Co zde budu prezentovat:
Typ navi: MFD-DX 2DIN konkrétně se škodováckým logem (změna podsvícení, změna vzhledu, vypalování a instalace map, flash českého hlasu, připojení externího zdroje bez nutnosti koupě převodníku, v mém případě připojím k MFD postupně toto: DVB-T s USB vstupem, starý doma nepoužívaný DVD přehrávač, způsob připojení do navi bude přes SCART)
Navigace A - je DX, je první verzí a je a ne-Canová..Je to jediná navigace,která u Š.Octávie a Superbu umožňuje komunikaci s maxidotem bez použití TMC boxu a to prostřednictvím 3 drátu.
Zapojení je ze zeleného konektoru mini-ISO z pinů 8-9-10 na zelený konektor panelu přístrojů T32b na pin 30-31-32. Toto lze velice pěkně uplatnit ve vozech VW já to tak udělal v CANovém autě kde původně NAVI nebyla ani MAXIDOT jsem tam neměl. Takže jsem dal MAXIDOT immo 3 zapojil co bylo třeba a připojil NAVI třemi dráty viz výše a jak to pěkně maká :-)
Z výroby byly tyto navigace dodávány bez CZ menu a hlas.doprovodu.Toto lze dodělat přefleschování čipu na graf.kartě navi.


TUNING NAVI - VZHLED

1. Odlišení se - změna hnusného černého předního panelu na pro mne příjemný bílý lak
2. Změna podsvícení led (jaké LED konkrétní typ, jak a kde pájet / v mém případě ze zelené škodovácké na studenou bílou)

TUNING NAVI - MAPY 2013-2014
1. Co budeme potřebovat pro úspěšné vypálení nejnovějších map a jejich počeštění.
2. Postup jak stáhnout mapy, češtinu, popřípadě CZ MENU
3. Postup jak to dostat na CD
4. Jak to rozchodit v NAVI

TUNING NAVI - PŘIPOJENÍ EXTERNÍHO ZDROJE
1. Popis proč co a jak
2. Postup jak vyrobit SCART vstup na navi
3. Postup jak připojit externí zdroje signálů AUDIO/VIDEO
Naposledy upravil(a) Dextersrs dne 09.07.2014 13:16, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: MFD-DX (Tuning, úpravy, návody, instalace map, foto, videa, podrobné návody)

Příspěvek od Dextersrs »

TUNING NAVI - VZHLED
1. Odlišení se - změna hnusného černého předního panelu na pro mne příjemný bílý lak
2. Změna podsvícení led (jaké LED konkrétní typ, jak a kde pájet / v mém případě ze zelené škodovácké na studenou bílou)

1. Černé interiérové povrchy z plastu ať už pogumovaných či nepogumovaných je třeba nejdříve obrousit.
Já to dělal ručně hrubým smirkem, pak jemnějším a nakonec pod vodou nejjemnějším. Je třeba brousit opravdu důkladně a dlouho, ale výsledek v podobě laku, který vydrží jak v zimně tak v létě při extrémních teplotách.
Barvy používám MOTIP konkrétně bílá matná, pod ni je třeba obroušený plastový díl důkladně odmastit nejlepší je izopropylalkohol popřípadě odmašťovač od MOTIP
Barvy + odmašťovač a vše okolo najdete zde: http://www.motipdupli.cz/
Nanášel jsem 2x vrstva primeru na plasty a 3x vrstva bílá matná, po dokonalém zaschnutí (24 hodin) jsem vše přeleštil filcovým kotoučem na vrtačce s nanesenou leštěnkou na rozleštění auto laku. To dodá plastům celistvost na vzhledu a trocha lesku.
Takto krom předního panelu NAVI postupně předělávám některé plastové části interiéru...
FOTO dodám co nejdříve...

2. Změna červeného podsvícení ve vozech VW Golf IV, v mém případě probíhá na barvu studená bílá
Já použil konkrétně tyto: http://www.gme.cz/oswt0805c1a-n-p960-348" onclick="window.open(this.href);return false;
Cena je 2,24,- Kč/ 1 ks jejich hodnoty jsou přesně pro obvody v podsvícení interiéru golfíka a není třeba přeletovat žádné rezistory.
Takže "pouze" přepájíte ledky za ledky :-) pouze je v uvozovkách proto, že rozměr těchto SMD diod je 1,8mm x 0,6mm nebo tak nějak a je fakt na vaší trpělivosti to tam dostat, ale já jich připájel za jeden večer celkem 50ks z toho 30 jich je na NAVI ;-)
Co je třeba: mikropájka postačí jakákoli při trochu zkušeností, cín, kalafuna a odsávačka se též bude hodit. Pinzetka dostatek trpělivosti a klidné nervy ;-) Zatím mi bíle svítí budíky, NAVI, ovládání oken u řidiče a ovladač světlometů.
Budu pokračovat ve stropních svítidlech a zbylých ovladačích....
FOTO dodám co nejdříve...

Uživatelský avatar
Wíťa
Člen klubu
Příspěvky: 2688
Registrován: 27.10.2008 05:15
Bydliště: Havl. Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: MFD-DX (Tuning, úpravy, návody, instalace map, foto, videa, podrobné návody)

Příspěvek od Wíťa »

To se to tu moc nerozjelo
NA PRODEJ díly golf iv http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 6#p2381636" onclick="window.open(this.href);return false;
OPRAVY A RENOVACE SEDAČEK VW GOLF IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=260712" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: MFD-DX (Tuning, úpravy, návody, instalace map, foto, videa, podrobné návody)

Příspěvek od Goauld »

Jestli ono to nebude tím, že těch navigací je tak málo :)
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: MFD-DX (Tuning, úpravy, návody, instalace map, foto, videa, podrobné návody)

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Zdravím :) Nechtěl jsem zakládat nové téma,tak přispěju do tohohle, které se moc nerozjelo. Koupil jsem do vozu Navi MFD typu D a rozhodl jsem se že bych chtěl vyzkoušet rozjet nějaké ty mapy. Použil jsem mapy Blaupunkt Travelpilo CZ/PL 2013-2014 a vypálil jsem je v CloneCD na rychlost asi 1x ( našel jsem návod u konkurenční Škodaforum ) a navigace to kupodivu vzala hned na první pokus, ALE mám docela problém s hlasovým výstupem. Mapy jsou samosebou česky,ale hlas je německy a nevím jak to změnit ( zkoušel jsem v navigaci samotné a bez výsledku ). U konkurence bylo psáno že stačí vypálit soubor s koncovkou CCD. a mapy pojedou což je pravda,ale ten hlas nevím. Zatím rozjíždím jen mapy,kabeláž a GPS teprve bude. Mohl by mi někdo znalý co se tomuhle věnoval poradit co je potřeba ke zprovoznění celkových map v češtině ? Přikládám foto složky ( MAP ) co jsem stáhl a vypálil pouze soubor s koncovkou CCD. ( dle lidí u konkurence ), nezapomněl jsem třeba ještě něco přidat nebo je to dané přímo tím souborem ? Popřípadě kdyby někdo měl mapy komplet CZ a poslal by nebo poradil kde stáhnout,byl bych mu vděčný. Děkuji.
Přílohy
2017-06-16_142227.jpg
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: MFD-DX (Tuning, úpravy, návody, instalace map, foto, videa, podrobné návody)

Příspěvek od majrek001 »

jde buď upravit mapy a vložit do nich český hlav místo anglického a nebo některé 2002 mypa bývají na netu s CZ hlasem a jen to necháš načíst a dáš tyto původní

tady o tom něco najdeš http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... c&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“