Doznívání turba

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Derren
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 21.04.2014 16:38

Doznívání turba

Příspěvek od Derren »

Zdravím, nevěděl jsem jak nazvat předmět této otázky, ale když sešlápnu plyn, při záběru turba se ozve zapísknutí, což je v pořádku, auto rozjedu cca do 2500 otáček dám nohu z pedálu a když auto na rychlost bez plynu (jako by brzdí motorem) slyším jakoby doznívající zvuk (pískání) turba. nevím zda je to zrovna turbo, ale má to podobný zvuk. Včera jsem Vzal poprvé plnou nádrž té nej nafty na Shell na pročištění, jestli může být s tím spojitost nevím, zvuk jsem začal slýchat až dnes, a nebo je to tím že poznávám zvuky, které jsem dříve neslýchal, jelikož se kochal autem a tím jak si na něj zvykám pozoruji věci, které dříve byli v zapomnění (auto mám cca 3 měsíce)

Díky :lol:

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Doznívání turba

Příspěvek od Sedlo01 »

Chtělo by to nalogovat, pískání turba by mohl být nějakej únik tlaku, nějaká malá dirka ve vedení. Ale i tak pískání turba je normální, mě to dělá taky i po puštění plynu
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: Doznívání turba

Příspěvek od Goodicek »

No a na Shell je obecně už několik let ta nafta nic moc.... Měl jsi vzít na benzině :) Já jsem "pískání" turba začal slyšet až když sem zaslepil EGR ventil.... dřív to nebylo ale je teda pravda že ho mám jen půl roku ale i tak
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“