2.3 v5 azx nema vykon

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

berg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 08.07.2014 22:46

2.3 v5 azx nema vykon

Příspěvek od berg »

Zdravim vsechny, obracim se sem s broblemem kterej nevyresili asi 6 servisech, auto z niceho nic prestalo mit vykon, jede jak 1.6, motor ma 180000,je to 2.3 v5 125 kw, 2002, je akorad po vymene oleje, svicek ngk platinum, palivovy filtr, vzduchovy filtr, nejdriv sem myslel ze svicky to vyresej ale motor jede porad stejne, tak sem zacal lital po servisech, vsude me rekli ze je to nejaka jen nejaka blbost ale pak me vzdycky vratili auto s tim ze nevedi co s tim je, auto nevypisije zadnou chybu, ale zvlastni se ze auto jede stejne i kdyz mam nebo nemam nacvaklej konektor na vaze vzduchu, v nekolika servisech me rekli ze auto jede v nouzovim rezimu, motor cuka ale fakt jen nepatrne, musi se na to clovek soustredit aby neco ucejtil, spotrebu mam kolem 8-9l na 100, lamba sonda ukazuje minusovy hotnoty, coz je prej v poradku, kontrolovali me i vahu vzduchu za jizdy, ta by prej mela ukazovat 150 neceho v tahu, ceho presne nevim, a ukazovala jen maximalne 85, tak sem dnes koupil novou a zadna zmena se nestala, podtlaky jsou v prej v poradku, tlaky v motoru taky, akorad pri 1000 ot.min se auto trese jak kdyby jelo na 4 a nad 1100 je zase vse ok, zapalovaci civky jsou novy,
Jen jedna takova vec je ze kdyz to nekde zenu treba 160, treba 10 min tak zniceho nic tam ten vykon od nekud skoci je tam porad dokud nevitahnu klicek ze spinacky, po nastartovani to jede zase stejne malo
Uz opravdu nevim na koho se obratit, predem diky za vsechny rady Honza

Uživatelský avatar
PetrVK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: 2.3 v5 azx nema vykon

Příspěvek od PetrVK »

Troufnu si tvrdit, pokud ti auto jede 160, tak to nouzový režim určitě není.Ten nárust toho výkonu je po celou dobu co je zapnuté zapalování a tahá odspoda na rozjezd nebo jenom při té vysoké rychlosti akceleruje?Pokud máš novou váhu, předpokládám že jsi udělal základní nastavení.Kde bereš benzín?Já občas sem tam natankuji 100 oktanů aby se to protáhlo :wink: Ten výkon se ztratil z ničeho nic, nebo postupně?
Na plynu se má vařit, né jezdit!!!

Obrázek

berg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 08.07.2014 22:46

Re: 2.3 v5 azx nema vykon

Příspěvek od berg »

Diky za odpověď, u auta necejtim sebemenší zatáhnutí do sedecky, kdyz šlápnu na plnej plyn při každým kvaltu tak auto se jen tak rozjíždí jak Skoda Felicia, váhu vzduchu mě tam dali v servisu,byl sem i u toho ale určitě nic nenastavovali, tankuju všude možne ale nejčastěji u benzíny, ale nemyslím si ze by to bylo benzinem, do kopce mě i 1.2 htp ujede, výkon se vytratil z ničeho nic, nemohlo by to byt třeba čerpadlem? Auto zacne jet jen kdy to fakt nekne pálím delsi trasu třeba po Německu,pak jak kdyby se tam něco vypálilo a jede to zas az skoro moc :) dokud to někde nechcipnu a znova nenastartuju

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: 2.3 v5 azx nema vykon

Příspěvek od Sicco »

tohle jsem řešil taky dlouhodobě, žádné chyby, vše pomalu vyměněno a zlepšení žádné :? Akcelerace je od spodu konstantní a rovnoměrná přes všechny kvalty. Jel jsem i v jiné 2.3 a bylo to podobné, takže jsem usoudil, že je to normální, když leju N95 a auto má 1,6 tuny. Předtím jsem měl GIV 1.8T 132KW a tam to doslova koplo do sedačky, tohle se ale nedá srovnávat. Jinak tam mám ještě LPG, takže než na nějakou akceleraci a závodění jezdím pohodově na spotřebu. Nevím jestli u tebe je to až tak tragické a zničeho nic. Našel jsem tu na foru, že se tento problém vyřešil výměnou řetězu a ozubených kol, ale při tom kolik máš najeto mi to přijde jako kravina.

Uživatelský avatar
PetrVK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: 2.3 v5 azx nema vykon

Příspěvek od PetrVK »

to Sicco:
Nevím jak u tebe ale u něj se ten výkon ztratil,proto to řeší ...
to berg:
Můžeš mít načnutý čerpadlo, proč ne.Odpoj hadici, ať ti někdo pustí zapalování a benzín musí vylítnout z hadice.(můžeš si třeba manuálně pustit čerpadlo za jízdy bez ovládání řídící jednotky)tak vyloučíš jestli to je tím, nebo ne ...
Na plynu se má vařit, né jezdit!!!

Obrázek

berg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 08.07.2014 22:46

Re: 2.3 v5 azx nema vykon

Příspěvek od berg »

Ja bych to az taky az tak neřešil, ale když vím ze tam ten výkon někde je, tak se to snažím vyřešit, už sem si říkal několikrát ze to takhle nechám ale proste mě to nedá, teď se mě zda motor začíná nějak víc a víc vybrovat, a nebo už s toho nekonecnyho sledování blaznim, auto ma poctivich 180000 ale je pravda ze uz sem zaslech rozvadat zavrcet, vybruje ti motor třeba na volnoběh? Když sem ho koupil tak si myslím ze motor na volnoběh nemel žádný vibrace, dneska sem akrorad koupil čísti vstřikování, takže jak dojedu nádrž tak to tam naleju a uvidíme, to s tím tlakem benzinu zkusim hned zítra, da se to i nějak změřit, nevis kolik má davat tlaku?
diky za odpoved

Uživatelský avatar
PetrVK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: 2.3 v5 azx nema vykon

Příspěvek od PetrVK »

Tak změřit se to dá.Určitě se ti doma válí nějaký manometr, tak ho stačí připojit T éčkem a hned vidíš, kolik ti dává.Nejsem si opravdu jist ale mám tucha že 3bary.
Na plynu se má vařit, né jezdit!!!

Obrázek

berg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 08.07.2014 22:46

Re: 2.3 v5 azx nema vykon

Příspěvek od berg »

Tak to mam akorad rozdelany, odpojil sem hadice od motoru a dal je do kanystru, otočím klíčkem a z hadice vystříkne benzin a nazece asi necelá 1 deci benzinu?myslel sem ze to poteče porad ale asi ne, tlak se zda byt asi ok, zkoušel sem to podrzet prstem ale neudržel

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: 2.3 v5 azx nema vykon

Příspěvek od Sicco »

já mám najeto 270tis a rozvody jsou trochu slyšet, ale zatím neřeším, při ceně opravy.. motor se mi trochu kýve dopředu a dozadu i na volnoběh, tobě taky? nevím jestli už je uložení v háji nebo to tak má být.

berg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 08.07.2014 22:46

Re: 2.3 v5 azx nema vykon

Příspěvek od berg »

No jestli se ti takle hybe tak to budou nejspíš silembloky, mě se třese spise do boku, zvláštní ale je auto jede stejně s vahou i bez, to mě proste nedokáže vysvětlit, chybu na vagu nemam žádnou, odpojil sem i podtlak a auto jede porad stejne

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 2.3 v5 azx nema vykon

Příspěvek od xerxes »

Zdravim,zkute to co jsme zpolu probirali přes telefon :wink:

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: 2.3 v5 azx nema vykon

Příspěvek od Sicco »

jo a dneska jsem dojezdil :? auto se začlo třást jak prase, otevřu kapotu a motor si lítá snad 3-4cm dopředu a dozadu 8O kolik silentbloků tam vubec je co drží motor a převodovku?

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: 2.3 v5 azx nema vykon

Příspěvek od yessmen »

Rozvody KO... pokud ti to chrastilo na 1000-1200rpm a třeba 1500rpm už ne je to jasné.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

berg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 08.07.2014 22:46

Re: 2.3 v5 azx nema vykon

Příspěvek od berg »

No minimálně 4, 2 v předu na motoru a 2 na převodovce, ty 2 na motoru by měli bejt vidět ze předu mezi motorem a chladičem

berg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 08.07.2014 22:46

Re: 2.3 v5 azx nema vykon

Příspěvek od berg »

Rozvody jsou ok, dneska sem byl na vagu a vypsalo to chyby g42 a g70, tak musím někde dohledat co to znamena

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“