Nejde klima Audi A3 8l 1.8i AGN

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
wheeler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 27.12.2012 15:46

Nejde klima Audi A3 8l 1.8i AGN

Příspěvek od wheeler »

Ahoj všichni,

předně se omlouvám, že hledám na cizím foru, ale auta jsou to skoro stejná a na audiklubu se mi moc rad nedostalo, tak mě kamarád odkázal sem, že jste lepší! :))

Koupil sem A3ku, o tom že klima nejede nepadlo ani slovo samozřejmě a po roce sem se dostal k tomu že jí zkusim teda naplnit.
Po automatickém plnění sem zjistil že klima nejde, nesepne spojka na kompresoru a diagnmostika vyhodila "snímač polohy serva přívodní klapky",
doma jsem zjistil , že jsou přerušeny dva ze tří kabelů které směřují ke kompresoru, tak sem je opravil, vyzkoušel natvrdo spojku, ta funguje, ale ani pak klima nechladila, ačkoli otáčky motoru po sepnutí vždy zakolísaly.
jel sem tedy na diag znova, zjistilo se že původní chyba po smazaní již není, ale objevila se nová se jménem "tlakový spínač klimatizace" -přerušení / zkrat kostra a ta smazat jde jen při vypnutém motoru, pokud chci udělat základní nastavení a tím musím pustit motor, napíše že jsou v systému závady a nastavení nelze udělat. při testu akčních členů se vůbec nepustí sahary na chladiči, jinak v interiéru v poho fouká vše.
ještě mě napadá že kabel na tom čidlu tlaku vypadá už opravovaně, jenže já nemůžu nikde sehnat žádné schéma kde bych našel kudy kam jdou kabely a jak poznat že neni čidlo KO. někde sem četl , že je nějaká řj větráků ale nevšimnul sem se jí v motorovém prostoru, protože pod baterkou není. EDIT: je to climatronic

Chtěl bych Vás tedy poprosit o radu, zda-li někdo ví, co s tím, nebo měl to el.schéma. KOnkrétně jde o vůz Audi A3 8l rv.98, typ motoru je AGN, 1.8i 92KW atmosféra. Děkuji
Servis+Diagnostika+Kódování+Detailing+Dovoz
u Kladna
Servis se zápisem do elektronické servisky :good:
Odjíždíš na dovolenou a potřebuješ rychle vyměnit brzdy/olej/filtry ? Po domluvě klidně i o půlnoci :smoke:

wheeler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 27.12.2012 15:46

Re: nejde klima Audi A3 8l 1.8i AGN prosím o pomoc

Příspěvek od wheeler »

tak mam nový poznatek... když odpojím konektor na tlakovém snímači, propojím dvě svorky nevím jak popsat které, rozjedou se mi větráky, sepne spojka ale pořád to nějak nechladí.. co může být dál v háji?
Servis+Diagnostika+Kódování+Detailing+Dovoz
u Kladna
Servis se zápisem do elektronické servisky :good:
Odjíždíš na dovolenou a potřebuješ rychle vyměnit brzdy/olej/filtry ? Po domluvě klidně i o půlnoci :smoke:

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nejde klima Audi A3 8l 1.8i AGN prosím o pomoc

Příspěvek od majrek001 »

asi ten tlakový snímač ono to má ochranu když je prázdná klima tak to nesepne spojku na kompresoru..

a to je klimatronik nebo manuální (kolečkotronik :) )?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

wheeler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 27.12.2012 15:46

Re: nejde klima Audi A3 8l 1.8i AGN prosím o pomoc

Příspěvek od wheeler »

já sem klimu právě plnil ani né týden zpět.. leda by unikla, což nevím jak poznám? je to climatronic, čili bezkolečkotronic :)
nesepla právě ani po plnění..

EDIT: musí se pro vyndání tlakového čidla vypouštět klima? nikde sem nenašel jednoznačnou odpověď
Servis+Diagnostika+Kódování+Detailing+Dovoz
u Kladna
Servis se zápisem do elektronické servisky :good:
Odjíždíš na dovolenou a potřebuješ rychle vyměnit brzdy/olej/filtry ? Po domluvě klidně i o půlnoci :smoke:

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nejde klima Audi A3 8l 1.8i AGN prosím o pomoc

Příspěvek od majrek001 »

myslím, že musí se vypustit.. tak ona nemusela ujít ale to čidlo může být vadný a už to nejede
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

wheeler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 27.12.2012 15:46

Re: nejde klima Audi A3 8l 1.8i AGN prosím o pomoc

Příspěvek od wheeler »

nevím sice to má všechno to čidlo na starost, ale když sem v něm spojil dva kontakty, tak se mi roztočily větráky, sepla spojka , ale pořád sem necítil že by to chladilo.. kde může být ještě problém? když si pouštím topení, tak se mi přepne studený na horký a obráceně, nebo je tam ještě nějakej spešl přepínč na klimu pod palubovkou?
Servis+Diagnostika+Kódování+Detailing+Dovoz
u Kladna
Servis se zápisem do elektronické servisky :good:
Odjíždíš na dovolenou a potřebuješ rychle vyměnit brzdy/olej/filtry ? Po domluvě klidně i o půlnoci :smoke:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: nejde klima Audi A3 8l 1.8i AGN prosím o pomoc

Příspěvek od Goauld »

Tlakovej spínač klimatizace de vyměnit i bez vypuštění chladiva, je pod ním zpětnej ventil. Pokud po proklemování seply větráky a spojka kompresoru, znamená to, že spínač je opravdu vadnej. To že klima nechladí může způsobovat zatuhlej expnazní ventil. Když se klima dlouhodobě nepoužívá, nebo je vypuštěná, ventil může ztuhnout v otevřené poloze a tím pádem nedochází k expanzi chladiva ve výparníku, ale chladivo se jenom honí v okruhu v kapalnym stavu. Problém se řeší buď mašinou na výplach systému klimatizace, kterej uvolní zbytky oleje, případně barviva, nebo výměnou ventilu. Vzhledem k tomu, že za čištění si firmy učtujou dost peněz a výsledek nemusí být pozitivní, tak je ve finále levnější klimu odsát a ventil vyměnit. Veškery tyhle operace by měl dělat servis, dělat to doma bez vybavení, náhradních těsnění a pasty na závity trubek je riskantní.
Co se týče ovládání klimatizace v Audi, tak pokud na displeji svítí vločka, klimatizace má chladit, pokud nesvítí, chladit nebude.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

wheeler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 27.12.2012 15:46

Re: nejde klima Audi A3 8l 1.8i AGN prosím o pomoc

Příspěvek od wheeler »

děkuju Ti za odpověď, zrovna dneska sem koupil ten spínač, chtěl sem ho jet vyměnit, ale zjistil sem , že náplň celkem slušně utekla, ze 750g minulý týden naplněných dnes bylo 170 dle přístroje, takže sem ho ani neměnil a jel domu. Po dovolené možná nechám zkontrolovat kde to uniká a dle toho se rozhodnu co s tím dál. Myslím si, že kdyby to bylo něco levnějšího, tak by to původní majitel udělal, ale takhle se radši ani nezmínil, že klima nejde..
Servis+Diagnostika+Kódování+Detailing+Dovoz
u Kladna
Servis se zápisem do elektronické servisky :good:
Odjíždíš na dovolenou a potřebuješ rychle vyměnit brzdy/olej/filtry ? Po domluvě klidně i o půlnoci :smoke:

Fiky 123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.12.2011 22:44

Re: Nejde klima Audi A3 8l 1.8i AGN

Příspěvek od Fiky 123 »

Mel jsem stejnej problém, kompresor spinal ale netlacil plyn.Byl u nej vydrenej celej vnitrek.Vetraky běžely spojka cvakala ale nechladilo.

wheeler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 27.12.2012 15:46

Re: Nejde klima Audi A3 8l 1.8i AGN

Příspěvek od wheeler »

To me se prave nic nepusti, ale vypada to na unik tim padem nizky tlak a jeste k tomu i ten ventil spatnej
Servis+Diagnostika+Kódování+Detailing+Dovoz
u Kladna
Servis se zápisem do elektronické servisky :good:
Odjíždíš na dovolenou a potřebuješ rychle vyměnit brzdy/olej/filtry ? Po domluvě klidně i o půlnoci :smoke:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nejde klima Audi A3 8l 1.8i AGN

Příspěvek od Goauld »

Zjištění úniku je jednoduchá věc. Do náplně se přidá UV barvivo a pak se sleduje kudyma to utíká. Druhá možnost je naplnění dusíkem a zjištění detekčním přístrojem, kde tlak uniká. Barvivo je levnější a celkem spolehlivá věc. Podle toho, kde netěsnost vzniká se buď přetěsní spoj, nebo zavaří trubka. Opravu by měla provádět specializovaná firma, která dělá opravy klimatizací, protože pneuservis co jenom plní, tak přetěsnit nebo zavařit neumí. Někteří to zkouší bez znalostí klimatizačních systémů, nedodržujou postupy a hrajou si na odborníky, ale většinou nadělají víc škody, protože nechají v systému bordel a vlhkost, která následně zničí kompresor, nebo expanzní ventil. Při každym otevření systému je potřeba taky vyměnit sušič chladiva, protože do sebe okamžitě tahá vzdušnou vlhkost. Každej neodbornej zásah zvyšuje riziko poškození klimatizace, není to jako vyměnit vodu v chlazení motoru.
Pokud je v pořádku kompresor, což je nejdražší věc a nejsou polámany trubky tak, že by nešli zavařit, tak oprava není nijak drahá, vlezeš se do několika tisíc korun.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

wheeler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 27.12.2012 15:46

Re: Nejde klima Audi A3 8l 1.8i AGN

Příspěvek od wheeler »

Az to necham zjistit, napisu cim to bylo, diky zatim :)
Servis+Diagnostika+Kódování+Detailing+Dovoz
u Kladna
Servis se zápisem do elektronické servisky :good:
Odjíždíš na dovolenou a potřebuješ rychle vyměnit brzdy/olej/filtry ? Po domluvě klidně i o půlnoci :smoke:

abraka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 14.03.2019 12:31

Re: Nejde klima Audi A3 8l 1.8i AGN

Příspěvek od abraka »

Také utíkám sem, neb na audi foru nejsou reakce. Prosím o pomoc, přešel jsem z Golfa na Audi A3 8L 1.9 TDI r. 1997. Vše fubguje, kromě klimatizace. Po napojení na VAG se ukázaly chyby : 00604 - potenciometr motoru tlakove klapky (G113)
30-10 - preruseni nebo zkrat na plus - Sporadická
00792 - tlakovy spinac klimatizace (F129)
31-00 - Preruseni nebo zkrat na kostru
01206 - signal pro casove rozpeti zapalovani - VYP
27-10 - neverohodny signal - Sporadická
Vyměnil jsem tlakovou klapku a nechal klimatizaci napustit. Nyní VAG hlásí : 1 nalezena chyba:
00785 - teplotni cidlo panelu pristroju (G56)
30-00 - preruseni nebo zkrat na plus
Prosím o radu jak vyřešit. Mám s tímto forem dobré zkušenosti, opravil jsem na golfu vše

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“