Slabý výkon vw golf 4 1.6 77kw

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
manacek258
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 15.07.2014 20:50

Slabý výkon vw golf 4 1.6 77kw

Příspěvek od manacek258 »

Ahoj, mám takový dotaz. Přešel jsem do fáze, že si koupím své první auto a vybral jsem si právě golfa 4 1.6 16v 77kw. Domluvil jsem si schůzku s jedním manželským párem a dojel na místo určení i se svým mechanikem, který měl KTS. Vzhledově vypadalo auto fajn, ale poté mi řekl majitel, že je na autě pokažená lambda sonda, kterou vymění hned druhý den. Tak jsem sedl do auta a jeli jsme na projížďku. Vše bylo ok, až na výkon motoru, hrozně to bylo "zdechlé", ale to je prý tou lambdou, kterou druhý den vyměnil a zase jsme si dali schůzku, druhá jízda byla už lepší, ale pořád to bylo podle mechanika špatné na 77kw, ale v ten den tam vyskočila chyba v egr ventilu a majitelé říkali, že to je tím, ale nevím. Jsou 4 vlastníci auta, ale mají ho už od roku 2006 ( jezdí v něm žena) . Rozvody byly dělány v roce 2008 při 120km. Tak se chci zeptat jestli se někomu něco podobného stalo a co může být za závadu. Díky

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Slabý výkon vw golf 4 1.6 77kw

Příspěvek od majrek001 »

co ten egr ventil přesně psal? Tento el. EGR občas odchází pak to může cukat a podobně..

jinak 1.6 16v 77kW se sériovým sáním začíná táhnout až tak od 3500ot je to přeci jen 16v a k tomu ještě plní EURO 4 takže má pár kokotinek, který kazí průběh jako třeba ne EGR ventil


jinak si mohl pokračovat ve vlákně o chování motoru 1.6 16v 77kW ať tady není takový bordel v těch tématech :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=160080" onclick="window.open(this.href);return false;
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

manacek258
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 15.07.2014 20:50

Re: Slabý výkon vw golf 4 1.6 77kw

Příspěvek od manacek258 »

Jasný no, já se tady zatím pomalu orientuju :D. Ale nevím, někdo mi říká, že to může být tím, že může odejít i úplně motor, je to možné?

manacek258
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 15.07.2014 20:50

Re: Slabý výkon vw golf 4 1.6 77kw

Příspěvek od manacek258 »

Vidím, že máš tohle auto:) Můžu pár otázek prosím?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Slabý výkon vw golf 4 1.6 77kw

Příspěvek od xerxes »

pokud s tim autem jezdi ženska tak to auto zlenivělo :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Slabý výkon vw golf 4 1.6 77kw

Příspěvek od majrek001 »

xerxes: záleží asi na ženské :) ta moje to moc nenechává zlenivět..

manacek258: jasně ptej se.. je nás tady dost s 1.6 16v, ale většina už má předělaný filtrbox TDI/GTI tak to jede trošku jinak než úplna série (alespoň u mě je to jiná liga)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

manacek258
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 15.07.2014 20:50

Re: Slabý výkon vw golf 4 1.6 77kw

Příspěvek od manacek258 »

Aha :/ právě ta baba říkala, že se ten egr ventil dá uplně odpojit a výkon se zvýší a mělo by to být lepší, ale nevím. Taky bych se chtěl zeptat na to vylepšení jak píšeš, že tu máte většina. Na kolik to vyjde a jaký to má význam? :)

Uživatelský avatar
Kobrovnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 01.01.2013 12:48
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabý výkon vw golf 4 1.6 77kw

Příspěvek od Kobrovnik »

Chlapi, věřím, že jsem tady noví a máte z fóra plnou hlavu, ale všechny otázky jak sání tak i ohledně EGR ventilu se to tu řeší. Jen stačí pohledat, pročíst a budete chytřejší.

Sám jsem tak začínal ;-)
Golf IV. 1.6 16V BCB + filtrbox

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Slabý výkon vw golf 4 1.6 77kw

Příspěvek od Shorty »

Vím, že se to tady psalo milionkrát...tak po milion první. Tendle motor na první pohled vypadá dost rozporuplně, záleží na tom, z jakého auta na něj přesedáte. Ale úplně špatná volba to imho neni. Je jen potřeba udělat/myslet na pár věcí.

Bez ohledu na to, k čemu to auto hodláte použít (dělník, voňavka, nákupní vozík), tak výše zmíněný předělání filtrboxu a sacího potrubí je skoro nutnost. Plus bych k tomu přidal ještě pravidelnou výměnu vzduchového filtru (1x za rok) a i jeho vyklepání třeba když se v tom hrabeš a čistění toho filtrboxu. Dále pak docela pomůže časté měnění oleje a použití relativně malých kol (mám 15 a 16), ale to už je každého volba...a pak počítat s komplikacema s řazením, takže je dobrý to nějak promazat či nastavit a opečovat převodovku.

EGR je sice blbý, ale to už je holt daň za tu ekonormu. Jsou i světlý stránky toho, že to má Euro 4, třeba kvůli té chystané zóně v centrech měst. Určitě bych počítal s tím, že bude dřív nebo později potřeba vyměnit lambdu (hlavně přední kolem 2500 kč). No a asi budou i občas zlobit cívky, což ale neni zas tak drhá záležitost.

Taky je docela znát, jakou zátěž s sebou vezete, takže plně naložené auto se zapnutou klimou už občas ztrácí dech, to je potřeba říct na rovinu. Taky má vliv teplota okolního vzduchu...když je vedro, tak je vzduch hustější, ale to částečně řeší to předělání filtrboxu. Ale je to holt fyzika a to se týká každého dopravního prostředku.

PS: zkoušel tam někdo lejt E85? Nebo třeba tu E10 v německu? Dle toho testu paliv ve světě motorů to E10 bylo celkem v poho a za nižší cenu.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“