Problém passat 1.6 74kw

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

kubin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.07.2014 18:40
Bydliště: Ov

Problém passat 1.6 74kw

Příspěvek od kubin »

Ahoj , mám takový problém , při nastartování autu prudce spadnou otáčky (jako by to chtělo zdechnout, už se stalo že to zdechlo a pak při startování nechtělo naskočit, po hcvíly naskočilo) pak vyletí na horu a vrátí se do normálu, jak se rozjedu a sešlápnu plyn tak auto začne cukat a žádný výkon... nevěděl by někdo čím by to mohlo být ?díky

ondriso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 15.10.2010 23:26

Re: Problém passat 1.6 74kw

Příspěvek od ondriso »

klapka, lambda, falos....
Passat Variant highline, 2,8, lpg

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém passat 1.6 74kw

Příspěvek od amavet »

diag ...
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

kubin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.07.2014 18:40
Bydliště: Ov

Re: Problém passat 1.6 74kw

Příspěvek od kubin »

na diagnostice mi klapku zjistí ? falos...?to je co ?:-)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém passat 1.6 74kw

Příspěvek od xerxes »

faloš jako falešne prisavani vzduchu :wink:

vvvvv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 11.03.2014 21:44

Re: Problém passat 1.6 74kw

Příspěvek od vvvvv »

lamdba sonda....nepomůže tak klapka, měl jsem skoro stejny problém

umark
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 02.01.2008 20:24

Re: Problém passat 1.6 74kw

Příspěvek od umark »

Ahoj, jen oživím, Passat b5, 1.6 orig 300 tis, na motor nešáhnuto, olej prý nebere. Je to možný? A v tahu lehce cvaká vršek, ale jede celkem pěkně. Mrtvola? Díky, hezký zbytek svátků :wink:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém passat 1.6 74kw

Příspěvek od xerxes »

scela možné hydroštely se daji vyměnit a nebo změnit jiný olej možná se uklidní...

umark
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 02.01.2008 20:24

Re: Problém passat 1.6 74kw

Příspěvek od umark »

Díky za reakci. Hydra by se udělaly s rozvodama asi pokud to budou oni. Jde mi o ten stav motoru právě. Tady co jsem početl tak problémy s 1.6 nejsou nic neobvyklého, spotřeba oleje vs kroužky KO kolem 200 tis a 300 motor na GO. Pán tvrdí že motor dělaný nebyl a olej to nebere, kouřit to nekouří, tak možná výjimka? Nebo kvalitní servis? A nebo dobře připraveno na prodej? :D ..Co jsem měl starý Opel, tak bral litr oleje na 1000 km a celkem to kouřilo, tady ani obláček...je to auto za pár kaček a do pátku mám čas nasbírat nějaké info jestli ano, nebo ne ..

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém passat 1.6 74kw

Příspěvek od xerxes »

1.6tka je sice mizerie ale záleži jak jsi zvyklej a na co to budeš používat spíš co od toho auta čekáš....pokud auto nekouří při studeném startu tak to ještě nic neznamená ono právě že muže přisávat olej při teplém motoru ale ne vždy to je tak chtělo by to omrknout stači se mrknout na svíčky tam by se vidělo,pokud auto bere olej tak švíčky jsou takové jakoby zašlé správně by měly být vypálené šede

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Problém passat 1.6 74kw

Příspěvek od Graun »

Mně to nekouřilo do modra, ale žralo to přes litr oleje na 1000km. Příčinou prasklé kroužky na dvou válcích a zatvrdlé guféra na ventilech. Pokud budeš počítat s investicí 20k do motoru (rozvody, malá go) tak do toho jdi. Nepočítám, že budeš muset vrazit ještě další peníze mimo toto.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

umark
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 02.01.2008 20:24

Re: Problém passat 1.6 74kw

Příspěvek od umark »

no pěkný...kolik si měl najeto? A už jsi to s tim kupoval, nebo se to stalo až časem? prasklé kroužky se musí nějak projevit ne, s tim nejde jen tak jezdit....za cena 20tis, nemáš nějaký rozpis co kolik stálo?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém passat 1.6 74kw

Příspěvek od xerxes »

pokud tomu motoru dáváš ceres hned po startu a nešetříš ho tak není se co divit že to potom tak dopadne....

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Problém passat 1.6 74kw

Příspěvek od Graun »

Auto jsem koupil pro přítelkyni na dojíždění do práce. Bylo to v plynu, tak jsem do toho šel. Vždycky jsem měl Fiaty (kromě 120tky, kterou jsem měl na naučení a stavbu) , ale nechal se ukecat servisákem, že koncernové auta jsou celkem dobré a opravy nejsou moc nákladné.
Koupil jsem tedy GIV od soukromé osoby. Majitel mi vylicitoval co všechno na autě dělal, ale o tom oleji se jaksi takticky nezmínil. Kdybych to tehdy věděl co všechno se bude muset dělat, tak do toho nejdu.
O některých věcech jsem věděl (rozvody, vodní pumpa, zadní brzdy), ale o některých nikoliv (spotřeba oleje, zámky dveří, displej palubky, regulace klapky vnitřního okruhu, čidlo teploty, lambda sonda, tekoucí příruba na vodním okruhu, motorek ostřikovače skel) a některé se přidaly (Hallův senzor na vačce, zadní stěrač).
To co tady xerxes tvrdí není můj případ. Auta nehoním, jsou však spíše provozem městské (i když GIV jezdí 20km jedním směrem denně).
Jinak jsem dal do auta přes 50k.
Ta výměna kroužků, repas hlavy stála přes známého 12k. V té ceně jsou těsnění za 2k, které jsem sehnal sám.
Jen podotýkám, že spoustu věcí jsem si na autě opravil sám. Ta částka by v případě oprav v servisu byla o polovinu vyšší.

Otázkou je co mně s ním ještě čeká. Předpokládám, že na řadu přijde spojka, výfuk a s mým štěstím i ta slavná DDU převodovka, kde praskají nýty.

Přítelkyni se s autem jezdí dobře a je s ním spokojená, takže to je asi jediná pozitivní věc na něm.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

umark
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 02.01.2008 20:24

Re: Problém passat 1.6 74kw

Příspěvek od umark »

:kap: tak jsem nedojel ani domů :) ...co váš názor na VR5? Myslim spolehlivost, to by mělo při údržbě něco vydržet nějaký rozumný nájezd...... případně koupím nejkou B5 do který nepoteče a pojede ...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“