Vibrace na přední nápravě Passat B5 1,9 TDi AFN

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
kroks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 20.05.2012 11:28

Vibrace na přední nápravě Passat B5 1,9 TDi AFN

Příspěvek od kroks »

Zdravím,je tu sice hodně témat ohledně vibrací,ale nenašel jsem přímo můj problém.
Před asi rokem mi občas začalo něco vibrovat na (asi) pravém předním kole,takové jakoby
vibrování-jemné klepání a po výměně kol to dělá stále.Byl jsem na stk na třesákách a všechna
ramena jsou v klidu,čepy vymlácené jsem vyměnil,koupil nové gumy včetně převážení,při přeřazování
mi vždy něco kleplo na poloose,takže výměna levého vnitřního kloubu a na pravém vnějším kloubu
jsem měl prasklou manžetu,takže vyměněno,nová geometrie - no ale neustále mi něco vibruje do volantu,
volant se sice nehne,ale vibrace jsou v něm cítit a navíc něco hučí jakoby na pravém kole,ložiska
jsou prý v pořádku. Co může toto způsobovat?

jirka.hory
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 255
Registrován: 01.01.2008 04:18

Re: Vibrace na přední nápravě Passat B5 1,9 TDi AFN

Příspěvek od jirka.hory »

A co brzdy, nemohl by to dělat zvlněný kotouč?

kroks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 20.05.2012 11:28

Re: Vibrace na přední nápravě Passat B5 1,9 TDi AFN

Příspěvek od kroks »

No to právě nevím,byl jsem na stk kde dělali i test brzd a prý mám vše o.k., servisák mi řekl že kotouče ještě měnit nemusím.
Jenže mě to vibruje i normálně při jízdě,při brždění je to možná malinko intenzivnější,ale při brždění mi volant nekope,jen v něm cítím vibrace,takže sám nevím

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Vibrace na přední nápravě Passat B5 1,9 TDi AFN

Příspěvek od M@ty »

Na válcích se malá házivost brzd. kotoučů neprojeví. Také mi př. kotouče trochu hází a když jsem byl měsíc zpátky na STK, tak mě známej chválil jak nemají brzdy chybu a obě strany mají stejný brzd. účinek dokonce i na ručku. Jenže u mě (čtyřkola a cca 1700kg) brzdy při té váze dostávají zabrat. A předek to odnes. Už mám koupené větší kotouče (312mm na místo 288mm). Tak doufám že to budou lépe snášet.
K tvému problému. Pokud je cítit při brzdění nějaká změna k horšímu, tak to má souvislost. Na dálku je to spíš věštění. A je málo informací kdy a co ti to přesně dělá. Může to být např. přibrzďující kolo (cukání) a zkřivený brzd. kotouč.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

kroks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 20.05.2012 11:28

Re: Vibrace na přední nápravě Passat B5 1,9 TDi AFN

Příspěvek od kroks »

Za týden shodím kotouče a nechám je zkontrolovat,jestli nehází a pokud jo,tak koupím nové,protože soustružit už je nemá cenu,
ale chci si být jistý,že když koupím nové kotouče,tak to bude tím. Jinak mechanik neshledal žádné závady - klouby,ramena,
čepy, ložiska - prostě nic, co by způsobovalo vibrace, gumy jsem zkoušel 3 různé a taky nic,kola nehážou - vibrace však do volantu nějaké jdou, tak nevím

Mr.Wu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 09.09.2009 18:02
Bydliště: Turnov

Re: Vibrace na přední nápravě Passat B5 1,9 TDi AFN

Příspěvek od Mr.Wu »

Ahoj, vyřešil jsi to? Mám podobný problém... Díky!
Passat 3BS, 2001, 4m Tiptr
exPassat 3BG, 2004 2.5TDi BAU (Abt 150kW) 4m Tiptr
exPassat 3C, 2006, 2.0TDi BMP (103kW) 6st man.
exPassat 3BG, 2001, 2.8 4m Tiptr
exPassat B5, 2000, 1.9TDi(85kW)Tiptr

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“