Přední maska - nasávání vzduchu

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Přední maska - nasávání vzduchu

Příspěvek od djrix »

Dnes jsem byl oměřit rozteč šroubů na výfukových parohách kvůli záslepkám na EGR a při té příležitosti jsem si všiml a uvědomil jednu věc. Pozoroval jsem v těch parnech co byly, že auto jede o poznání hůř teplý, prostě není tam ten kopanec od turba a jde to jakoby hůř za plynem, když jsem dnes koukal na přední masku, překvapilo mě, že otvory pro sání vzduchu do tubusu co vede do filtrboxu mám zaslepený !!! Vzduch se pak saje jedinou možnou cestou, tedy až za chladičem a ještě je to dost omezený, ten tubus je skoro celej uzavřenej až k masce.
Máte to někdo taky tak, nebo mám nějakou neorigoš masku , nebo masku na jinou motorizaci kde je sání vyřešený jinak ?

Pro orientaci foto:
Fotografie316.jpg
Fotografie317.jpg

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Přední maska - nasávání vzduchu

Příspěvek od M@ty »

Už se to řešilo : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 3%AD+maska. Auta co šly na sever to tak snad měly. Já mám auto z Reichu a maska je průchozí.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Přední maska - nasávání vzduchu

Příspěvek od djrix »

Díkec. Jsou to teda chlapci ve VW p+ěkný hovada, protože takhle to 1. saje jen horkej vzduch z motorovýho prostoru a 2. ten průzor kterej zbude pro to aby to sálo je tak 15x1cm. Zítra to poladím nožem :D

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Přední maska - nasávání vzduchu

Příspěvek od M@ty »

Také bych to zprůchodnil.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Ip Man
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 12.11.2012 04:16

Re: Přední maska - nasávání vzduchu

Příspěvek od Ip Man »

Já si spíš myslím, že to není tím kam to auto bylo vyváženo jestli na sever, nebo na jih kde je teplo, ale je to spíš podle motorizace, já mám 2.5 TDi V6 132Kw a maskum mám též s průchozíma dírama.
Passat B5.5 Variant 3BG r.v. 2004 2.5 TDI 4motion manuální 6 kvalt 132 Kw = 180 ps kód motoru BDH

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední maska - nasávání vzduchu

Příspěvek od Mraca »

Spis bych rekl, ze u benzinu byla vzdy pruchozi a u TDI byla zaslepena. Videl sem to takhle u kazdyho benzina a to vcetne w8. Ten, kdo ma pruchozi masku u tdi, tak byla menena.
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Přední maska - nasávání vzduchu

Příspěvek od djrix »

A proč by se potom výrobce obtěžoval tam dávat celý ten plastový tubus, když pak končí ve slepé masce ? Nedává to smysl :(

Dwonder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 07.04.2014 18:10

Re: Přední maska - nasávání vzduchu

Příspěvek od Dwonder »

Já myslím, že děravá maska je pro motory bez turba, aby tam byla aspoň nějaká forma náporového sání a u motorů s turbem to zaslepili, protože si to turbo vzduch natáhne samo a to co by se tam natlačilo přes tu masku by stejně nemělo žádný význam, ale pak by zas nedávalo smysl proč na mojem 81Kw AFN je jen díra do toho potrubí, žádná mřížka, nebo se toho předchozí majitel zbavil :laugh:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“