PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
richard-richard
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 05.09.2010 11:22
Bydliště: chomutov

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od richard-richard »

mám takovej problém..nejdřív při přeřazování z jedničky na dvojku se ozýval takový pazvuk jako když jede motůrek od odstřkovačů na prázdnoa to se ozvývalo i u trojky v nižších otáčkách a jen při rozjezdu do cca 40km/h.A po ujetí z CV do liberce se na prvním kruháči při vyřazení nešlo vůbec zařadit a po vypnutí motoru jsem zařadil jedničku a nastartoval a šlo přeřadit na trojku a čtyřku a tak se dalo dojet až k ZOO...a po cca třech hodinách co auto stálo tak při zařazení zpátečky a jedničky se při rozjezdu blokovalo kolo což po chvíly přestalo a dalo se odjet zpět k domovu a jediný co bylo tak mi to při cestě z kopce napůl vyhazovalo šestku...a podezřením na setrvák jsem auto odstavil něž se mi na něj kolega podívá...a po dvou dnech auto při rozjezdu cukání jako když je spojka kouslá a šílený zvuky který přestali jen když byla spojka sešlápnutá...jinak auto galaxy 2 1.9 TDi PD manuál

Uživatelský avatar
richard-richard
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 05.09.2010 11:22
Bydliště: chomutov

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od richard-richard »

Problém vyřešen. ....v převodovce nebyl olej......

topol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 29.09.2016 09:07

TDi 85kW-řazení z jedničky na dvojku :-(

Příspěvek od topol »

Hrbek,škrtnutí nebo nevím jak nazvat ten pocit,když u studeného neohřátého šestikvaltu Sharan 2001 přeřazuji z jedničky na dvojku.lehounce to cítím i dvě-tři,ale to už asi spíš blbnu:-)..byla mi doporučena výměna jejich původní(předesílám olej je tam od nova) náplně a já po projetí jásal.U ohřátého motoru se tento nepříjemný hrbek zcela vytratil,o to větší zkalmání byl ranní start a zase lehoučký škrtanec.Olej jsem použil orig.VW dle VIN pro šestikvalty.Vozítko má 160000km najeto a je původem CZ,takže náběhová rarita,která se jen tak nevidí,ale toto mě štve...taky někdo???,event.je to ustálený stav,nebo mám čekat postupné zhoršování?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od michall »

a
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“