Budíky maxidot - prestal svietiť display, prosím o nejakú radu

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

PedalkO
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 21.06.2009 22:35
Bydliště: slovakia

Budíky maxidot - prestal svietiť display, prosím o nejakú radu

Příspěvek od PedalkO »

Čaute chalani, stala sa mi taká nepríjemná záležitosť...prestal mi ísť display (maxidot, g iv) z ničoho nič, predtým to nikdy nebolo - ani náznak..ani nevypadával ani nič, zrazu prestal ísť skrátka (bolo vtedy dosť teplo--ale už bolo aj väčšie a nič sa nestalo, ani nezbledol ani nič)
..podozrenie je na napájanie že by odišlo..vedel by niekto čo by to mohlo byť- alebo sa s tým aspoň stretol? a ako ste to riešili alebo nejaký Váš známy ...dík moc za každú radu, lebo vôbec si neviem rady čo s tým...ostatné všetko ide-ručičky, podsvietenie, kontrolky...len display nie.
Díík moc :roll:

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Budíky maxidot - prestal svietiť display, prosím o nejakú radu

Příspěvek od delong »

To je bežná závada . Vadný ribbon kábel :wink: . Výmena za nový a šlape to ďalej :wink: .
Alebo výmena LCD :wink: . Ja som ich kúpil TU :wink: .
Aby si mal predstavu ako to MENÍM :mrgreen: .

PedalkO
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 21.06.2009 22:35
Bydliště: slovakia

Re: Budíky maxidot - prestal svietiť display, prosím o nejakú radu

Příspěvek od PedalkO »

delong píše:To je bežná závada . Vadný ribbon kábel :wink: . Výmena za nový a šlape to ďalej :wink: .
Alebo výmena LCD :wink: . Ja som ich kúpil TU :wink: .
Aby si mal predstavu ako to MENÍM :mrgreen: .
Tak teraz nerozumiem úplne presne lebo sa do toho až tak nevyznám. Takže buď vymeniť ten ribbon kábel alebo display? a ako zistím, že ktoré z týchto dvoch je vadné? :?:

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Budíky maxidot - prestal svietiť display, prosím o nejakú radu

Příspěvek od marfy8 »

Celý displej

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Budíky maxidot - prestal svietiť display, prosím o nejakú radu

Příspěvek od pohodarkajik »

kdyžtak mám celé budíky s maxidotem, display 100% stav, buď na ND nebo do škody superb, ja je v passatu nerozjel

:arrow: http://auto.bazos.cz/inzerat/37185721/U ... I-96kw.php" onclick="window.open(this.href);return false;

PedalkO
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 21.06.2009 22:35
Bydliště: slovakia

Re: Budíky maxidot - prestal svietiť display, prosím o nejakú radu

Příspěvek od PedalkO »

marfy8 píše:Celý displej
takže celý display..a dá sa to nejako overiť (premerať napr alebo niečo podobné) - či je určite KO ten dispaly?

lebo včera som naštartoval a naskočil, išiel úplne normálne, vôbec nebol vyblednutý ani nič, skrátka ako keby sa nič nestalo..keď som vypol potom motor a znova neskôr naštartoval, tak to zasa nejde...dnes som skúsil odpojiť a znova zapojiť konektory na budíkoch-tiež nič,...

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Budíky maxidot - prestal svietiť display, prosím o nejakú radu

Příspěvek od marfy8 »

Jasně chápu... No já jsem si kupoval maxíky a dělalo mi v podstatě to samé. Jednou to šlo v pořádku a na druhý start nešla třeba půlka displeje. A tak různě dokola šlo/nešlo. Tak se to dalo opravit = výměna displeje a chodí to OK.

Možná by stačilo propájet ty kontaktní plošky (piny) , to co dělá na tom videu. Ale jestli na to nemáš nářadí, tak je to ztráta času. To už je docela titěrná práce. Jedině co bys mohl zkusit je vytáhnout a rozdělat budíky a pak zajít do nějakého elektra, mobil servisu ať ti ty plošky pájkou prohřeje. Jenže tam budeš platit taky, budeš s tím mít starosti jestli to pak vůbec pojede atd atd...

Úplně nej řešení je budíky svěřit místním mistrům. No zase to není zadarmo.

PedalkO
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 21.06.2009 22:35
Bydliště: slovakia

Re: Budíky maxidot - prestal svietiť display, prosím o nejakú radu

Příspěvek od PedalkO »

marfy8 píše:Jasně chápu... No já jsem si kupoval maxíky a dělalo mi v podstatě to samé. Jednou to šlo v pořádku a na druhý start nešla třeba půlka displeje. A tak různě dokola šlo/nešlo. Tak se to dalo opravit = výměna displeje a chodí to OK.

Možná by stačilo propájet ty kontaktní plošky (piny) , to co dělá na tom videu. Ale jestli na to nemáš nářadí, tak je to ztráta času. To už je docela titěrná práce. Jedině co bys mohl zkusit je vytáhnout a rozdělat budíky a pak zajít do nějakého elektra, mobil servisu ať ti ty plošky pájkou prohřeje. Jenže tam budeš platit taky, budeš s tím mít starosti jestli to pak vůbec pojede atd atd...

Úplně nej řešení je budíky svěřit místním mistrům. No zase to není zadarmo.
jasné, to sa ani nedá čakať, že sa s tým niekto bude piplať zadarmo :) a kto sú "místni mistri" ? 8)

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Budíky maxidot - prestal svietiť display, prosím o nejakú radu

Příspěvek od delong »

Dá sa vymeniť aj ten ribbon (ale je to makačka) , ale závada môže byť aj v samotnom dysplai ! Zistíš to tak že to dáš niekomu kto tomu rozumie pozrieť :mrgreen: .Ja to robím takto , ak tam tečú dáta ( meriam osciloskopom ) a dysplai nezobrazuje tak je dysplay Ko. Ak nepritečú dáta tak ribbon problém . Reaguje ti to na teplotu ? Skús to ráno a potom to daj na slnko vyhriať . Je možné že máš špatný dotyk na ribbonu .
Najčistejšia robota je vymeniť dysplai . Máš polodot alebo maxi ?
Neviem odkiaľ si ale ak nikoho nepoznáš tak "místni machři" sú AJ TU .Ale ich je viac však použi strýčka gúúglaaaaaaaa :D :D .

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Budíky maxidot - prestal svietiť display, prosím o nejakú radu

Příspěvek od Goauld »

Nějak si nedovedu představit, že bych měnil jenom ten flex kabel, protože nevím jaká je technologie kontaktů mezi LCD a kabelem a vzduchem to podle mě nejde. Co sem zkoušel vzduchem, tak sem akorát natavil ten kabel a nedrželo to. Popiš jak to děláš, zajímá mě to z technickyho hlediska.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Budíky maxidot - prestal svietiť display, prosím o nejakú radu

Příspěvek od delong »

To je moje knowhown :mrgreen: . Vzduchom to len zničíš :D .
Ale aby si nepovedal tak sa pozri TU alebo aj TU.
A ešte aj TU . Ja na to chodím do Budapešti mám to za rohom :wink: .
Dá sa kúpiť 3M 9703 Tape PRE PREDSTAVU ako to vyzerá .
Vravel som že je to makačka ale dá sa to . Musíš mať aj určité vybavenie horkovzduch nestačí :D a to hlavné som povedal na začiatku :mrgreen: .

PedalkO
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 21.06.2009 22:35
Bydliště: slovakia

Re: Budíky maxidot - prestal svietiť display, prosím o nejakú radu

Příspěvek od PedalkO »

delong píše:Dá sa vymeniť aj ten ribbon (ale je to makačka) , ale závada môže byť aj v samotnom dysplai ! Zistíš to tak že to dáš niekomu kto tomu rozumie pozrieť :mrgreen: .Ja to robím takto , ak tam tečú dáta ( meriam osciloskopom ) a dysplai nezobrazuje tak je dysplay Ko. Ak nepritečú dáta tak ribbon problém . Reaguje ti to na teplotu ? Skús to ráno a potom to daj na slnko vyhriať . Je možné že máš špatný dotyk na ribbonu .
Najčistejšia robota je vymeniť dysplai . Máš polodot alebo maxi ?
Neviem odkiaľ si ale ak nikoho nepoznáš tak "místni machři" sú AJ TU .Ale ich je viac však použi strýčka gúúglaaaaaaaa :D :D .
Mám maxidot..len tak rozmýšlam..85e new display + 10e práca..to je 95e..povedzme 100e..to už zoženiem asi rovno celé budíky, nie? (samozrejme použité)

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Budíky maxidot - prestal svietiť display, prosím o nejakú radu

Příspěvek od delong »

Celé budíky zoženieš možno za 100€ ale čo keď ti o týždeň urobia to isté :mrgreen: . A nezabudni že aj tie musíš nakódovať a to tiež nie je zadarmo :wink: . A nové budíky stoja asi toľko ako tvoje auto :mrgreen: .Takže stadiaľ cesta nevedie :D .

Ribbon stojí 10€ . Takže demontáž budíkov, výmena ribbonu, spätná montáž . Akurát to má jeden háčik. Musí to urobiť odborník :good: .

PedalkO
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 21.06.2009 22:35
Bydliště: slovakia

Re: Budíky maxidot - prestal svietiť display, prosím o nejakú radu

Příspěvek od PedalkO »

delong píše:Celé budíky zoženieš možno za 100€ ale čo keď ti o týždeň urobia to isté :mrgreen: . A nezabudni že aj tie musíš nakódovať a to tiež nie je zadarmo :wink: . A nové budíky stoja asi toľko ako tvoje auto :mrgreen: .Takže stadiaľ cesta nevedie :D .

Ribbon stojí 10€ . Takže demontáž budíkov, výmena ribbonu, spätná montáž . Akurát to má jeden háčik. Musí to urobiť odborník :good: .
..ok a dá sa to teda nejako na 100% zistiť, či je to ten ribbon alebo display? nie že kúpim abo, obe dám vymeniť a stále to nepôjde..vieš, nejako premerať alebo také niečo

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Budíky maxidot - prestal svietiť display, prosím o nejakú radu

Příspěvek od Goauld »

Kabelem je to v případě, že vynechávají řádky na displeji. Displejem je to pokud je tmavej a reaguje na zvýšení teploty v autě (např. na slunku kdy je v autě cca 50°C) tím, že ztmavne a je nečitelnej.
Osobně bych spíš měnil celej displej než jenom ten kabel, protože vyměníš kabel a za půl roku odejde displej.
Dá se sehnat i levněji jak za 100€ stačí trochu hledat http://www.ebay.com/itm/Audi-A2-A3-A4-A ... b9&vxp=mtr" onclick="window.open(this.href);return false; možná je někde ještě levnější.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“