1.4 16V samo si pridava a ubira plyn

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
kaja93
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 13.09.2013 07:07

1.4 16V samo si pridava a ubira plyn

Příspěvek od kaja93 »

Ahoj - chtel jsem Vas poprosit o pomoc - vcera jsem prijizdel z prace domu a v jedne zatacce po ubrani plynu a podrazeni sel muj Golf4 1.4 16V r.v. 98 sam do plnych (kdyby mel poradnej obsah a vykon tak si hubu namelu).... dal jsem nohu z plynu a v intervalech 5 sekund to vyjelo temer na max a zase zpet .... dela to doposud ... ma nekdo typ co to muze delat ? diky

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1.4 16V samo si pridava a ubira plyn

Příspěvek od bifur »

Stalo sa mi to raz, menil som jednu skrutku na drziaku zapalovacieho modulu a mal som odpojenu klapku a cidlo otacok na vacke. Nasledne to pri jazde vyletelo na plny vykon a skoro som sa zabil (prvy a posledny krat v zivote to auto malo vykon a tahalo jak j.bnute). Hned ako sa mi podarilo zastavit som len odpojil klapku a cidlo na vacke a znovu zapojil. Nasledne to islo OK. Cidlo otacok som potom pre istotu vymenil, mal som jedno dobre v kufri..

kaja93
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 13.09.2013 07:07

Re: 1.4 16V samo si pridava a ubira plyn

Příspěvek od kaja93 »

tak udajne snad skrtici klapka .... to jsem zvedavej :( jaka komponenta dava inform. skrtici klapce aby sama otevrela ?
Naposledy upravil(a) kaja93 dne 31.07.2014 08:26, celkem upraveno 1 x.

kaja93
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 13.09.2013 07:07

Re: 1.4 16V samo si pridava a ubira plyn

Příspěvek od kaja93 »

bifur píše:Stalo sa mi to raz, menil som jednu skrutku na drziaku zapalovacieho modulu a mal som odpojenu klapku a cidlo otacok na vacke. Nasledne to pri jazde vyletelo na plny vykon a skoro som sa zabil (prvy a posledny krat v zivote to auto malo vykon a tahalo jak j.bnute). Hned ako sa mi podarilo zastavit som len odpojil klapku a cidlo na vacke a znovu zapojil. Nasledne to islo OK. Cidlo otacok som potom pre istotu vymenil, mal som jedno dobre v kufri..
Jaj ... 8O

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1.4 16V samo si pridava a ubira plyn

Příspěvek od bifur »

V tychto motoroch je to tak trochu zahada, lebo klapku mas mechanicku (kedze rok vyroby je 98) a ta sa sama nevie otvorit na plno. Otvara sa iba trochu v ramci "sytica" za studena a pri vyrovnavani otacok v prechodovych rezimoch. Skor by som to videl (ak je to v klapke) ze potenciometer da hodnotu akokeby bola klapka otvorena na plno a tym padom rj zacne davat vela paliva. Ten vzduch uz si to prisaje..
Ale kludne to mozu ovplyvnovat napr. cidlo teploty, cidla otacok, lambda, cidlo tlaku.. V podstate kazdy akcny clen ktory ovplyvnuje zlozenie zmesi. Ja by som to hodil na VAG a dal sledovat vsetky akcne cleny a nasledne pozrel graf co lieta a robi blbosti spolu s otackami..

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“