Passat B5 zatékání do auta

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Passat B5 zatékání do auta

Příspěvek od B_Jirka »

Mám taky problém se zatékáním. Po včerejší bouřce jsem sednul do auta a u spolujezdce a za ním vzadu je úplně mokrý koberec. Levá část u řidiče je suchá. Zítra zkontroluji ty průchodky, jestli nejsou ucpané. Ale to by vyřešilo jen problém u spolujezdce vepředu, ale vzadu jsem si po otevření dveří všiml ještě malého množství vody, která byla v těsnění. Je tedy možné, že to stéká nějak kolem dveří a potom rovnou na podlahu? Jak to mám vyřešit? :? Napadlo mě udělat menší "vykrojení" těsnění, aby voda vytékala zase ven.
Přílohy
20140724_192413.jpg
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Passat B5 zatékání do auta

Příspěvek od M@ty »

Tohle je spatne tesneni stahovacky okna dveri. Zadne tesneni nenic. Staci to povolit, ocistit, odmastit,pomaznout silikonem a opet utahnout. Udelal bych to na obou dverich. Druhou stranu alespon preventivne objed silikonem okolo plechu stahovacky. Odtok. kanaly vycisti a zkontroluj tesnost boxu RJ motoru, boxu pyl. filtru a pruchodky bovdenu otevirani kapoty motoru. Staci to okolo polevat bodou a uvnitr pozorovat zda to nekape. Alespon tam vyplachnes to bahynko ktere tam zajiste bude. Pokud nejaky box nebude tesnit, tak opet sundat a podlepit. Pruchodku bud utesnit nebo novou. Stoji par korun.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Passat B5 zatékání do auta

Příspěvek od B_Jirka »

Takže sundat tapec ze dveří? Zkusím to nějak provést. Ještě před zimou, pak už ta voda tak snadno nevyschne. Kde přesněji najdu tu průchodku otevírání kapoty motoru? Dnes zkusím vytáhnout autobaterii a box kabinového filtru a vyčistit to tam.
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5 zatékání do auta

Příspěvek od d.d.t33 »

svym zpusobem ho staci jen odklonit po povoleni sroubku dole a v madle a jen pretahnout silikonem okoli stahovacky me tam protekal cca 1cm a mel jsem porad mokro vzadu a ted se to opakuje a to jsem mel stahovacku dole a mazl jsem to cely pod ale ted mi tam zaclo opet tect vubec netusim kudy holt to zase pujde dolu a strikat hadici a sledovacka odkud by mohlo :pleasantry:

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Passat B5 zatékání do auta

Příspěvek od B_Jirka »

Tak jsem to ted dočistil... ty průtoky byly ucpané bahnem a listím a nevím čím vším... když jsem sundal filtr a lil vodu kolem toho boxu, tak dovnitř žádná netekla... no ale co mě zarazilo je to, že voda kolem boxu řídící jednotky vůbec neodtékala.. v tom místě není ani žádná průchodka pro odtok? Vytvořil jsem tam malé jezero :) Viz v červeném kroužku na fotce... a ještě mě zaujala ta gumová "harmonika" co v ní jsou nějaké dvě hadice.. to těsnění taky nedoléhá k tomu plechu, ale to nevadí, nebo ano? Taky jsem to označil.
Přílohy
20140725_140638.jpg
20140725_140625.jpg
20140725_140619.jpg
20140725_140606.jpg
20140725_140558.jpg
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Passat B5 zatékání do auta

Příspěvek od M@ty »

V tom rohu vedle ŘJ kde máš to jezero je vidět i bovden lana otevírání kapoty. Kolem ŘJ to musí trochu odtékat. Bude tam také bordel a bahno. Ta "harmonika" uprostřed je kryt hadic topení. Mají své gum. průchodky. Dole by to stejně v případě průsaku teklo pod auto, myslím.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“