SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od michall »

Tak popořadě - doplň si do podpisu auto, ať to každý nemusí hledat. :good:

Spínač světel spíná světla v pěti větvích s to silově, tj. bez dalších relé, takže se vnitřní kontakty můžou unavit. Nejjednodušší je najít ochotného SAGistu, který ti půjčí svůj přepínač. Pokud to s ním půjde, je chyba v přepínači. Pojistky jsi kontroloval jen pohledem nebo vyndal a změřil? Spíš bych to ale viděl na ten přepínač.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

parnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 25.01.2012 20:56
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od parnik »

Pojistky jsem vyndal a zkontroloval.Zkoušel jsem rozdělat spínač,ale nešlo mi vyndat ten vnitřek :roll: .Pasuje tam i zněčeho jiného(škodovky)?Je ten spínač stejný pro typ s př. mlhovkama i bez nich?
alhambra II,1.9tdi 85kw

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od M@rty74 »

Spínač pro typ bez mlhovek neumí přední mlhovky...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

parnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 25.01.2012 20:56
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od parnik »

Byl to přepínač :good:
alhambra II,1.9tdi 85kw

Uživatelský avatar
Waclav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od Waclav »

Zdravím všechny a prosím o radu
Nesvítí mi vnitřní osvětlení a po vsunutí pojistky do poj. skříně tato pojistka (5-30A)
okamžitě šlehne, bleskne a je spálená...po peripetii s odpojováním různých světel jsem spálil už cca 6pojistek... :? a
prosím o radu co dál dělat... :wink:
s díky za názory...
pH

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od tornado1 »

opravit,zkontrolovat, proměřit
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od michall »

Hlavně trefit správné téma o světlech, tohle je o stěračích :D -PŘESUNUTO :good:

Nejčastější závadou jsou prodřené vodiče v průchodkách a následný zkrat s jiným vodičem nebo s kostrou. Už se to tu řešilo mnohokrát.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
bikes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 26.08.2009 05:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od bikes »

Ahoj lidi,
nesvítí mi 1 make-up světýlko, světýlkem a ani žárovkou to není. zaměnil jsem levé za pravé a stále nefunguje. poradíte jak a kde hledat závadu?

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od matko001 »

Tipujem to na ten snimac naklopenia tienidla (alebo ako to rozumne nazvat)

Mne to uz minuly majitel tiez opravoval.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Jenky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 16.03.2014 21:55

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od Jenky »

Uz sem v koncich a je to mimo me moznosti.Muj problem,nesviti dalkovy,auto sem tak koupil,byl to taxikar ve velkym meste,mozna nepotreboval...Zarovky ok,napeti na konektorech zarovek neni,napeti na pojistkach 61,62 neni,packu sem tady mel jinou,po vymene stale nesviti,tlumene sviti jak maji,vse ostatni take.Je to Alhambra 06/2006,relatka uz sem objevil,ale pristup jak k penezum.Nejake rady,navrhy prosim?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od michall »

Oměř si i přepínač světel, někde je tui i popis pinů přepínače.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Jenky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 16.03.2014 21:55

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od Jenky »

Ok,zitra na to vlitnu a promerim dle popisu.Kdyz sme u toho,mozna v tom bude souvislost,ma pristrojovka pro SAG rocnik 2006 kontrolku na potkavaci svetla?Tlumeny sviti,podsviceni palubky taky,ale kontrolka zadna.Este se zeptam,packa spina proud primo do zarovek,tak jako prepinac svetel,nebo jede pres rele?Nebo snad dokonce pres ridici jednotku ala Oct. II?

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od widle »

já jsem vyměnil páčku a i vypínač světel....ale vypadá to, že mi odešlo relé v pojistkové skříni...tedy pod ní. Je tam panel a na něm ta relátka naletována...jedno cvaká a nesepne...to asi opravit nepůjde co?
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

kremos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 31.10.2014 07:34

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od kremos »

Dobry den pani.
Temy som si (dufam) poctivo presiel, ale nejak som nenasiel co treba.

Pri stlaceni brzdy sa lahko rozsvieti indikator zadnej hmovky (nesvieti naplno).
Pri otoceni prepinacom na obrysovky alebo denne svietenie sa rozvieti naplno.

Zadne hmlovky samozrejme nesvietia, takisto osvetlenie SPZ a ani spiatocka. (spiatocka uz je pruser).
Takisto nefunguje rozmrazovanie zadneho okna, ostrekovac a stierac, + zadne dvere musim otvarat klucom. (to je tiez otrava).

Vcera som s celovkou otrhal tapacir a namatkovo prepiskal kable merakom (tie co som skusal, su ok).
(to na margo prelamanej prechodky, mimochodom, uz to niekto predo mnou opravoval, co neznamena, ze sa to neulamalo zase).

Poistky OK.
V hornom relatkovom roste, posledna rada vpravo dolu su dve polovicate relatka myslim 443 (asi predposledna pozicia, R18).
APM TEC - ze pomocne vytapeni, z toho moc mudry nie som, v kazdom pripade, ak hmlovky zapnem a zhasnem (len na denne svietiene(, lave s tych relatok ostane cvakat).
Netusim, ci si to mam vsimat, alebo problem ustane, ked sa vyriesi vyssie uvedene.
(prestane cvakat, ak zhasnem denne svietenie, po zapnuti uz je ticho).

Prvy krat sa mi to stalo, ked som odtiahol koberec pod nohami vodica, nakolko som hladal pricinu nefungujuceho zadneho ostrekovaca - samozrejme, rozpojena hadicka.
Tak som to opravil, zaizoloval, napchal novinovy papier, a par dni jazdil.
Sem tam pri nastartovani ostala hmovka svietit, ale pri prejazde beznych cestnych nerovnosti zacalo nieco pod palubovkou cvakat, a potom hmovka zhasla.

Napetie ani ziarovky v zadnych dverach som zatial nekontroloval (jasne, somar, preco sa rovno nehrabat v kabelazi, ze ? :-), akurat mi nejde do hlavy to otvaranie zadnych dveri, stierac, ostrekovac, rozmrazovac. (preco by to nejak malo suvisiet s prepinacom denneho svietenia).

Este som menil vpredu pri baterke tu malu poistkovu skrinku s 5 velkymi a 3 malymi poistkami (alternator, CE, atd).

Vag mi hlasi sporadicku chybu rozmrazovania zadneho skla.

Tazne mam dorabane (uz som tak kupil), asi nie je origo, nema ziadny tlakovy spinac (co som sa docital). Ani som ho zatial (od kupy) nepouzival. (Akurat prestriekal kontoxom).
Vsetky rozumne dostupne matice na + a - su prestriekane a dotiahnute.
Vedel by som si predstavit zacat premeranim spinaca denneho svietenia, ale co ten zvysna nefunckna elektrika zadnej casti ?
Zacalo to robit pravdepodobne naraz, tak to asi bude mat spolocneho menovatela.

(mal som rozobratu skrinku poistiek, dostal som sa k hornej casti rele, len som ich povytahoval a vizualne skontrolval kontakty).
Pri tej prilezitosti samozrejme musel ist dolu predny plast pri nohach vodica, a odpojit spinac svietenia + podsvietenia.
Ale aby islo svietenie prednej casti, a zadnej nie ?

Pomaly dochadzaju napady (okrem vyssie uvedeneho premerania spinaca + napetia na zadnych svetlach).
Nejak sa pos.ralo vela veci naraz, dufam, ze to bude nejaka demetna spolocna kostra alebo nieco ...

Nejake napady, kam sa oberat ?

Dakujem.


---
Este si odpoviem sam ... Trochu udreli mrazy. Nefunguju mi v podstate veci suvisiace cisto s 5. dverami. Fakt naraz prdlo tolko kablov v prechodke ? Uvidime.

---
Dalsi edit - asi ano, tuto kolega popisuje takmer identicke problemy.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 0&start=75" onclick="window.open(this.href);return false;
Divocina :-)

Je tu toho vela, neda sa presne odrazit od klucovych slov, treba to pracne preluskat. Zislo by sa klucove know-how (symptomy) niekde zosumarizovat napr. do prveho prispevku.
---
Edit 3.11.2014
Kostra ulomena tesne za cinom v zmrstovacke, a neviem ktory + prerezany tesne za prechodkou na kasnu (az na 2 miestach).
Uzasne nieco. Natiahol som 15 novych kablov zvnutra kufra az do polovice zadneho skla ...
Hadam na cas klud ...
Sharan 2001, AUY, 85 kw

MichalMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.12.2014 10:27
Bydliště: Rakovník

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od MichalMax »

Zravim,mam takový dotaz.Nesvítí mi na Sharanu 2002 2.8 V6 přední parkovačky,vypínač,pojistky v poho.Ve vagu mi to píše

00989 - Pojistka pro odpojeni spotrebicu (S153)
37-10 - Defekt - Sporadicky

kde tuto pojistku najdu? Ve visu ani zde na foru v SHERLOCK jsem nic nenašel ani jinde na netu.
Sharan r.v 2002 2.8 V6 (150kw)LPG. Passat 2.5 TDI r.v 2002 (110kw) 4motion tiptronic

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“