Elektro problem po zapájaní stropného svetla

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...
Odpovědět
kiwibibo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.09.2009 16:39

Elektro problem po zapájaní stropného svetla

Příspěvek od kiwibibo »

Zdravim.
Dnes som zapájal stropné svetlo, lebo mi z neho vypadol ten posuvný ovládač. Po zapojení konektoru stropného svetla svietili bočné stláčacie svetielka, ale svetlá ovládané posuvným ovládačom nesvietili vobec. Skúsil som šrobovákom prihnuť kontakty, po ktorých chodí ten posuvný ovládač, zrazu som uvidel iskru a už nesvieti z toho stropného svetla nič. Okrem toho nejdú ovládače okien, takže mi zostalo stiahnuté okno :X, nejde diaľkové zamykanie dverí. Zamykacie tlačidlo na vodičových dverách, ktoré zavrie/otvorí všetky 4 dvere funguje. Ďalej nejde ľavá parkovačka vpredu a vzadu ľavé brzdové svetlo. Počas jazdy počuť niekde spoza volantu niečo cvakať (relé?). Cvaká to len za jazdy, frekvencia cvakania sa zvyšuje s rýchlosťou auta. Predtým to nerobilo. Hneď som šiel pozrieť poistky a našiel som len jednu vypálenú poistku číslo 35 (zelená 30A v strede tretia oddola). Tú som vymenil, ale problém to nevyriešilo :/ Vie mi niekto poradiť čo s tým? :?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Elektro problem po zapájaní stropného svetla

Příspěvek od Goauld »

Projdi ještě jednou pojistky, musí být spálená pojistka číslo 14.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

kiwibibo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.09.2009 16:39

Re: Elektro problem po zapájaní stropného svetla

Příspěvek od kiwibibo »

Fakt to bola tá 14tka, musel som ju včera vynechať. Diky ;)
Ešte sa rovno spýtam na ďalšiu vec - už dlhšie mi nejde ovladanie zadných okien z vodicovych dverí. Predne fungujú ale zadné ani ťuk. Co pozrieť?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Elektro problem po zapájaní stropného svetla

Příspěvek od Goauld »

Zkus rozdělat ovladač oken u řidiče a očistit kontakty lihem nebo nejlíp isopropylem pokud máš. Nicméně nevím co by to mohlo způsobit jinyho, nic mě nenapadá. Možná zkusit odpojit baterku, počkat tak půl hoďky a zapojit. Někdy se stává, že se elektrika zblbne, je to řízená věc jednotkou.
Pak jedině na VAGu zkontrolovat výpis závad, jestli tam nebudou mít chybu zadní dveřní jednotky a v měřených hodnotách se podívat na stav spínačů, jestli reagujou.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“