Rozsvícení brzdových světel - jen tak

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Rozsvícení brzdových světel - jen tak

Příspěvek od jan4motion »

Teď mi dva dny auto stálo a pak mně moc potěšilo - baterka vybitá. Zámky mám zaslepené proti zlodějům. Takže nová Varta to vyřešila - napojil sem ji do zásuvky v kufru a odemkl -> otevřel sem kapotu a dal tu novou Vartu. Co mně strašně "příjemně" překvapilo bylo, že se rozsvítily brzdové světla - příčina vybití staré baterky. Takže jsem jen vyřešil důsledek, ale netuším jaká je příčina. Už se mi víckrát stalo, že se brzdovky rozsvítily třeba pět minut po zamčení auta - jen tak, obvykle když jsem odcházel od auta s napumpovanou brzdou (zastavení v kopci). Co může být ve věci? Jakou roli v tom hraje snímač brzdového pedálu? Díky za rady.
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Re: Rozsvícení brzdových světel - jen tak

Příspěvek od jan4motion »

Kdyby to někdy někomu pomohlo - byl to příliš vytažený kolík spínače brzdových světel, který reagoval na sebemenší dotyk pedálu. Od modelového roku 2003 (výroba od 05/2002) je kolík vysunovací po drážkách, tak se dá hezky seřídit. U starších modelů se šrubuje vzdálenost kolíku od úchytu. Tož tak.
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

Uživatelský avatar
gordonfreeman1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 01.05.2011 14:02
Bydliště: Plzeň

Re: Rozsvícení brzdových světel - jen tak

Příspěvek od gordonfreeman1 »

Ahoj, zajímavá závada :-). Alespoň nejsem sám kdo má takovéhle "exoty" na autě. Díky za vysvětlení a řešení :-)
Vw Passat B5 Variant, 1,9 TDI 81 kW AFN

Obrázek

jklus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 17.09.2013 23:13

Re: Rozsvícení brzdových světel - jen tak

Příspěvek od jklus »

Zdravím, mám takový problém rozblikala se mi kontrolka žhavení a zjistil jsem že 3tí brzdové světlo svítí jen 3 diody uprostřed ale po vytažení krytu a šlápnutí svítí všechny jakmile se na ty diody dá kryt co na nich je svítí jen 3 diody nějaké rady? Nebo je třeba koupit nové?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“