Olej do posilovace

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Olej do posilovace

Příspěvek od Munez »

tak tesneni jsem nakonec nasel a zavit trochu procistil a vsechno prichytil jeste sroubem do diry se zavitem co nebyl osazeny jenom krajne a do hlavni diry jsem dal samorezny sroub a vypada to dobre.olej drzi a snad vydrzi i vetsi otacky.musim to jeste prozkouset,ale myslim si ze by to mohlo byt ok.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Kubi230
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 01.02.2012 21:15
Bydliště: Dačice Jihokraj :-D

Re: Olej do posilovace

Příspěvek od Kubi230 »

Takže, má zkušenost. Po zakoupeni B5-ky r.v.97 AFN 81kw jsem všechno prohlédnul, veškeré náplně....v servu bylo málo tak jsem koupil G002000 prodali mi také zelený ale v nádobce byl červený. Dolil jsem to tím zeleným a asi po 2 letech mi začalo chcat řízení, levá strana, ubytek asi za 10km z max na min v nádobce. Poznal jsem to až když mi začalo hučet servo. Jinak nevím jestli to je ale může to asi také být smíchaním těchto dvou olejů, jinak jsem měl prasklou manžetu takže se tam taky mohl dostat prach a to by byl další důvod. Ale jde o to že když origo tam byl červený nebo oranžový se starým řízením. A ted´jsem sehnal na výměnu řízení z A4 2.5tdi r.v2001 tak kterej tam lejt tedka? Jestli to vypustit a dat tam už zelenej nebo koupit zase ten červenej? Jinak před výměnou tam bylo řízení bez pomocnýho pístku a ted tam mám s pístkem. Na výměnu to není problém pasuje to. Ale potřeboval bych zjistit ten olej. Jinak se prodava červený, zelený a pak čirý. Já tam mám momentálně směs všech tří :-D z důvodu že v neděli před Velikonocema jsem prostě nic nesehnal a auto potřebuju každej den do práce. Můžete mi teda někdo poradit s tím olejem. Díky
Kubi Passat Variant r.v.97 1.9TDi AFN/Passat AVF 96kw PD

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Olej do posilovace

Příspěvek od seabees »

Zdravim,taky mě čeká vypuštění oleje ze serva.Zjistil jsem že ho tam je už pod úrověň a hlavně nevím co je to zač.Nejdřív teda kouknu kde se ztrácí když ho tam je málo a jestli se vůbec ztrácí,potom to asi vypustím u čerpadla jak píše kolega akorát nevím kolik se tam vejde nového a jestli je to tenhle?
http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... 9wgf8w/A==" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Olej do posilovace

Příspěvek od M@ty »

Jakou má barvu náplň co tam je teď? Kápni na ruku nebo na papír a proštuduj to.

Žlutooranžová - G 002 000 - byla nahrazena zelenou - G 004 000

Červená - olej do aut. převodovek Dextron II.

Pokud bys tam měl červený Dextron a chtěl tam dát originál, tak bych provedl výplach. Jinak buď vypustit a zbytek "vyždímat" stočením kol do plných rejdů nebo proplach. Náplň je necelý litr v případě proplachu potřebuješ víc.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Olej do posilovace

Příspěvek od seabees »

To nevím jakou barvu to má,zítra kouknu
Žlutooranžová - G 002 000 - byla nahrazena zelenou - G 004 000,to znamená že se tyhle dvě můžou smíchat dohromady?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Olej do posilovace

Příspěvek od M@ty »

Teoreticky ano. Já jsem radši původní vypustil a propláchnul to novou. Ale když vypustíš a "vyždímeš" co jde, tak to snad také bude stačit. Stejně pořídíš celý litr, tak budeš mít dost.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Olej do posilovace

Příspěvek od seabees »

Tak olej má barvu že ani nevím co to je za odstín,podobá se to na šedý zákal v oku :-D.Tak půjde ven,a ještě se zeptám to ždímání se dělá s vypnutym motorem nebo s natočenym?A když budu ten olej vypouštět tak teda přes hadici která vede od čerpadla k řízení?
Díky

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Olej do posilovace

Příspěvek od M@ty »

S vypnutým motorem a přes vratnou hadici do zásobní nádobky. Odpojíš to buď přímo na čerpadle (je dobré nádobku nejdříve vysát a počítat že něco stejně vyteče a nějak zabránit ropné katastrofě např. hadrem) nebo odpojit vratnou hadici na nádobce a strčit jí do PET flašky (opět nejdříve vysát nádobku).

Já to proplachoval - to je stejné jen ještě ucpeš díru po odpojené hadici z nádobky, hadici strčíš do PET flašky a naleješ nový olej nastartuješ s koly v rejdu a trochu doleješ a přejdeš do druhého rejdu. Je to strašný fofr jak to čerpadlo posílá olej ven, takže práce pro dva a musí se rychle jinak je velká spotřeba nového oleje. Vyjde to zhruba o litr oleje dráž...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Olej do posilovace

Příspěvek od seabees »

ok,udělám to přes tu nádobku,olej je už doma tak zítra na to vlítnu.
M@ty díky moc za pomoc

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“