Problémy po 2 letech stání

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Problémy po 2 letech stání

Příspěvek od Vytvarnik »

Zdravím všechny. 2 roky jsem měl služební auto a Sharik mi stál před domem. Ani jednou jsem ho neprojel, jen párkrát nastartoval. Dnes jsem ho chtěl opět uvézt do plného provozu a ouha... Baterku jsem včera vyndal a dobil, dnes jsem jí tam dal a motor chytil na první otočení. Chtěl jsem dojet k pumpě, abych nabral čerstvou naftu (staré je tam cca půl nádrže) a dofouknul gumy. Auto se rozjelo a po cca 300 m motor zhasl. Baterka se startérem toči ostošest, ale motor po dlouhé době neochotně chytí a sám se strašným kuckáním chcípne. Jediné, co mě napadá, je voda v naftě. Je to pravděpodobné? Chytil by i tak napoprvé? Předem díky za reakce :)

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Problémy po 2 letech stání

Příspěvek od yessmen »

Asi zavzdušněný.. každopádně jak ta 2 roky stará nafta tak hlavně olej bude asi velice dobře fungovat.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy po 2 letech stání

Příspěvek od Vytvarnik »

To je mi jasné, taky s ním v tomto stavu kapalin i ostatního nehodlám jezdit. Jen jsem ho potřeboval přemístit z Vršovic do Hostivaře do servisu. Jde mi o to, zda mám schánět někoho z podvalníkem, nebo jestli to tam opatrně odvezu po vlastní ose.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy po 2 letech stání

Příspěvek od patper »

Asi bych dal novej pal. filtr a dal nejake aditivum (VIF) do nadrze....

P.:S mazec vydrzet nechat stat auto dva roky...

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Problémy po 2 letech stání

Příspěvek od yessmen »

Tak když ti to je jasný proč jsi to vůbec teď startoval.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy po 2 letech stání

Příspěvek od Vytvarnik »

Aditivum jsem tam už dal. Myslím, že je od Sonaxu.

P.S. Mám ještě druhé auto a k tomu jsem měl ještě i to služební. Rozdělit se na 3 kousky neumím :-)

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy po 2 letech stání

Příspěvek od Vytvarnik »

Startoval jsem to proto, že servis není daleko. Jsi z Jablonce, tak nevíš, že Vršovice a Hostivař jsou sousední čtvrti.

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Problémy po 2 letech stání

Příspěvek od yessmen »

Když je to kousek tak to tam nechám odtáhnout ne a nebudu riskovat že se zalepí přívod k turbu za to tvoje krátké "přejetí".
Každopádně to máš nejspíš zavzdušněný takže nic moc jinýho než odtah už stejně neuděláš.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy po 2 letech stání

Příspěvek od Vytvarnik »

Už mám objednanou Caravellu s podvalem. Teď ještě pořádně rozbít prasátko :-)

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: Problémy po 2 letech stání

Příspěvek od smolda »

Po dvou letech může být v naftě, respektive v nádrži tolik vody, že se klidně mohlo stát že momentálně máš ve vstřikách jen vodu. V každým případě nádrž ven, vylejt humus, vyčistit a dát čerstvou naftu + další kvanta hovadin, kterým se asi nevyhneš, včetně nových rozvodů (!!).
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: Problémy po 2 letech stání

Příspěvek od kubenec »

Může, ale nemusí. Já jsem na chalupě našel po tátovi min. 10let starou naftu v plastovým kanystru a byla bez vody. Jen ztratila svůj charakteriský zápach a na dne se usadil takový šlem. Po přečerpání do jiného kanystru, byla krásně žlutá.
Uznávám, že ta moje nafta byla artktická(do -20st.C) a z kvalitního zdroje. Použil jsem 3-násobné dávkování VIFu a 0,5% oleje pro dvoutakty. A už přes rok jí přidávám po 5lt do plné nádrže a bez problémů. Bylo jí 90lt.

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy po 2 letech stání

Příspěvek od Vytvarnik »

smolda píše:Po dvou letech může být v naftě, respektive v nádrži tolik vody, že se klidně mohlo stát že momentálně máš ve vstřikách jen vodu. V každým případě nádrž ven, vylejt humus, vyčistit a dát čerstvou naftu + další kvanta hovadin, kterým se asi nevyhneš, včetně nových rozvodů (!!).
Proč rozvody? Ty se dělaly někdy před 20 tis. km.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Problémy po 2 letech stání

Příspěvek od michall »

Tak min. kontrola rozvodů neuškodí, ale to se týká asi celého auta .... náplně, filtry, kola, brzdy, spodek, interiér, světla, ... Ono to auto stárne i svým nicneděláním, možná i rychleji, než když se s ním trochu jezdí.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: Problémy po 2 letech stání

Příspěvek od M@rty74 »

Vytvarnik píše:Proč rozvody? Ty se dělaly někdy před 20 tis. km.
Jak asi bude vypadat řemen po dvou letech stání ? Myslím, že třeba bude asi trochu zpuchřelej s mikroskopickýma prasklinkama - tedy minimálně řemen bych vyměnil. Byť třeba zde http://www.auto.cz/bila-mista-v-servisn ... a-ii-64860 pan odborník mluví o 5 letech životnosti komponentů...

BTW - ono ani pneumatikám to stání na fleku neudělalo úplně dobře - tedy pokud jsi při občasných startech, které jsi zmiňoval, nepopojel aspoň o čtvrtinu délky obvodu či jako v NZ skladech nevzal hever a kolo nepootočil růčo...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Problémy po 2 letech stání

Příspěvek od abeljozef »

No ak bol ten remen nový tak aj keby stál dva roky tak sa mu nič nemôže stať. Nehovoriac o tom že aj tak pretáčnaý bol.
A zavzdrušnenie pumpy dýzy s el. dopravným čerpadlom tak že to zdochne po m 300 jazde to už by musela byť iná zhoda závad. :fool:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“