Funkce klimatizace

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Funkce klimatizace

Příspěvek od slezacekm »

Zdravím přátelé Golfisté. Snad se nebudete zlobit za pro někoho hloupý dotaz, ale tak nějak jsem se ve funkci klimatizace ztratil.
Můžete prosím napsat, jak klimu používáte? jestli na auto nebo manuálně? všiml jsem si, že je možnost přepnout výkon klimatizace z mírný na střední (používám mírný).

Př. venku 30°C, v autě nastavím klimatizaci na 25°C (nastavím větrák) a z větráků fouká studený vzduch (logicky), když mi ale po chvíli začne být zima, začnu zvyšovat teplotu, ale větrák stále fouká studený. Nebo např. venku 25°C a já v autě nastavím 29°C, klima fučí studeně.

chápal jsem princip tak, že klimatizace vychladí nebo ohřeje vzduch na požadovanou teplotu, kterou následně fouká do interiéru (pokud nastavím AUTO, klima si teplotu určí sama a snaží se dosáhnout a udržet teplotu mnou zvolenou)

pokud klimatizaci vypnu, měl jsem pocit, že vzduch foukaný do interiéru může mít nejnižší teplotu takovou, jaká je venku. ohřát vzduch není problém.

Prosím děkuji za všechny informace, teď v těch vedrech se mi budou hodit

Honzajs122
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 20.09.2013 21:28

Příspěvek od Honzajs122 »

Klima vždycky vychladí vstupní vzduch na minimum a pak do hřeje na požadovanou teplotu. Ono jaksi nejde efektivně ten kompresor regulovat.
Pokud klima vypneš, tak opravdu nesjtudenější vzduch má teplotu venkovního vzduchu.

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od iwhy »

Ja mám ventiláciu stále zapnutú v AUTO a keď chcem chladiť tak zapínam AC.

Neviem ako funguje nastavenie teploty fúkaného vzduchu v prípade, že nemáš zapnuté AUTO. Mám pocit, že v prípade automatickej klimatizácie ani nemáš možnosť manuálne regulovať teplotu vzduchu vždy do toho asi zasiahne teplotný senzor ktorý je v kabíne a sám určí teplotu vzduchu ktorý fúka aj keď nebeží v režime auto.

V príncipe základ je, že keď v režime AUTO nastavíš určitú teplotu a máš zapnuté AC tak ti začne do kabíny vháňať chladný vzduch kým nedosiahne navolenú teplotu. Čiže to neznamená, že vháňaný vzduch má 25 stupňov ak si to tam nastavil, ale môže mať aj menej. Teplota vzduchu a rýchlosť ventilátora závysia od profilu ktorý máš nastavený = ako rýchlo sa chceš na požadovanú teplotu dostať.

Ja ešte kým idem k auto ktoré mi stojí na slnku stiahnem okná kľúčom, nechám prevetrať interiér cca. 0,5km (podľa prostredia aby som nenahnal zbytočný prach do auta) potom pustím na chvýlu max AC pretože par sekúnd ide ešte dosť teplý vduch z výduchov a nemám rád keď ma to ovalý. Zavriem potom okná nechám max AC bežať tak 2 minúty a potom prepnem na normálny režim. Výsledok je príjemná teplota v aute a katastrofálna spotreba ak idem len po meste :lol:

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od sirdo »

ja idem cisto v rezime AUTO 22C :mrgreen: ...

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od slezacekm »

aha, snad už tomu rozumím více.
klima prostě umí pouze chladit, ventilace umí topit a chladit min na okolní vzduch.
nešlo mi do hlavy to, že když nastavím klima na 29°C, tak stále fouká studená
nastavím režim AUTO a bude...

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od bouky2 »

Já jen doplním, že režimy foukání jsou 3... mírný, střední a velký...jen v CZ jazyce se to nezobrazuje a je tam prázdné pole, alespon ve verzi, kterou mam ja.. když by sis přepl na AJ, tak tam bude Strong :)

Honzajs122
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 20.09.2013 21:28

Příspěvek od Honzajs122 »

Já klimu nevypínám, tedy kromě razantního předjíždění :-D

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od Bofors »

Jezdím pořád se zaplým auto, sync, ac a 22 stupňů a je to :) kvůli tomu jsem pořizovat automatickou klimu...
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od deRek »

ja klimu naopak vubec nezapinam, jen kdyz sou venku nesmysly typu 38st nebo kdyz potrebuju odmlzit okna..
muj setup: 16st, sync, ventilace 2-3stupen + pripadne okynka (AC off, AUTO off)
:smoke:
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od sirdo »

a ako chces dosiahnut 16st v interiery ked vonku je +25C a ides len cez ventilaciu s vypnutou klimou?...

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od Wlashack_cz »

Sirdo: Kdo si počká, ten se dočká :-D
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od deRek »

sirdo píše:a ako chces dosiahnut 16st v interiery ked vonku je +25C a ides len cez ventilaciu s vypnutou klimou?...
nechci dosahnout 16st..
chci jen aby tam proudil vzduch a dokrmuju to oknama..
samozrejme pokud chladit, tak AC on :good:
ja, ja proste nechladim a v zime ani netopim..
asi mam nejakou dobrou termoregulaci, v lete mi neni vedro v zime zima..

:smoke:
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
x-t.y.n.a
Profík
Profík
Příspěvky: 1102
Registrován: 25.11.2010 14:23
Bydliště: Louny

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od x-t.y.n.a »

mám auto rok a půl a za celou dobu jsem klimu pustila jednou a to, když jsem zkoušela jestli funguje :D . Ale je fakt, že toho moc nenajedu, tak mi stačí otevřená okna.
IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=191333" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
VII http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=262427" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
I Cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=291875" onclick="window.open(this.href);return false;

Jastik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 23.03.2014 14:01

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od Jastik »

Nemá se klima občas zapínat kvůli mazání jejího okruhu?
Já teda jedu trvale na auto+ac. Auto stojí trvale venku, takže to buď ochlazuje ze slunka nebo v zimě odmlžuje.
VW GOLF Variant VII 1.4 TSI 90KW Comfortline + mlhovky, sedadla ergoActive, rádio Composition Media

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: Funkce klimatizace

Příspěvek od jirkaa64 »

Těch 22 je nějaká echt teplota, mám to takhle nastavený již ten zmiňovaný rok a půl. Mimo léto to má podle mě, ještě výhodu v tom, že se vůbec nepotí okna při jakémkoliv počasí a počtu osob v autě.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“